Welcome Guest ( Log In | Register )

Salut, vizitatorule!

Te rugam sa te
inregistrezi pentru a beneficia de toate facilitatile forumului!

Inregistrarea este complet gratuita si nu dureaza mai mult de cateva momente!

Important: Asociatia Mitsubishi Club Romania

Booking.com

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Noul L200 In Europa / Triton In Asia
Vasea
post Jun 8 2018, 04:57 AM
Post #41

EVO IX
Group Icon

Group: Global Moderators
From: IASI
Member No.: 8.622
Auto: dacia

Scuze de off-topic, dar suna interesant (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mitsubishi ponders a midsize pickup

http://www.autonews.com/article/20180604/R...-midsize-pickup
Go to the top of the page

+Quote Post
post Jun 8 2018, 04:57 AM
Post #

Pauza de publicitate

Group: Members

Quote Post
jjiacobuta
post Jun 28 2018, 09:53 AM
Post #42

jjiacobuta
Group Icon

Group: Members
From: Iasi
Member No.: 2.780
Auto: L200 Triton 2016
Inmatriculare: IS17UHE

Sunt posesor de L200 Intense. Nu stiu cat se merita versiunea de top In style . Ca sa ai motor de 178 CP trebuie sa iei cutie automata . Din pct meu de vedere a sasea treapta e doar pt o asazisa economie . Masina daca pui accesorii pe ea hardtop si ceva in bena cazul meu si evident ii dai talpa consuma mai mult ca versiunea anterioara.
Daca vrei infotainment mai bun cumperi Clarion NX-504X mai bun decat cel de pe versiunea de top . E mai nou ca model si are optiuni in plus costa 500 lire in Anglia si se potriveste perfect . Farurile cu Xenon nu sunt deloc ok pe ploaie noaptea . Eu merg si noaptea si din experienta va spun ca nu sunt in acele conditii mai ok decat becurile clasice cu halogen .Lumina peste 4000 kelvin nu penetreaza ploaia si ceata cum trebuie si ai vizibilitate mai proasta . Daca ar fi far cu LED atunci e complet altceva chiar daca culoarea e 4500 Kelvin intensitatea luminoasa creste si fata de Xenon . LED-uri DAY LIGHT sunt moft doar design . Tapiteria din piele nu aduce nic un avataj , masina se incalzeste foarte tare in soare daca mai ai si piele mori incet pina se raceste . Am un prieten care din acest motiv si-a facut huse peste cele de piele . La noi nu poti cere personalizare . As fi dorit motor de 178 pt 1500 EU in plus . Si asa dupa accesorizare masina a ajuns 33000 EU daca nu scad cei 1600 Eu de la rabla . Cat priveste pretul mare cred ca ar trebui sa te uiti la concurenta sa vezi preturi cu cel putin 4000 Eu peste la aceleasi optiuni . De ce nu e un avantaj real cutia cu 6 trepte ? Abia La 130 km/ora ai 2100 rot/min nu are suficient cuplu sa mergi constant deal vale e la fel si pe NAVARA si daca ai filtru de particule poti infunda treptat filtrul de particule . Viteza a sasea o folosesc rar deci doar drum perfect drept . Consum redus doar daca adormi la 85 km / ora se apropie de ce spune in carte . In medie afara conducand cu 120 km/ora cu hardtop bara tractare spate si 150 kg in bena 10l/100 km . Singura masina la acelasi pret e ISUZU . Pt mine nu a fost o optiune deoarece stiu ca e mai putin fiabila ca L200 . Sunt deja la a treia generatie de L200 si am mers mult si pe Navara . Am avut colegi cu Toyota si doar cu motor de 3 litri e comparabila . Pretul insa numai vorbesc . Avantajul fata e concurenta e momentan si sistemul de transmisie superselect specific Mitsu . Acum are acelasi lucru si Fiat-ul fullback care e facut in aceiasi fabrica in Thailanda . Pe viitor din ce stiu deoarece Nissan are 15% din actiunile Mitsubishi Automotive conceptul Mitsu L200 va fi si pe Renault si Nissan si Mercedes si Fiat . Avantajele Superselect sunt evidente e singurul model alaturi de sistemul 4 motion de la Amarok care suporta 4x4 pe uscat fara a produce eventuale dauna sistemului de transmisie. In 4x4 poti avea diferentialul central blocat si toate rotile trag . Eu un mare avantaj in teren . Pe zapada sau noroi daca iti patineaza o roata atunci masina va trage doar pe cealalta diagonala . Toyota Hylux mai nou incearca sa rezolve problema cu diferential spate care se blocheaza secvential electronic ca sa rupa patinarea . Asta insa e o sursa de defecte . Pt cei care chiar vor L200 pot sa le raspund si in privat . Am 43000 de km cu masina si am vazut ce poate . Ce recomand distantiere roti de 30mm si inlocuire filtru cu K&N . Distantierele maresc semnificativ stabilitatea si filtru nou asigura o fluiditate mai mare a motorului . Distantiere bune nemtesti costa 350 EU si filtrul K&N se gaseste in Anglia la 55 lire .

+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No New Posts L200 - My2017 - Infotainment Head Unit Software Update
Am de fapt un Fullback (L200 undercover)
5 Quoriah 430 26th June 2018 - 06:23 AM
Last post by: Quoriah
No New Posts Pinned: Noul Mitsubishi Outlander Vine In 2021
posibil inrudit cu Nissan Rogue
0 Vasea 375 12th May 2018 - 05:20 AM
Last post by: Vasea
No New Posts Pinned: Noul Mitsubishi Shogun Sport 2018
ajunge In UK anul viitor
4 Vasea 1.231 28th April 2018 - 06:30 PM
Last post by: Vasea
No New Posts Pinned: Topic has attachmentsL200 Animal 2004
Sfaturi utilizare