Welcome Guest ( Log In | Register )

Salut, vizitatorule!

Te rugam sa te
inregistrezi pentru a beneficia de toate facilitatile forumului!

Inregistrarea este complet gratuita si nu dureaza mai mult de cateva momente!

Important: Asociatia Mitsubishi Club Romania

Booking.com

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Despre moderare, ca vad ca iar sunt nemultumiri
andrei
post Jun 7 2009, 10:22 PM
Post #41

minivan driver
Group Icon

Group: Admin
From: iasi
Member No.: 2
Auto: CZ3
Inmatriculare: SKY

Exista un Regulament in care sunt precizate si sanctiunile pentru fiecare incalcare in parte.
Go to the top of the page

+Quote Post
post Jun 7 2009, 10:22 PM
Post #

Pauza de publicitate

Group: Members

Quote Post
driverx
post Jun 7 2009, 10:54 PM
Post #42

EVO VIII
Group Icon

Member No.: 1.059

Acuma nu ca as fi nemultumit, dar am o nedumerire. Aveam 3 warn-uri si 30% warn. Da' mare mi-a fost mirarea azi cand am vazut ca tot 3 warn-uri am dar au crescut ca aluatul. La 90%. Au fost editate?

+Quote Post
andrei
post Jun 8 2009, 01:26 AM
Post #43

minivan driver
Group Icon

From: iasi
Member No.: 2
Auto: CZ3
Inmatriculare: SKY

20% offtopic
20% limbaj necorespunzator
50% nerespectarea deciziilor administrative

+Quote Post
driverx
post Jun 8 2009, 08:25 AM
Post #44

EVO VIII
Group Icon

Member No.: 1.059

Nah. Faina modificare....

+Quote Post
goldeye3002
post Mar 6 2010, 09:14 AM
Post #45

EVO IV
Group Icon

From: Cluj
Member No.: 770
Auto: Mitsubishi Lancer 1.8
Inmatriculare: HD-87-NIS

Si eu am fost criticat pentru opiniile exprimate, orice acuzatie negativa adusa modelului Lancer fiind aprig criticata. La Jurnal de Bord doar la diesel se posteaza, ca vai ce merge, ca vai ce avion de masina am. Nu suport dieselul ala pe o masina ca Lancer.
MA RALIEZ IN TOTALITATE OPINIEI EXPRIMATE DE @THOR, asa ca accept si un ban probabil. Deja s-a ajuns departe, ce are daca un om si-a exprimat opinia? va deranjeaza? democratie nenneeeee!!!

+Quote Post
chacha
post Mar 6 2010, 09:39 AM
Post #46

Oldies but goodies - Carisma
Group Icon

From: Bistrita
Member No.: 667
Auto: Mitsa Carisma HB 1.6 2001
Inmatriculare: BN - luat la gramada

goldeye3002, fara suparare dar de unde reactia asta a ta? Am "sapat" acum rapid prin posturi sterse/moderate si la prima vedere nu vad unde ar fi discutii de ale tale legat de diesel si moderari? Poate ne ajuti tu sa intelegem de unde refularea...

+Quote Post
Vibe
post Mar 6 2010, 07:07 PM
Post #47

Curios Member
Group Icon

From: Ploiesti
Member No.: 1.126
Auto: Lancer 2.0 DI-D Intense
Inmatriculare: PH

De cand sunt pe forum , am evitat oarecum discutiile in contradictoriu... Dar goldeye3002 de unde si pana unde la jurnalul de bord posteaza doar cei care au diesel? cine a zis ca di-d-ul ( aka tdi ) e cel mai tare si ca lancer-ul e avion cu motorul asta?... Ce ti s-a intamplat?

+Quote Post
adictoma
post Mar 6 2010, 11:26 PM
Post #48

EVO VII
Group Icon

From: Bucuresti
Member No.: 639
Auto: ff mk2
Inmatriculare: tac

am citit aici post-uri ale unor persoane care cer ca frecventa bann-urilor si warn-urilor sa creasca. haideti mai intai sa ne uitam si la noi inainte sa cerem sa ii penalizam mai usor pe altii.

CORECT:"trebuie in primul rand sa ne respectam reciproc, sa fim onesti si sa incercam sa avem o atitudine prietenoasa. Nu mai vreau scandaluri, nu mai vreau flame-uri, hai sa dam dovada de maturitate si sa actionam ca atare"

nu vreau sa stric imaginea cuiva anume, cred doar ca este bine sa ne gandim de doua ori la ce, de ce si unde postam.

avem toti parinti care sa ne invete cum sa ne purtam in viata de zi-cu-zi(sau ar fi trebuit), avem moderatori/admini care sa ne penalizeze pe forum. haideti sa postam doar daca avem ceva de zis.

am observat ca "luatul peste picior" este la moda pe aici si nu cred ca este prea frumos. simplul fapt ca unii detin o imaginatie, ori un vocabular mai complex, sau pe romaneste au "papagal", nu inseamna ca trebuie sa-l foloseasca la "caterinca", sau la adresa altora intr-un mod nu prea placut.

postarile inutile si criticile gratuite sunt la fel de daunatoare forumului ca injuraturile de care se vorbea mai devreme de pe dc++ sau alte forumuri.

+Quote Post
Syber
post Jul 6 2012, 05:30 PM
Post #49

EVO II
Group Icon

Member No.: 4.674
Auto: Lancer 2.0 DiD Instyle
Inmatriculare: TM 00 BRM

Buna ziua,

domnilor administratori va multumesc in primul rand pentru modul si forma in care va exercitati pozitia cat si dreptul de administratori ai acestui forum.
In al doilea rand as dori sa subliniez faptul ca privilegiul utilizari acestui forum nu este doar de partea utilizatorilor.
Un forum fara utilizatori reprezinta doar un sitem informatic de comunicare "gol" unde nimeni nu comunica, nimeni nu intreaba, nimeni nu rezolva, nimeni nu da sfaturi, pe scurt nu exista.
Inteleg ca exista reguli si este bine sa fie asa. Dar de la reguli pana la a trece totul sub pres (a sterge comenturi sau postari), pe principiul cum ca nu exista deci nu a fost, este dupa parerea mea chiar jignitor si nu reprezinta un "privilegiu" pentru nimeni.

Consider ca in cazul postarilor la rubrica "Frumusete feminina" nu era nevoie in a sterge cele 3 sau 4 comenturi la adresa sexului frumos.
Nu a exista si nici nu au fost folosite cuvinte jignitoare. Si nu exista nimic gresit in a face 2 glume si a permite fanteziei sa se joace si ea putin.
Inteleg stati linistit ce inseana acela CNA si ce inseamna protejarea imaginii forumului, dar ar trebui totusi sa analizati mai bine ce stergeti si ce nu.

Dar in cazul in care doriti, sincer puteti sa stergeti si aceasta postare.

O zi faina!

+Quote Post
Malakai
post Jul 6 2012, 05:49 PM
Post #50

* Straitjacket Feeling *
Group Icon

Group: Global Moderators
From: Galati
Member No.: 2.982
Auto: Lancer 2010, 1.5 Invite
Inmatriculare: MLK

O sa ofer eu un reply, chiar daca nu am fost implicat direct in situatia ta.
Toata lumea in ziua de astazi e atat de usor de ofensat si de suparat, pfailei!
Fratilor, e un forum, unde lumea isi da intalnire pentru a-si descreti fruntile si a barfi marca favorita: mitsubishi.
De aici pana la fine arogante/ironii la adresa stergerii unui post cu 2 gagici sau a atacurilor la persoana (nu e cazul de fata, e un exemplu), mi se pare o chestiune absurda.
E o zicala pe internet, zice: "Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded." - nu e un afront la adresa ta, dar cred ca intelegi esentialul.

In ceea ce priveste utilizatorii unui forum, de acord, ei sunt "miezul". Dar si ei trebuie sa respecte anumite principii ale forumului, altfel ar fi si aici o jungla. Commenturile respective au fost sterse/mutate pentru ca pur si simplu nu aduceau nimic la subiectul topicului, pe scurt, erau de umplutura. Nu trebuie sa o iei personal, "asa-i in tenis". Apoi, una e imagine/i ale sexului frumos; consider insa ca nuditatea pe un forum auto, combinata apoi cu alte reply'uri inutile, nu-si prea au rostul, totusi!

Acestea fiind spuse, apreciem faptul ca ai ales sa-ti petreci minute/ore din viata pe forumul asta, unde speram noi ca ai invatat/obtinut informatii noi, care sa-ti fie de folos si de asemenea, ai contribuit la informarea altor utilizatori, daca a fost cazul. Ne pretuim toti membrii si suntem de parere ca avem o comunitate frumoasa cu oameni de calitate. Indemn la calm si pragmatism. Hai sa ne descretim fruntile, ca-n tara asta in afara de propria voie buna si peisaje frumoase, nu prea mai avem multe motive de bucurie!

Pam, pam!
Malakai.

+Quote Post
eth0tty1
post Oct 24 2014, 07:56 PM
Post #51

EVO III
Group Icon

Member No.: 419
Auto: Mitsubishi ASX

M-am distrat de minune citind aces topic , super fain ...... daca nu esti implicat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Nu mai stiu cine a spus insa sunt deacord cu el " cel care sterge sau editeaza , sa se semneze , adica sa aibe coloana vertebrala si sa-si asume public actiunea. sa stie toata lumea ca EL a considerat jignitor/ofesativ/off topic sau ce alte motive ar mai fii avut . Am vazut cateva cazuri cand unii moderatori au actionat neintemeiat din punctul meu de vedere .
Fiind forum, consider ca unele glume ( daca se incadreaza in limita bunului simt ) , trebuie sa ramana , NU suntem AMERICANI ca sa suferim de un complex de inferioritate ca sa cautam in fiecare propozitie ceva ostentativ sau jignitor ca sa ne putem victimiza , spiritul liber pur romanesc trebuie sa ramana , vorba aia " haz de necaz" !

Amu sa ma astept la warn si ban ?? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))

+Quote Post
Scottishman
post Jan 27 2015, 02:07 PM
Post #52

EVO III
Group Icon

Member No.: 9.564
Auto: Mitsubishi Lancer

Isi poate rupe cineva dintre moderatori 5 secunde sa-mi aprobe si mie un topic la bursa, daca nu cer prea mult? Mentionez ca topicul solicitat nu incalca regulamentul Bursei si are in jur de o saptamana de asteptare. Stiu ca e un forum cam trist de pustiu, insa....
Anul asta daca este posibil, as fi recunoscator.

This post has been edited by Scottishman: Jan 27 2015, 02:09 PM

+Quote Post
cristi4x4
post Jan 27 2015, 08:25 PM
Post #53

EVO V
Group Icon

From: Craiova
Member No.: 4.715
Auto: Pajero 3.2

Ai venit alaturi de aceasta comunitate singur si nesilit de nimeni,singurul lucru care este cerut este respectarea regulamentului si a tuturor membrilor acestui forum.Postul tau de mai sus da dovada ca nici macar nu ai dat cu ochiu prin regulament iar impertinenta e partea a doua.Forumul este unul privat iar prezenta ta pe el trebuie considerata ca o onoare pentru tine nu pentru noi.
Si ca sa nu astepti prea mult din anul asta cu anuntul tau.......anuntul va fi public atita timp cit va respecta regulamentul.
Daca nu i-ti convine du-te pe OLX.

+Quote Post
Scottishman
post Jan 27 2015, 11:57 PM
Post #54

EVO III
Group Icon

Member No.: 9.564
Auto: Mitsubishi Lancer

Ma scuzati, dle, "iti" se scrie taman asa, niciodata "i-ti", nefiind o forma pronominala incompleta....nu mai mentionez de folosirea incorecta a lui "cit" (corect "cat" ) care, conform DEX-ului, nu exista in ortografia limbii romane....altminteri m-as face vinovat de atac la persoana. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Regulamentul a fost respectat ad-literam...dovada continutul postului de la Bursa precum si nefolosirea unui limbaj injurios sau vulgar in prezenta expunere.

Ole ! ( x) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

This post has been edited by Scottishman: Jan 28 2015, 12:02 AM

+Quote Post
radu-lancer
post Jan 28 2015, 06:38 AM
Post #55

EVO IX
Group Icon

From: Bucuresti
Member No.: 2.019
Auto: lancer nou 1.8 DID AS&G 2012
Inmatriculare: B 53 MRL

Rezolvat.

+Quote Post
eth0tty1
post Feb 8 2015, 11:52 AM
Post #56

EVO III
Group Icon

Member No.: 419
Auto: Mitsubishi ASX

Scottishman : nu te cunosc , insa iti dau dreptate 100 !
Cand pui un anunt la bursa dureaza extrem de mult pana cand cineva isi face timp sa il aprobe, dar cand este vorba de ceva comentariu , moderatorii in general fac un exces de zel si ceea ce este enervant este ca o fac cu o rapiditate extraordinar de mare ......aceasi rapiditate am vrea sa fie si la anunturile din bursa sau in alte locuri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Cristi4x4 : ai tot respectul meu pentru ca esti om, coleg, etc etc insa , citez: "Daca nu i-ti convine du-te pe OLX. " consider ca este o replica nelalocul ei , impertinenta si nesimtita si ar fii necesar sa iti dai singur un avertisment iar la urmatoarea replica total comuninsta sa iti dai suspend pe o perioada determinata ! nu am nici o legatura cu discutia voastra si pe tine te-am intalnit personal in viata asta, deci tin cu tine, ....... insa .....GRESESTI si ABUZEZI !

This post has been edited by eth0tty1: Feb 8 2015, 11:57 AM

+Quote Post
duda
post Aug 3 2016, 08:12 AM
Post #57

EVO I
Group Icon

Member No.: 11.023

Nu e primul abuz al lui "cristi4x4". Si sunt de acord cu cele spuse mai sus. Imediat cum o opinie nu coincide cu a lui..."modereaza". Deh...or fi ceva probleme... Partea mai interesanta este ca de cate ori i se pun intrebari legate de deciziile luate zici ca a are brusc un atac de amnezie. Apropos, cand decizi sa faci un lucru, e normal sa aduci si o motivatie. (Pana si magistratii fac asta. Nu ca ar fi cazul tau!) Problema e ca de cele mai multe ori tu nu ai o motivatie solida ci doar pareri personale si/sau frustrari legate de anumite subiecte. In caz ca e cineva interesat, am exemple concrete. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

P.S. Frustrarile la care ma refer sunt mai mult legate de aria: "Bursa" Si da, toata lumea poate vinde pe OLX si nu faci niciun favor personal ca "lasi tu" pe cineva sa depuna un anunt pe bursa aici. Incearca sa intelegi ca de cele mai multe ori, cei care vand aici isi doresc sa ajute un coleg de forum sa gaseasca ceea ce isi doreste AICI. Altfel mie personal putin imi pasa daca vand aici sau pe OLX ceva...Nu ai vrea o navigatie MMCS? Asa ca idee ca am vazut ca e un subiect sensibil pentru tine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
cristi4x4
post Aug 3 2016, 10:39 AM
Post #58

EVO V
Group Icon

From: Craiova
Member No.: 4.715
Auto: Pajero 3.2

@duda....la 4 luni vechime pe forum ai pareri mult prea impertinente despre mine.Daca te oboseai putin sa citesti regulamentul acestui forum nu cred ca scriai acest post,iar in privinta motivatiei cind sterg un post pur si simplu forumul nu are functie de explicatie cind faci acest lucru.Posturile pe care le-am sters pina acum nu erau conforme cu regulamentul si o voi face in continuare cu cele care nu le respecta iar aici intra si al tau.

P.S. Pentru atac la persoana primesti 10% warn.Daca continui voi merge pina la bannare.

+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No new Despre Loto Si Pariuri Sportive !
unde si cum jucati
26 Vasea 2.685 12th November 2017 - 07:32 AM
Last post by: Vasea
No new Despre Constructii....
si nu numai
48 Vasea 5.245 12th November 2017 - 07:25 AM
Last post by: Vasea
No New Posts Topic has attachmentsDespre Obligativitate Detinere Carte De Salvare La Bordul Masinii
6 -TeodorB- 5.677 23rd November 2016 - 02:49 PM
Last post by: pedro
No New Posts Despre Reduceri Si Parteneriate
6 radu-lancer 6.604 16th April 2014 - 06:49 PM
Last post by: h007_2005
No new Despre Cvt - Succes Sau Esec Pentru Mitsubishi?
61 sabin.b 18.906 5th December 2012 - 08:44 PM
Last post by: sabin.b

Parteneri media:

www.voom.ro | www.autoexpert.ro
RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th November 2017 - 07:35 AM
www.mitsu.ro - Romanian Mitsubishi Enthusiasts