Welcome Guest ( Log In | Register )

Salut, vizitatorule!

Te rugam sa te
inregistrezi pentru a beneficia de toate facilitatile forumului!

Inregistrarea este complet gratuita si nu dureaza mai mult de cateva momente!

Important: Asociatia Mitsubishi Club Romania

Booking.com

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Articole Drive-test Mitsubishi
radu-lancer
post Jun 13 2018, 10:44 AM
Post #81

EVO IX
Group Icon

Group: Admin
From: Bucuresti
Member No.: 2.019
Auto: lancer nou 1.8 DID AS&G 2012
Inmatriculare: B 53 MRL

Test Drive in premiera cu noul Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 163 CP CVT 8 MIVEC Instyle+ 2018

Numele sau este Eclipse Cross, un SUV de cea mai buna calitate, care are menirea de a ridica marca japoneza pe toate pietele unde se comercializeaza.
CE ESTE NOUL ECLIPSE CROSS?
La aceasta intrebare raspunsul este unul extrem de simplu, adica masina de fata este un SUV 100%, nu un crossover cum vedem la marcile concurente precum VW, Opel, Nissan sau Fiat.
Pur si simplu, aceasta masina vine in gama celor de la Mitsubishi drept un model complet diferit fata de ASX si Outlander, o masina care trebuie sa reprezinte reteta succesului pentru japonezi.
Fanii brand-ului trebuie sa stie ca acest Eclipse Cross este un model 100% construit de catre Mitsubishi, fara a avea elemente imprumutate de la Alianta Renault-Nissan, care conduce marca japoneza in prezent.
UNDE SE INTEGREAZA ECLIPSE CROSS FATA DE ASX SI OUTLANDER?

continuarea aici:

http://www.autolatest.ro/teste-auto/test-d...ec-instyle-2018

Go to the top of the page

+Quote Post
post Jun 13 2018, 10:44 AM
Post #

Pauza de publicitate

Group: Members

Quote Post
radu-lancer
post Jun 19 2018, 09:38 AM
Post #82

EVO IX
Group Icon

Group: Admin
From: Bucuresti
Member No.: 2.019
Auto: lancer nou 1.8 DID AS&G 2012
Inmatriculare: B 53 MRL

Mitsubishi PHEV este tot şi fix ce-ţi trebuie (galerie foto)

Eşti mare, ai familie, îţi trebuie loc. Până nu o trăieşti pe cheltuiala ta, nu înţelegi asta. Şi atunci vrei să faci un test cu o maşină mare, deci iei SUV. Şi economică, deci alegi un hibrid. Dacă te uiţi la preţ, 33.000 de euro sună puţin pentru preţurile din piaţă. Hai s-o luăm logic. O hibridă compactă e 20.000 cheală. Atunci una full să fie 25-26.000. Atunci intră Mitsubishi care dă cu pumnul în masă că el vinde la 33.000 cel mai mişto SUV hibrid şi plug-in (PHEV) pe care îl poţi lua. Adică îl bagi pe Outlander PHEV în priză din casă şi în 5 ore ai 8 kW pentru aproape 50 de km în mod full electric. Dacă ai un device cu amperaj mare (16A), bateria se înrcarcă în 3 ore şi jumătate. Noi nu am încărcat-o deloc de la priză în tot testul. Am mers cu încărcarea pe care o avea de la Auto Ţiriac şi pe care şi-a mai făcut-o din frâna regenerativă (cel mai bine în modul coasting, cu frână de motor la vale şi retrogradare din padele) şi am făcut în total 450 de km, în regim mixt. Pentru inginerii din voi, capcitatea bateriei este de 12 kW din care sunt folosiţi numai 8 pentru a proteja celulele. Alte diferenţe între un Outlander PHEV şi unul obişnuit nu sunt în afară de capacitatea portbagajului, care la hibrid are 500 de litri în loc de 550, asta din cauza bateriilor.

Excursia până la Braşov şi înapoi parcă nu a fost. Nu ne-am dat seama că am făcut 350 de kilometri într-o zi. Şi nu datorită drumului liber, ci a unei maşini în care ai confortul final dintr-un avion. De asta îţi dai seama când te dai jos şi constaţi că nu trebuie să-ţi trosneşti oasele, nu-ţi ţiuie urechile şi eşti gata să vezi Biserica Neagră fără pauză de cafea.

La plecare nu auzi nici musca, la drum se aşează excepţional maşina şi zgomotul de rulare există dacă vrei tu să-l auzi. Ne-a plăcut că poziţia la volan este între o berlină şi SUV, asta dacă îţi laşi jos scaunul, desigur, din reglajele electrice. În jurul tău ai o combinaţie potrivită de plastic moale dar şi dur, fiecare acolo unde trebuie, ai finisaje negru-lucios şi inserţii de imitaţie din lemn. Cu tot cu cusăturile şi tivurile roşii ale scaunelor, atmosfera e sobră, poate prea sobră cu tot maroul ăla, la limita eleganţei extreme.

Outlander-ul pug-in hybrid are şi treibutoane magice lângă frâna de mână. Unul dintre ele papă 1 litru benzină / oră ca să încarce bateria motoarelor electrice chiar în timpul mersului. Celălalt poate tăia complet alimentarea maşiii cu curent electric pentru a o folosi mai târziu. Ultimul şi cel evident e pentru mersul strict electric şi are pe el pictograma EV. De pildă, poţi conserva pe autostradă ca să o foloseşti în oraş, unde are sens infinit mai mult.
Şi Mitsubishi Outlander mare ceva extraordinar la finalul testului nostru. Puterea de a te convinge că e un apartament premium pe roţi cu toate utilităţile şi spaţiul de care are nevoie o familie.

http://www.promotor.ro/teste-auto/test-dri...e-foto-16841622

+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No New Posts Mitsubishi Colt 1.3 95 Hp 2007...nebuloasa
Ajutor!
1 TuLLy 291 11th June 2018 - 05:34 PM
Last post by: Vic*
No New Posts Mitsubishi -masina Anului In....
0 radu-lancer 378 18th May 2018 - 09:34 AM
Last post by: radu-lancer
No new Pinned: Topic has attachmentsMitsubishi Eclipse Cross 2017
lansare la Geneva 2017
59 Vasea 23.131 8th May 2018 - 07:35 PM
Last post by: Vasea
No New Posts Mitsubishi Made This L200 Pickup For Fast And Furious Live
0 Vasea 590 21st April 2018 - 07:22 AM
Last post by: Vasea
No New Posts Pinned: Mitsubishi Outlander Sport 2016 Face-lift
lansat la LA show
3 Vasea 4.191 8th April 2018 - 06:43 AM