Sfaturi de urmat la ridicarea masinii de la dealer

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Sâm Mar 27, 2010 5:01 pm

O sa raspund in momentul in care am un raspuns de la ei.....

Avatar utilizator
pick_Boost
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 16, 2007 10:58 pm

Mesaj de pick_Boost » Sâm Mar 27, 2010 9:14 pm

imi pare rau nu am vrut sa va jignesc pe voi ma refeream in totalitate la dealeri de masini ! iar 60km nu este 100 sau 1000km la bord si multe dintre masinile care astia le vand au km astia undeva la 100,
cOObra ocupatia pe care o am este mai complicata pentru ca nu are ceva similar in romania cel putin nu inca!
ma ocup cu, auto ,marine, aviatic reposession !
adica daca nu iti platesti rata la banca apar eu si ti le iau

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Sâm Mar 27, 2010 9:41 pm

Nu ne-ai jignit pe toti, dar ne-ai jignit pe cativa care lucram la dealeri.

Sunt si la noi cu meserii de "repossesion" dar in romaneste le spunem recuperatori.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Mar 27, 2010 9:44 pm

QUOTE (Danyutz @ Mar 27 2010, 09:41 PM) Sunt si la noi cu meserii de "repossesion" dar in romaneste le spunem recuperatori.
Exista si pe forum persoane care au meseria asta. Si nu, nu sunt eu printre ei.

Avatar utilizator
pick_Boost
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 16, 2007 10:58 pm

Mesaj de pick_Boost » Dum Mar 28, 2010 11:36 am

pacat ca sunt dintre voi care lucrati la dealeri si nu incercati sa schimbati ceva in modul in care e tratat clientul ! stiu ca tre sa "play ball" ca e vorba de un loc de munca si in ziua de azi e greu sa , gasesti unul dar inceputul trebuie sa-l faca cineva altfel nu il incepe nimeni mai ales "patroni" de dealershipuri ! care fie vorba intre noi sunt 99% niste hoti imputiti !

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mar 28, 2010 11:53 am

QUOTE (pick_Boost @ Mar 28 2010, 10:36 AM) pacat ca sunt dintre voi care lucrati la dealeri si nu incercati sa schimbati ceva in modul in care e tratat clientul !
Nu stiu daca se poate generaliza ce spui. Cel putin 2 useri de pe forum imi vin in minte pentru care am respect cum vand masinile si care mai ne si ajuta in particular, beneficiind de avantajul ca lucreaza la dealer. Din pacate marea parte a vanzatorilor nu au curiozitatea sa fie activi pe forumul de marca insa cei care sunt activi, tocmai ca ies din generall. Cand "patronii" vor avea interesul sa isi puan angajatii la treaba si in mediul virtual, poate se va mai schimba treaba dar pana atunci nu. Din pacate asta e cercul in care ne invartim, dar cel putin anumiti useri activi care si lucreaza in domeniul vanzarii auto (si nu neaparat doar la Mitsu) sunt exceptie de la regula.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Dum Mar 28, 2010 12:42 pm

QUOTE (chacha @ Mar 27 2010, 10:44 PM) Exista si pe forum persoane care au meseria asta. Si nu, nu sunt eu printre ei.

Da. Exista Din cate vad esti un mic revolutionar aici... Amice, UN om nu poate schimba mentalitatea unei intregi companii, mai ales un agent de vanzari.
La noi in Romania exista un proverb ... Pestele de la cap se impute.

Regards,
Biku

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mar 28, 2010 1:50 pm

Bikule, ma citezi pe mine si ma faci revolutionar? Eu, cel mai pacifist forumist? [attachment=8134:emo_yessir.gif] Da' ce-ai cu mine?
Fişiere ataşate
emo_yessir.gif
emo_yessir.gif (1.53 KiB) Vizualizat de 5940 ori

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Lun Mar 29, 2010 6:44 am

mea culpa ... s a inteles gresit. initial am vrut sa zic si eu de @pick_Boost.

Avatar utilizator
pretorian404
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 24, 2009 9:56 pm

Mesaj de pretorian404 » Mar Mar 30, 2010 12:42 pm

QUOTE (adrian lancer @ May 4 2009, 07:50 PM) Salut!Am fost cu un coleg anul trecut sa ridic o Skoda Octavia de la reprezentanta,el era prea emotionat sa o conduca,si i-a fost livrat pachetul legislativ contra cost!

Vis-a-vis de nr.de kilometrii la livrare,al meu avea 6!(dupa calculul facut din foto facuta a doua zi)

Eu am luat Fabia pe 16.02.2009 si am gasit in portbagaj set covorase textile originale si pachetul legislativ ,din partea dealerului.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori