Sfaturi de urmat la ridicarea masinii de la dealer

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mie Mar 31, 2010 10:02 pm

Pe mine m-au intrebat daca sa-mi faca ei sau imi fac eu.... cred k tine de consultatntul de vanzari cu care ai tranzactionat....

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Apr 01, 2010 3:04 am

Ce tare. Ai un an sau doi de cand ai masina si acum ti-ai dat seama ca nu ti-au dat kit legislativ. Si cum sa te astepti ca cineva sa fi primit acel kit din moment ce el se afla in lista de accesorii cu pret separat. Daca e sa cauti dinastea gasesti o gramada.
Daca e asa, hai ca va pun si eu o intrebare: voua v-au dat eleron cand a-ti luat masina? Nu? Pai cum, ca si Skoda RS are eleron

Ca tot veni vorba de RCA. Cand am ridicat Coltul am primit numere rosii si rca fara sa platesc nimic. Eu si acum cred ca s-a tzapit vanzatorul ca nu fac ei cadouri dinastea.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Apr 01, 2010 8:03 am

QUOTE La preţul afişat se adaugă trusa de securitate (trusă medicală de prim ? ajutor,
2 triunghiuri reflectorizante şi stingător de incendiu) ?n valoare de 38? inclusiv TVA!

asta scrie la dacia pe site la liste de preturi.
hai sa nu ne mai dam in barci sa credem ca e ceva gratis pe lumea asta. poate doar un zambet sau un sfat.
nimeni nu da nimic moka fara sa faca 30 de calcule inainte, de ce costuri are (cu transportul mocaciunilor, cu salarul lu ala de le pune in masini, cat costa mocaciunea, cat costa sa le depozitezi, etc)

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Apr 01, 2010 8:11 am

exista si lucruri moka pe lumea asta.
ca idee nici eu n-am platit numerele rosii la livrare, da' m-a sunat gabi sa-si ceara scuze ca al ei coleg de la livrari era indragostit (de ea probabil) si-a uitat sa-mi ceara banii pentru numerele provizorii.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Apr 01, 2010 8:15 am

Cix, daca l-ai luat pe leasing nu e moca

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Apr 01, 2010 9:07 pm

nimic nu e moka in ziua de azi, totul se plateste.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Apr 02, 2010 8:06 pm

QUOTE (cix @ Apr 1 2010, 03:04 AM) Ce tare. Ai un an sau doi de cand ai masina si acum ti-ai dat seama ca nu ti-au dat kit legislativ. Si cum sa te astepti ca cineva sa fi primit acel kit din moment ce el se afla in lista de accesorii cu pret separat. Daca e sa cauti dinastea gasesti o gramada.
Daca e asa, hai ca va pun si eu o intrebare: voua v-au dat eleron cand a-ti luat masina? Nu? Pai cum, ca si Skoda RS are eleron

Ca tot veni vorba de RCA. Cand am ridicat Coltul am primit numere rosii si rca fara sa platesc nimic. Eu si acum cred ca s-a tzapit vanzatorul ca nu fac ei cadouri dinastea.

Hai ca exagerezi si ma iei si peste picior . Te deranjeaza daca iti raspund la fel ?
Nu mi-am dat seama acum , am crezut ca unii dealeri dau si altii "nu vor" sa dea . Eram doar curios, ca tot veni vorba de acest pachet legislativ , pe care l-am cumparat de la supermarket fara sa pun mare accent pe asta . Ca urmare tocmai acum ma intrebam daca a primit cineva gratuit acest pachet , fara sa filozofezi mataluta atat .

Sunt mult " kit-uri " pe care le primesti si care se afla in lista de accesorii cu pret separat .... Ai primit si tu cateva , hai sa zicem bonusuri ..

Nu e chiar SF sa primesti acest pachet , chiar daca Mitsubishi nu-l da , dar asta nu inseamana ca altii nu-l dau pentru ca nimic nu e moca ...
Ca si-au facut ei calcule asta e altceva , dar atata timp cat trag linie si nu apare pe bon alaturi de restul , deci se considera moca . La logan au fost moca ... , ca exemplu , vad ca si la skoda ... al doilea exemplu . Or mai fii ?

Chestiile alea pe care le-ai primit tu , sau ai negociat cu ei , crezi ca nu erau in calcule ? Dar tu cand te culci noaptea , dormi linistit si zambesti pentru ca le-ai obtinut MOCA!!
Ghinion cu varianta InStyle , ca asa nu-ti pot da 2 eleroane ....

Tu ai impresia ca s-a "tzapit" vanzatorul ? Te-ai gandit sa nu fie invers ... ?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Apr 02, 2010 8:12 pm

QUOTE (COObra @ Apr 1 2010, 08:03 AM) asta scrie la dacia pe site la liste de preturi.
hai sa nu ne mai dam in barci sa credem ca e ceva gratis pe lumea asta. poate doar un zambet sau un sfat.
nimeni nu da nimic moka fara sa faca 30 de calcule inainte, de ce costuri are (cu transportul mocaciunilor, cu salarul lu ala de le pune in masini, cat costa mocaciunea, cat costa sa le depozitezi, etc)

Repet , atata timp cat pe bon/factura nu apar costuri suplimentare , nu mai pot eu de calculele lor si organizarea vanzarilor .
Se considera moca dupa parerea mea . Hai sa zicem bonus...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Apr 02, 2010 9:26 pm

QUOTE (BUGHY @ Apr 2 2010, 07:06 PM) La logan au fost moca ... , ca exemplu
In septembrie 2008 la Logan la reprezentanta din Bistrita nu au fost gratis...sau am fost eu mai fraier. Am obtinut un discount de 800 de euro la pret dar nu am primit gratis nimic. Deci nu cred ca e o regula generala, ci "promotii" de moment.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Apr 02, 2010 9:42 pm

Nu ma refeream chiar la anul 2008 ...
Hai sa incheiem partea cu pachetul legislativ . M-am lamurit ca nu au fost date la ridicarea masinii .

Partea cu rca-ul mi se pare mai grav . De ce nu-mi s-a dat optiunea sa aleg ? A vrut sa-si scoata banii pe " optionale bonus " ... ? Normal, calcule..

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori