Sfat Achizitie Colt Cz3 2006

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Lun Apr 06, 2015 7:55 pm

dupa cum se intituleaza si topicul ...am nevoie de putin ajutor din partea voastra ...
vreau sa cumpar un colt cz3 din 2006,din lipsa de timp nu am citit topicurile despre aceasta masina ...ar trebui sa dau atentie la ceva anume la acest model de masina? eu am gasit una deja care as vrea sa o cumpar are istoricul validat ultima oara in 2013 in germania ...s-ar putea certifica la reprezentanta acele verificari?
masina are in jurul a 150k km

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mar Apr 07, 2015 1:05 pm

Pai parerea mea sincera acum:

2006, 150k km, Germania parerea mea e ca ceva nu se pupa foarte bine. La numarul de kilometri.
Nu ai specificat ce motor e. Daca e benzina sau motorina.
Din propria experienta cu masina proprie, la km aia nu motorul nu ar trebui sa aiba probleme. Poate niste bujii si clapeta de acceleratie de curatat.

Verifica sa mearga toate, inclusiv AC-ul. Borna de sigurante de la plusul bateriei sa arate bine si sa nu fie oxidate.
In rest, verifica de lovituri serioase, mai ales in partea din spate. Daca a fost lovita in spate mai spre colt e posibil sa fie nevoie de o punte spate noua. Care costa mai mult decit dai pe masina.
Daca are incalzire in oglinzi, sa o verifici sa functioneze.
Nu cred ca sint multe lucruri de verificat si o proba de drum iti poate spune daca masina se comporta bine.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mie Apr 08, 2015 12:29 pm

multumesc!...se poate inchide acest topic ....cz3 ul a fost achizitionat :X

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mie Apr 08, 2015 4:31 pm

rog a se inchide/sterge pagina asta ...soarta a dat gres de data asta!

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori