Scartaie Stergatoarele

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
LauCalin
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 28, 2014 11:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LauCalin » Sâm Aug 22, 2015 1:00 pm

Datorita unei situatii nepravazute, aseara am fost nevoit sa merg pana la Galati. Dupa cum unii dintre voi stiu, aseara a ploua in Bucuresti si pana s-a udat mai bine parbrizul (si stergatoarele probabil) am crezut ca fac cu capul din cauza scartaitului. Ma si imaginam cum ajung pala la Galati daca va ploua continuu. Eventual cu muzica la maxim.
Nu stiu daca sunt uzate, pentru ca ele de curatat, curata bine. Imi zicea cineva ca as putea cum sa le ung cu nu stiu ce crema. Ceea ce mi se pare cam ciudat pentru nu am mai auzit asta pana acum. Ati mai avut problema asta?

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Sâm Aug 22, 2015 10:54 pm

Ridica-le în sus ,ungele cu silicon și lasă-le cam o ora după care ștergele cu o cârpă moale .Dacă nu își revin înseamnă ca cauciucul a devenit prea rigid .

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Dum Aug 23, 2015 6:21 pm

Salut.

Am gasit pe net urmatorul produs. Sper sa te ajute.

http://www.pro-detailing.ro/303-wiper-t ... 303&page=2


Avatar utilizator
LauCalin
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 28, 2014 11:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LauCalin » Dum Aug 23, 2015 9:09 pm

Multumesc mult!
Maine am sa dau un tel sa vad daca au in magazin si voi merge pana la ei. Voi reveni cu noutati.

Avatar utilizator
LauCalin
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 28, 2014 11:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LauCalin » Vin Sep 11, 2015 2:16 pm

Le-am folosit zilele astea de cand ploua. Asta dupa ce inainte le-am dat cu solutia din link-ul de mai sus. Concluzia? Trebuie schimbate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori