2008 Mitsubishi Lancer 1.5 109 CP Dune beige

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Lun Iul 14, 2008 8:38 pm

Din nou trebuie sa ii dau dreptate lui Cristi. In urma cu citiva ani, am avut un Opel. Cam in acelasi mod am luat o piatra in parbriz si pentru ca nu s-a gasit nimeni care sa imi destupe mintea, am lasat ciobitura asa. Ei bine, nu imediat dar in scurt timp a inceput sa plece spre baza parbrizului, motiv ca la revinzarea masinii sa las la pret...

Avatar utilizator
Eddy
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 07, 2008 10:39 pm

Mesaj de Eddy » Lun Iul 14, 2008 10:37 pm

Daca a folosit cineva sprayuri pentru retusat?
Da. Atat cat m-am priceput...
Fişiere ataşate
1.jpg
1.jpg (45.58 KiB) Vizualizat de 7145 ori
2.jpg
2.jpg (103.36 KiB) Vizualizat de 7145 ori
3.jpg
3.jpg (73.82 KiB) Vizualizat de 7145 ori
4.jpg
4.jpg (56.05 KiB) Vizualizat de 7145 ori

Avatar utilizator
zuzulapte
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 25, 2008 4:56 am

Mesaj de zuzulapte » Lun Iul 14, 2008 10:47 pm

Un Dune Beige 1,5 Invite trebuie sa imi vina si mie. Nu eram sigur in legatura cu culoare, dar dupa ce am vazut-o pe a ta chiar imi place. bafta si cat mai multi km fara probleme.

Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Mar Iul 15, 2008 8:11 pm

QUOTE (zuzulapte)Un Dune Beige 1,5 Invite trebuie sa imi vina si mie. Nu eram sigur in legatura cu culoare, dar dupa ce am vazut-o pe a ta chiar imi place. bafta si cat mai multi km fara probleme.

Mersi, la fel si tie!

Initial cand am fost anuntat ca e un Lancer "bej" disponibil, am fost putin sceptic cu privire la culoare, dar dupa ce am fost la showroom mi-a placut

Avatar utilizator
Gabriela Pacea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 02, 2008 4:05 pm

Mesaj de Gabriela Pacea » Mie Iul 16, 2008 9:29 am

Sa fie intr-un ceas bun. Frumoasa culoare!
Cu stima,

Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Mie Iul 16, 2008 6:58 pm

QUOTE (Gabriela Pacea)Sa fie intr-un ceas bun. Frumoasa culoare!
Cu stima,

Multumesc!

Astazi am scos 8 consum in oras, oare bine arata computerul de bord? :roll:

Avatar utilizator
Gabriela Pacea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 02, 2008 4:05 pm

Mesaj de Gabriela Pacea » Joi Iul 17, 2008 8:08 am

QUOTE (CristianF)QUOTE (Gabriela Pacea)Sa fie intr-un ceas bun. Frumoasa culoare!
Cu stima,

Multumesc!

Astazi am scos 8 consum in oras, oare bine arata computerul de bord? :roll:

Sunt convinsa ca, ceea ce vedeti ESTE CORECT si posibil tehnic ...

Ginditi-va ca pe masina de test drive (utilizari fortate; mai multi utilizatori; mers oras, etc) consumul este de 8,2 -8,8....9,4
Asa dar si prin urmare ca sa folosesc o expresie controversata, bucurati-va de masina si de banii care va raman in buzunar. :-D
Stilul de condus, verificarea pneurilor, mersul cu sau fara geamuri deschise, traficul, dar si calitatile producatorului, imprima un tip de consum ....
Cred ca Dvs va pliati perfect cu masina achizitionata. :-D
Inca odata sa fie intr-un ceas bun!

Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Vin Iul 18, 2008 10:36 am

QUOTE (Gabriela Pacea)QUOTE (CristianF)QUOTE (Gabriela Pacea)Sa fie intr-un ceas bun. Frumoasa culoare!
Cu stima,

Multumesc!

Astazi am scos 8 consum in oras, oare bine arata computerul de bord? :roll:

Sunt convinsa ca, ceea ce vedeti ESTE CORECT si posibil tehnic ...

Ginditi-va ca pe masina de test drive (utilizari fortate; mai multi utilizatori; mers oras, etc) consumul este de 8,2 -8,8....9,4
Asa dar si prin urmare ca sa folosesc o expresie controversata, bucurati-va de masina si de banii care va raman in buzunar. :-D
Stilul de condus, verificarea pneurilor, mersul cu sau fara geamuri deschise, traficul, dar si calitatile producatorului, imprima un tip de consum ....
Cred ca Dvs va pliati perfect cu masina achizitionata. :-D
Inca odata sa fie intr-un ceas bun!

Multumesc si eu inca o data, dar cu siguranta nu am un stil de condus economic, cu toate acestea la urmatorul drum in oras am coborat sub 8 media (cred ca am avut vreo 7,5), urmatoarele au fost putin peste 8.

In alta ordine de idei, am ramas pe masca fata si cu putina vopsea galbena de la frecusul cu gardul din weekendul trecut, ar merge un polish pe zona respectiva? Sau nu e indicat...

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Vin Iul 18, 2008 11:02 am

Nu stiu cum iti ies consumurile astea, eu am 11 in oras si (peste) 8 in afara...

Avatar utilizator
CristianF
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 06, 2008 8:52 pm
Contact:

Mesaj de CristianF » Vin Iul 18, 2008 11:30 am

QUOTE (goangaus)Nu stiu cum iti ies consumurile astea, eu am 11 in oras si (peste) 8 in afara...

Asa le vad eu pe computerul de bord dupa cate un drum, sigur ca ma mai uit si in timpul cat conduc, sincer si mie mi se pareau putin suspecte, desi Gabriela zice ca ar fi in regula. La primele drumuri prin oras scoteam si eu tot pe la 11, acum vad ca a scazut destul de mult.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori