Inlocuire Garnitura Capac Culbutori La Mitsubishi Pajero Sport

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Marinescu_Cornel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 23, 2012 10:19 pm

Mesaj de Marinescu_Cornel » Mie Iul 19, 2017 10:24 pm

Inlocuire garnitura capac culbutori la MITSUBISHI Pajero Sport I SUV (K90) 2.5 TD (K94W) -activitati domestice
Scule necesare:
-cheie cu clichét de 10 si 12;
-inelara de 10;
-surubelnite,mastic;
Am demontat alimentarea de la baterie, radiatorul superior si capacul de la distrubutie
Am demontat furtunele si cablurile atasate de capacul culbutorilor(in parte stanga spate una din tevustele de la ansamblul de tevi cred ca avea un dop pe care l-am gasit,fara sa stuiu cum l-am demontat, si i-am dedus locul dupa urma de pe teava ;parca pe dop scria 5-8) .
Am demontat capacul culbutorilor ,am curatat lacasul garniturii si a smilunii si am fixat garnitura cu mastic in fata .
Am fixat semiluna in lacas si am pus mastic in zona semilunii pe garnitura -asa am vazut la cea veche .
Am montat capacul culbutorilor si restul pieselor in ordine inversa.
Obs: 1)capacul culbutorilor are in fata o placa ,ce nu apare in nicio imagine sau schita a lui;
2)cele mai clare detalii le-am gasit pe un site rusesc de comercializare a pieselor pentru MITSUBISHI Pajero Sport I SUV (K90) 2.5 TD (K94W)

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori