Mitsu Facut Praf, As Dori O Evaluare Realista!

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Sâm Feb 10, 2018 8:16 pm

Salutare dragi colegi,
Prima data m-am gandit sa postez in sectiunea Colt pentru ca e vorba de masina mea Mitsubishi Colt, dar pe urma am realizat ca nu avem ce discuta despre masina ci imi doresc o evaluare.
Am facut un accident destul de urat cu ea, ma rog, masina nu e in litigiu, am fost asigurat, nu eram baut (ca nu beau de fel), mi-au dat amenda 580 RON am platit juma' in primele ore dar ideea e ca am ramas fara masina.
Eu o sa va pun si fotografiile ca sa vedeti despre ce este vorba. Eu vreau sa o vand nu mai vreau sa o fac. Ceea ce este foarte tare este ca eu am venit asa cum o vedeti de la locul accidentului. Era frig afara, am lasat-o o zi sa inghete bine si mi-am dat seama ca termostatul nu o sa se deschida pana ajung acasa (ca am radiatoarele sparte logic), asadar m-am suit in ea i-am dat cheie si direct acasa.
Nu are probleme de directie, nu trage stanga, dreapta, masina e perfecta dpdv dinamic doar ca nu mai are bot. Un far a mai scapat atat.
Ca sa nu mai lungesc vorba cat sa cer dragii mei pe ea? Un pret realist. Nici sa o dau pe nimica nici sa stau cu ea pe cap. Unic propietar, o am de noua 167.000Km toata perfect functionala, rezvizii la zi, o mapa de facturi cu ce s-a schimbat pe ea, a fost o masina intretinuta.

Astept sugestiile voastre. Multumesc mult si va doresc toate cele bune.

Avatar utilizator
Vasea
EVO V
Mesaje: 496
Membru din: Joi Ian 02, 2014 1:32 pm
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de Vasea » Dum Feb 11, 2018 5:47 am

Nasol........... bine ca n-ai patit tu ceva!
In primul rand vezi cat ar face masina ta, daca era in stare buna, cauti pe net modele similare cu a ta sau intri pe http://www.vezicatface.ro
Posteaza un anunt pe net, pret neg, si vezi cat ofera cei care te suna.
trimite un email la reprezentante Mitsu din tara, poate au unul similar, dar lovit din spate.
Apoi ........ tragi linie.
Doamne-ajuta !

Avatar utilizator
marcbarbu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 12, 2017 7:48 pm

Mesaj de marcbarbu » Dum Feb 11, 2018 10:36 am

Mai bine ieÅŸi daca o dezmembrezi. Daca ai spatiu de depozitare poti sa scoti banii pe ea. Piese de mitsu se gaseac greu si au valoare mare si SH

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Dum Feb 11, 2018 10:49 am

Nu am unde sa o dezmembrez ca stau la bloc si nu am unde sa o las... stiu si eu ca ieseam mai bine asa... Ca a mea se dau cam in 2500-3000 Euro. In fine... am pus-o cu 1500 Euro.. sa vedem ce si cum!
Am patit si eu ceva am avut 4 coaste dezlocate.. atat tot.. nu au avut ce sa-mi faca.. am suferit si eu vreo 2 luni cu dureri si asta a fost. De la centura, in dreapta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori