Mitsubishi Racing Challenge

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mar Oct 07, 2008 2:26 pm

super clipul NeGrutzY ! abia astept sa apara cele de la mcar

Avatar utilizator
robert
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 28, 2008 3:25 pm

Mesaj de robert » Mar Oct 07, 2008 3:12 pm

Salut!

Foarte tare cursa...abia astept editia 3 poate cu si mai multi participanti!...

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mar Oct 07, 2008 6:06 pm

QUOTE (Cristi)...circuitul amckart e deschis...cine vrea sa-i depaseasca e liber sa o faca...pe pista, nu din gura.

Din pacate nu cred ca este asa, am un amic care a insistat la cei de la Amkart sa il lase sa se dea (cu un C2) si nu au acceptat nicicum. Daca stii ceva ce nu stiu eu, te rog sa ne impartasesti...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Oct 07, 2008 6:11 pm

E pe forum un posesor de mitsubishi care pentru 10 minute pe amckart a platit 150 ron, cu masina lui desigur.
Daca il vad online pe mess ii zic sa ofere detalii...

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Mar Oct 07, 2008 8:30 pm

2doreee ai zis ca ai un filmulet.poti sa mi l dai si mie? :-)

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Oct 07, 2008 11:04 pm

Cel care a facut economie la cauciucuri , a fost intr-adevar Simi , concurentul cu numarul 18 . A condus bine si spectaculos , dar moare de ciuda ca nu a luat decat o diploma. Dar ii place sa se dea pe circuit . Si o va face in continuare , cred eu , doar de placere, restul este bonus .
Aproape toti cei prezenti la eveniment ne cunosteam de pe la intalnirile organizate. Eram o mare gasca care se distra. Pacat ca nu au fost primiti si alti posesori de Mitsubishi , dar aceste evenimente se organizeaza de dealeri pentru clientii lor. Nu pentru marca , ci pentru clienti. Nu fi suparat Dan ca nu ai participat , bucura-te pentru Gelu si Andrei si Simi si pentru toti care au participat si s-au simtit bine alaturi de masinutele lor Mitsubishi .
Sa ne vedem cu bine la urmatorul eveniment de acest gen.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Oct 07, 2008 11:22 pm

Spune-i lu' Simi sa nu mai fie suparat.

A condus cel mai bine si mai ales cel mai spectaculos.
Practic a sacrificat locul pe podium pentru spectacol si distractia personala.

Stiu ... cand esti acolo te distrezi, nu te gandesti la podium...apoi iti pare rau pentru ca iti dai seama ca puteai...mai mult.
Nu a pierdut nimic!


Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mie Oct 08, 2008 5:00 am

Pasiuni mari si foarte multa adrenalina. Hai sa vedem ce a fost cu adevarat. Un prilej sa ne adunam, sa ne strangem mana, si sa vedem si fetele din spatele nick name-ului de pe forum. Pentru mine sa-l vad pe Titi Aur, a fost recompensa suprema. Sunt un mare admirator al Domnului Aur, iar ceea ce a facut el acolo..............Perfect. Iarasi Vali Porcisteanu ne-a aratat cum se conduce si cred ca baiatul asta are multe de spus in viitorul apropiat. Nu in ultimul rand si cred ca sunteti de acord cu faptul ca Alina Bunica are stofa de mare pilot. Restul e poveste, felicitari organizatorilor, un mare succes de marketing si pr. Ce nu reusim noi cei de pe forum sa facem a facut M Car. Adica sa ne strangem . Multi. Celor care ne spun cat de buni ar fi fost ei si ce ar fi facut ei, poate ca da, sau poate ca nu. Dar nu asta e punctul. Ce tari si mari. Romaneste. Hai sa ne mai vedem, veniti si voi cei care nu ati venit, si lasati nebuniile astea deoparte. Toti ne iubim masinile, unii chiar baga bani in ele, multi bani, de admirat. Am vazut acolo baieti cu masini super misto, iar pentru ei am toata admiratia. Pace.

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mie Oct 08, 2008 1:49 pm

I mi pare rau sa va „dezamagesc” dar va asigur ca m am inscris printre primii cred , am dorit din toata inima sa vin deoarece printre cei ce au participat se numara si prietenii mei dar mi s a transmis pe mail destul de ferm refuzul celor de la M CAR. Am dat telefon si am discutat cu ...mai bine nu spun nume , si iarasi mi s a comunicat ca nu pot participa cu masina mea personala deoarece nu e achizitionata de la organizatori PUNCT. Am fost binenteles invitat ca spectator , poate unii dintre voi veti intelege ca nu as fi putut rezista pe tusa, asa ca am preferat sa nu vin.
NeGrutzY nu am inteles gresit , mi e teama ca exact asa a fost, a fost numai pentru clientii m car, fidelizare i au spus ei, ar fi putut sa faca acest eveniment impreuna cu ceilalti dealeri asta am vrut sa spun , ori ceea ce au facut cei de la m car e tipic pentru ei si a inceput sa i caracterizeze din pacate - prietenii stiu de ce...
Cristi abia astept prilejul sa verific acei timpi, poate la primavara la Selena - Bacau , atunci vom incerca sa organizam noi cei care nu am avut norocul?! sa luam masina de la M CAR o editie in provincie la care sa participe TOTI posesorii de mitsu din Romania - pana la urma nu ne uneste M CAR , oricat de mult le ar face placere sa creada asta - si s a vazut acest lucru la intanlirile organizate pe forumul de aici, ci faptul ca ne am indragostit de aceasta marca. Felicitari binenteles celor care au participat, din pacate nu pot sa nu fiu suparat ca nu am fost si eu printre voi.Cat despre cat de buni ar fi fost altii, scuze , dar am vrut sa sune ca o gluma.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mie Oct 08, 2008 3:35 pm

Ca idee asupra timpilor. Traseul a fost usor modificat cu jaloane pentru a evita situatiile neplacute. Prin urmare toti timpii au fost peste 1:30 min. Chiar si timpii facuti de Titi cu masina de antrenament tot pe acolo s-au incadrat. 1 min si 20 de secunde a fost timpul aproximativ facut de Titi cu noul lancer si start din mers (ca sa spunem asa; cronometrat la a doua tura si fara jaloane). Deci pe circuitul respectiv mai putin de 1:30 e foarte greu. Chiar de ar fi fost cu mult mai multi concurenti.
Ca sa stiti unde trebuie sa bateti ca sa va urcati pe podium. Oricum, au avut mare avantaj cei care au mai fost pe acolo si cu alte ocazii.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori