Mitsubishi Racing Challenge

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
trappy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 23, 2008 9:00 am

Mesaj de trappy » Mie Oct 08, 2008 10:17 pm

Salutare din nou... in primul rand felicitari tuturor castigatorilor si in special celui care a reusit sa isi apere titlul cu succes (Negrutzy). Dupa cum am mai spus si pe racingchallenge nu am putus sa ajung si la editia a doua sa imi apar si eu titlul .. Totusi am si eu 2 intrebari pentru cei care au participat la ambele editii:
1. Traseul a fost la fel ca la prima editie? - din cate am vazut din filmarea facuta din masina a fost la fel
2. se poate sa posteze cineva timpii tuturor castigatorilor pe clase ca sa imi fac si eu o idee de evolutii?

Multumesc si sper sa ne vedem si la editia a III-a... poate si pana atunci cu alte ocazii.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Joi Oct 09, 2008 9:15 am

Tocmai am spus mai sus ca nimeni nu a coborit sub 1:30. De fapt poate doar Bunica sa fi scos cam 1:30. Restul chiar de la 1:31:xx .

Avatar utilizator
seb_the_01
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 03, 2008 3:59 pm

Mesaj de seb_the_01 » Joi Oct 09, 2008 9:37 am

Cel mai bun timp pe tura a fost facut de Alina 1.21 locul doi 1.24.03 si locul trei 1.24.20

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Joi Oct 09, 2008 9:41 am

da si la lancer de 2.0 clasic locul I. a scos 1.29,88 iar locul II a scos 1.30,90

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Joi Oct 09, 2008 9:58 am

QUOTE (trappy)2. se poate sa posteze cineva timpii tuturor castigatorilor pe clase ca sa imi fac si eu o idee de evolutii?

Vezi ca am pus eu o poza cu timpii la mine pe jurnal.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Joi Oct 09, 2008 11:06 am

Scria destul de clar pe sait asa ca am preferat sa nu ma enervez mai mult. N-am mai sunat sa vad daca pot participa si cei care au cumparat masini de la alti dealeri decat MCar desi toata lumea a insistat sa ma interesez. Tipic romanesc.

Avatar utilizator
trappy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 23, 2008 9:00 am

Mesaj de trappy » Joi Oct 09, 2008 1:42 pm

QUOTE (diablo_666)QUOTE (trappy)2. se poate sa posteze cineva timpii tuturor castigatorilor pe clase ca sa imi fac si eu o idee de evolutii?

Vezi ca am pus eu o poza cu timpii la mine pe jurnal.

Mesi... si wow... felicitari inca o data Negutzy.... vad ca ti-a folosit ziua aia de antrenament cu Titi Aur.

Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Joi Oct 09, 2008 2:22 pm

QUOTE (trappy)Mesi... si wow... felicitari inca o data Negutzy.... vad ca ti-a folosit ziua aia de antrenament cu Titi Aur.

Merci mult. Intr-adevar ce am invatat acolo m-a ajutat foarte mult si de-abea cu ocazia asta am reusit sa constientizez si sa incerc sa pun in aplicare cele invatate. Pe strazile orasului sau chiar si pe drumuri de munte nu prea poti sa pui in aplicare ce te invata scoala de pilotaj. M-am uitat in ultimele zile de n ori la filmarea evolutiei mele din masina si m-a ajutat mult sa vad unde am mers bine si unde am gresit. Oricum sunt sigur ca se poate scoate sub 1:30 cu coltul cu umpic de antrenament.

De-abea astept sa fac inca o data scoala de pilotaj, pentru ca acum am lectia invatata de data trecuta si vad altfel lucrurile. :twisted:

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Joi Oct 09, 2008 4:28 pm

salut,
in primul rand vreau sa multumesc celor care m-au felicitat. intr-adevar am invatat destul de multe despre masina si comportamentul ei la limita pe care eu o puteam controla. a fost o experienta deosebita pe care abia astept sa o retraiesc.
acum sa "ma dau cu parerea" despre cele scrise mai sus, fiind perfect consitent ca unii ma vor injura si altii nu (cred ca mai multi sunt din prima categ).
in primul rand vreau sa zic ca ar trebui a vedem evenimentul ca un mod de fidelizare a clientului care este cu mult peste ce am mai vazut la alti dealeri.
in al doilea rand as vrea sa le explic celor care nu au avut permisiunea de a veni (si mie imi pare rau pt ei pentru ca ar fi fost competitia mai acerba sa spunem): sunt 2 firma MCAR - una e MCAR Distribution care este importatorul oficial mitsu si care vinde masinile la dealerii din tara, si mai este MCAR Traiding care este dealerul de pe bucuresti ca orice dealer(casa auto iasi spre ex). evenimentul a fost organizat de mcar traiding - adica dealerul, si de acolo a aprut problema participarii. eu pot spune ca am avut noroc ca am facut 2 revziii si am schimbat un parbriz la ei.

acum despre concurs.
nu mi s-a parut fair faptul ca au bagat in aceeasi oala lancer 1.5 (1 masina)cu 1.8 si 2.0 diesel(tot 1 masina) . de ce CZT-ul(tot numai un singur pilot) nu a fost bagat cu 1,5 spre ex sau cu lancer 1,8 (au putere asementoare) . sa nu ma intelegeti gresit , concurentii nu au aici nici o vina si ii felicit pe toti care au participat. dar dupa cum am vaz cu totii cristi a reusit cu lancer 1.5 sa castige .
in rest toate au fost super ok. poate reusim sa il inchiriem pe cel de la bc (selena) sa ne vedem cu totii.

am vazut ca multi despica firul in 4 si cauta partle negative ale acestui eveniment. atata timp cat am putut face ceva ce nu poti face oricand vrei tu , nu am platit nimic s.a.m.d eu zic sa il privim asa cum este si sa ne bucuram de ce a fost. stiti "vorba' aia" - "Calul de dar nu se cauta la dinti".

da se puteau face mai multe (cum ar fi daca tot au ramas cupe si sampanie sa ii acorde lui Simi premiu pt spectacol) ... dar degeaba comentam , ce a fot a fost frumos si atat. si eu am contestat prima mansa dar pana la urma distractia a fost factorul cel mai important dupa parerea mea.

sa auzim numai de bine

Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Joi Oct 09, 2008 4:43 pm

Bravo Andrei! Poate ne vedem la Bacau.Eu am vrut sa vin la Bucuresti...dar am facut bine ca m-am razgandit in ultimul moment.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori