Mitsubishi Racing Challenge

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Joi Oct 09, 2008 6:32 pm

Eu am inceput demersurile pentru organizarea unei editii NATIONALE. Rugati va sa se poata inchiria Selena Bacau. Binenteles invitati "doar ca spectatori" vor fi si reprezentantii M CAR

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Oct 09, 2008 6:59 pm

..............

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Joi Oct 09, 2008 7:32 pm

Domnule COObra sa va explic cum sta treaba cu ...ofuscarea.
Mi se spune ca doar masinile cumparate de la M Car au drept de participare si pana la urma i primesc si pe cei care au facut revizii la ei sau au cumparat un bec , motivatie - ce vrei domnule - sunt "clienti" M Car au cumparat un bec li s a facut factura, sunt in baza de date etc, asta cu toate ca eu pusesem problema in felul acesta la telefon si intrebasem daca pot deveni in acest fel clientul lor ( sa cumpar ceva) si sa pot participa la eveniment, si binenteles in acel moment ofuscarea a fost la capatul celalalt cand am fost intrebat drept cine i iau de vin cu propuneri de acest gen, ei fiind oameni seriosi, mentinandu si inca odata pozitia categorica - doar masinile achizitionate de la ei. Cum sa nu fiu suparat cand aflu ca daca ma prezentam nu ar fi verificat de unde e masina? Sau nu erau chiar asa multe masini si le a fost teama ca nu au cu cine organiza cursa ?!?
Pana la urma nu mai conteaza absolut deloc, ceea ce mi pare bine este ca mi au demonstrat inca odata ce inseamna M Car (nu firma - oamenii !!!).
Oricum voi mai achizitiona masini mitsubishi, pentru prieteni binenteles, si voi face reclama la cine merita( despre dealeri e vorba). Cat despre M Car sa fie sanatosi, bravo lor ca au organizat competitia, sa mai organizeze ( vin pe usa din spate ), pacat ca nu fac si altii din tara acelasi lucru. Ma bucur pentru toti cei care au participat, felicitari! PUNCT!Eu ma opresc aici am spus ce era de spus.Daca am jignit pe cineva imi cer iertare si i dau o bere la prima intanlire.
P.S.
M Car Trading este in acest moment importator , pana acum 2-3 ani era si dealer, tocmai de aceea a fost mentionat in regulament, pentru ca sa poata participa si cei ce achizitionasera masinile direct de la ei. Ar fi de preferat cand postati pe forum ceva sa va documentati mai bine in prealabil.Pace !

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Oct 09, 2008 8:44 pm

.........

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Joi Oct 09, 2008 8:52 pm

interesant cum va luati voi la hartza aiurea pt un rahat si jumate scuzata-mi fie expresia
am sa incerc sa va explic cat de cat care e faza special pt awbdan .. asa ca sa te fac sa-ti incalci "promisiunea" de a mai posta
eu sunt din bacau .. am luat masina de la kapital sfera dar importata de m car distribution. sunt la facultate in bucuresti si ghinionul a facut ca am avut un accident si masina am reparat-o aici in bucuresti la expozitiei plus ca si revizia care a fost gratuita .. tot aici in bucuresti am facut-o
cand a fost vorba de evenimentul in cauza am depus si eu cererea de inscriere si mi s-a explicat ca nu se poate dar cu insistente si tinand cont de faptul ca le-am facut vanzare lor , in cele din urma am participat la competitie. deci totul a tinut de perseverenta mea ceea ce nu ai avut tu .. se pare indeajuns de mult . in fine
alta idee -- e adevarat .. si in bacau kapital sfera a organizat un eveniment mitsubishi. iti spun asta in ideea ca esti din bacau si in ideea ca e un exemplu a faptului ca la nivel local fiecare reprezentanta organizeaza cate ceva .. si ghici ce .. au fost invitati doar cei care au cumparat de la kapital sfera :wink: daca afla cineva din bucuresti si dorea sa vina si ii era respinsa dorinta organizatorul rezervandu-si dreptul de a alege cei ce participa nu cred ca se facea asa mare panarama cum ai facut. iti dau dreptate intr-un singur fel .. faptul ca ce a fost la mrc nu se compara cu ce e organizat de alte reprezentante .. de asta si eu m-am tinut de ei ca sa particip..
inca ceva.. legat de pista de la selena karting .. iti spun de pe acu ca nu prea ai cum.. circuitul e facut pt carturi pt ca are cateva curbe foarte stranse deci mare lucru nu faci parerea mea .. http://www.selenamotorsport.ro/english/panorama.php (am concurat la o cursa de karting )
numai bine

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Joi Oct 09, 2008 11:51 pm

salutare din nou,
vad ca s-a ajuns f departe cu aceasta discutie si eu nu vad decat un singur lucru in asta (rau de altfel).
ajungem sa ne certam unii cu altii de pomana.
hai sa vedem cu selena pana una alta.
il rog pe alex cand se duce pe acasa (bacau) sa intrebe daca se poate inchiria.

numai bine.

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Vin Oct 10, 2008 7:44 am

Arata foarte bine circuitul, iar daca nu se pun jaloane, cred ca media va fi mult mai ridicata. Oricum ar fi, trebuie sa ne pastram pantalonii pe noi. Nici unul nu emitem pretentii de pilot. Ne-am distrat, am baut o cafea, am mancat un fursec si am avut o sambata foarte placuta. Repet, prezenta campionului Titi Aur si a lui Vali Porcisteanu, a facut toti banii si toti timpii din lume. Un eveniment organizat de noi '' forumistii '' la Bacau ar fi de vis, dar ma indoiesc ca ne putem mobiliza asa de bine. Pace.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Vin Oct 10, 2008 1:50 pm

QUOTE (COObra)andrei ....este exact invers:D
M Car Trading este importatorul Mitsubishi in Romania si vinde la toti dealerii.
M Car Distribution este distribuitorul Mitsubishi (si as putea spune cel mai mare) in Bucuresti.
MRC a fost organizat de M Car Distribution si nu prea inteleg de ce va ofuscati. Adica domnule awbdan daca dumneata dai o petrecere eu ma pot autoinvita? sau iti rezervi dreptul de a-ti invita prietenii, colegii si partenerii de afaceri?
Va rog eu frumos terminati cu aburelile astea pt. copii mici. S-a schimbat la un moment dat nu stiu ce in legislatie cum ca importatorul nu poate fi si dealer si de-asta exista doua entitati separate MCT si MCD, de ex. HAR s-au separat in Hyundai Motor si HAR la vremea respectiva.

Asadar, faptul ca dealerul MCD si nu importatorul MCT au organizat treaba asta denota o ciupeala tipic romaneasca, au vrut reclama dar parca nu asa scumpa.

Nu moare nimeni ca nu s-a dat gratis la AMCKart dar ca idee asa, trebuie romanu' sa faca ceva care sa lase macar o idee de gust amar.


Le sugerez stimabililor de la MC (oricare din cele doua) sa arunce un ochi la reteaua Honda, dupa parerea mea singura retea adevarata de dealeri si service din Romania. E drept ca nu face parte din Tiriac Auto...

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Oct 10, 2008 6:21 pm

....

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Vin Oct 10, 2008 7:41 pm

Una bucata veste buna - circuitul e chiar mai mare decat amkart, domnii de acolo , foarte amabili m au asigurat ca nu depinde decat de noi, sa stabilim data si conditiile de participare, dansii binenteles vor fi cu preturile
Haideti sa vedem cine se baga la organizare, cine cauta sponsori poate vom reusi sa facem ceva in primavara.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori