Mitsubishi Racing Challenge

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Vin Oct 10, 2008 8:11 pm

Pai sa vorbim cu cei de la casa auto iasi,am vazut ca e un dealer nou mitsu la focsani,si celde la bacau(daca exista,nu stiu...).
In rest...mai veniti cu idei.Eu oricum o sa vin la bacau!

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Vin Oct 10, 2008 10:05 pm

am impresia ca o faceti un pic la ambitie si aiurea .. nuj ce sa zic ..
kobra .. ai dreptate si iti sustin punctul de vedere
nu imi place ca se formeaza aiurea tabere si sincer nu vreau sa fac parte din vro una daca asa se pune problema cu toate ca daca se organizeaza ceva in bacau refuz sa particip din simplu fapt ca e facut evenimentu parca in ciuda pt cei de la m car distribution.
cred ca ajung eu la vorba lui cristi .. sper sa citesti ca stii la ce ma refer .
bafta tuturor

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Oct 11, 2008 12:10 am

brunetele versus blondele
manelistii versus folcloristii



Eu incerc pe cat posibil sa renunt la caterinca, adica la a mai posta...dar forumul asta e bestial nene...
Cam asta e nivelul discutiilor in general, indiferent de subiect...ba chiar pe masura ce creste numarul membrilor, desi cantitativ creste, calitativ si informational scade.

Subiecte gen "jos mcar", "sus mcar" nu isi au rostul in topicul asta si nu cred ca intereseaza pe cineva.
De ce nu va exprimati nemultumirea si pe forumul racingchallenge ?
Cred ca nu s-a mai lungi discutiile de genul acesta...

Lucrurile sunt foarte clare!
In prezent, mcar trading este importatorul, mcar distribution este dealerul si totodata organizatorul evenimentul MRC, eveniment care a vizat clientii proprii...fidelizare, publicitate, imbunatatirea relatiei cu clientii, marketing, etc. etc. si ceea ce ne intereseaza sau ar trebui sa ne intereseze pe noi, posibilitatea de a ne distra, concura si bucura de masinile proprii intr-un cadru special organizat.
Eu nu vad nici o problema in toate acestea, nimic care sa-mi lase un gust amar...ci dimpotriva. Mi-au lasat ei gust amar cu altele...in trecut, insa MRC e unul dintre faptele lor bune.

Mie mi-ar fi placut sa fim mai multi, sa tina competitia 3 zile si 3 nopti, sa fie 6 manse, dar sunt multumit chiar si cu atat.
Daca as putea sa le reprosez ceva celor de la mcar e ca sunt doar doua manse, insa asta e...sunt niste costuri, niste bugete, samd.
Aaaa ca evenimentul in sine le aduce si o imbunatatire a imaginii...pai nu e normal ?
Oare cum ar fi fost normal dupa parerea unora dintre noi ?

MRC = "Cado pentru clienti", si da, pentru ei poate fi si publicitate, samd, dar si investitie nene...o investitie pe care alti dealeri nu o fac.
Lor trebuie sa le bateti obrazul...intelegeti ?
Ca si-ar permite...dar nu vor!
Probabil considera ca nu meritati.
Chiar, meritati ? :-)
Eu zic ca da, si mai presus de asta sunteti si ff buni din cate citesc pe forum.

S-ar putea organiza o etapa MRC in care sa concureze dealerii intre ei, fiecare dealer avand proprii sai concurenti selectati pe spranceana.
De exemplu: Racing Club MCar Bucuresti vs Racing Club Saltareata Chisinau...pe pista concureaza tovarasu Pizdetz de la chisinau cu Milica Tuneru din bucuresti...si tot asa.

Cred ca ar fi o idee buna pentru ca vad ca "echipe" se fac pe forum...in realitate e foarte subtire treaba si cam saracacioasa...nu prea avem de nici unele. )
Nici timp, nici benzina, nici cauciucuri...dar in rest discutii interminabile despre huse, jante, pneuri si alte kkt-uri in fata unui pahat cu suc...si cam la atat se limiteaza ADN-ul sportiv mitsubishi din punctul nostru de vedere.
Singuri se pare ca nu suntem in stare de mai mult, si ma includ si eu aici...eu chiar am inceput sa stau f prost la capitolul timp.
Daca se organizeaza ceva in bacau, poate participa oricine si am timp...vin cu cea mai mare placere.
Pentru mine chiar nu conteaza cine organizeaza si cu ce scop!
Avem echipaaaa, avem valoareee )

Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Sâm Oct 11, 2008 3:25 am

Nu se formeaza nici o echipa aici.Voi va agitati degeaba...si atat.Pur si simplu omu' a venit cu o propunere buna.Sa organizam un asemenea eveniment si la Bacau la care poate participa toata lumea.Nu ca aia de la MCAR nu ,dar aia din bucuresti da,aia cu numere de leasing nu,dar aia cu numere de brasov da....etc....TOATA LUMEA SA VINA.Si pana la urma,daca tot au organizat la Bucuresti numai pentru clientii firmei,macar sa scrie mai explicit si pe siteul ala sa inteleaga toata lumea.Eu nu stiam ca sunt 2 firme,una care vinde si alta care importa sau cum or fii ele,iar eu sunt un client Mitsubishi,credeam ca pot venii.
Deci,hai sa ne intalnim cu totii la Bacau!

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Oct 11, 2008 10:59 am

Care voi ?
Topicul asta a inceput cu un subiect, iar dupa ce s-a incheiat editia a II-a MRC s-a continuat cu un alt subiect...de voi!
Dar nu e de mirare.
Aproape pe nici unul dintre topicurile de interes de pe acest forum nu s-a continuat discutia la subiect, s-a deviat de fiecare data.
De asemenea "echipe" s-au facut mereu...si e normal, dar numai pe forum.
Evenimente gen MRC ne dau posibilitatea sa concuram si altfel decat din spatele monitoarelor.
Propunerea lu' omu' e ok!
Asta ar fi singurul lucru bun din ceea ce s-a discutat pana acum.
Bafta!

Partea trista e ca la MRC am fost destul de putini raportat la numarul clientilor mcar din bucuresti.
Fie oamenii nu prea agreeaza astfel de evenimente, fie: le e teama sa nu strice ceva la masina, se gandesc ca se fac de ras...
Dar mai sunt si cazuri ridicole, dupa parerea mea: "nu vin pentru ca le fac reclama", "ne dau ei cauciucuri ?", "si noua ce ne iese ?", "daca ma trezesc, vin".
Unii, intr-adevar nu au timp sau au alte probleme.

Cam asta e realitatea nene...un mic, o bere, un vot si romanu' se pune in miscare, altfel e greu...si se pare ca asta se aplica si la un numar destul de mare de fani/posesori mitsubishi.
Asa ca sunt de acord cu ideea de a se organiza ceva mai de amploare, insa deocamdata nu se pot face comentarii negative la adresa acestei initiative a firmei mcar, altfel noi nu am mai fi avut ce discuta aici si nici omu' ce propune.... )
MCar a avut o idee proprie si f buna pe care unii dintre noi incearca sa o copieze si sa o dezvolte la scara nationala, dar mai trebuiesc si bani.
Posesorii de mitsubishi nu se ingramadesc ei la astfel de evenimente nici cand e gratis, dar sa mai si cotizeze. )
Baaa, daaaa' ce ne iese si noua ? Sare si ei cu niste pneuri ceva ?
Suntem varza! )

Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Sâm Oct 11, 2008 2:22 pm

Ai dreptate cu micu si berea! BRAVO! Si nu-ti mai fa inima rea,asa "ie" romanii,tot timpul au ceva de comentat si sunt nemultumiti,si le place sa caute de dinti calul de dar. Si uite asa iar am deviat de la subiect.

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Dum Oct 12, 2008 8:09 pm

2dooooreeeeee cand imi dai si mie filmuletu ala cu mine?

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Lun Oct 13, 2008 1:59 pm

Adevar graiesti frate. :oops: Umoran................... :cry:

Avatar utilizator
costynio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 31, 2007 1:43 pm

Mesaj de costynio » Sâm Noi 01, 2008 10:30 am


Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 21, 2008 6:13 pm

Azi am fost in service (mcar expozitiei) si am primit cardul de membru participant Mitsubishi Racing Challenge, un tablou maricel cu poza masinii mele pe circuit, DVD-ul cu poze, film si totodata am si beneficiat de reducere de 10% pentru piese, accesorii, manopera la lucrarile executate in service.

Sa speram ca acest eveniment va avea continuitate !


Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori