Super metoda de protest (pentru cine isi permite)

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mie Oct 08, 2008 9:01 pm

Stiti ce e curios - primul impuls a fost sa i iau apararea tipului respectiv pe considerent de solidaritate ... a posesorilor de masini versus service. Si totusi ... problema se pare ca nu e chiar asa cum am inteles o noi. O parte din vina o are chiar proprietarul masinii caruia i s a spus destul de clar sa nu mai foloseasca masina pentru ca o va strica. Ori tipul respectiv nu mai are dreptul sa beneficieze de serviciile MAP deoarece masina a iesit din garantie.(exploatare necorespunzatoare !)

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Oct 08, 2008 10:03 pm

Defapt noi nici nu stim sigur care e problema. Cel mai bine o stie posesorul si cei de la service-ul din craiova. Eu am mai auzit pe undeva ca cei din craiova sunt varza (era un evo scos din garantie fara motiv).
Oricum ceea ce a facut el este un gest extrem si este clar ca cineva la enervat rau de tot de a facut asa ceva. Nu doresc nimanui sa ajunga sa procedeze asa.
Ce imi pare cel mai rau e ca e un mitsu.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Oct 09, 2008 7:03 pm

..........

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Oct 09, 2008 7:46 pm

Inca o data realizam ca in Romania , garantia este frectie la masinile din ziua de azi .
Probabil trebuie facuta o expertiza tehnica in preajma si a altor oameni specializati in afara celor din service , pentru a ne asigura ca a fost sau nu vorba de proasta utilizare .

In legatura cu preturile pieselor , accesoriile , manopera , tipul are dreptate ca sunt exagerate .
Nu o fi Mitsubishi Renault dar nici Mercedes nu e .

Auzisem de la un dealer pretul unui set de proiectoare de ceata pentru vechiul lancer : 2000 RON fara manopera ...
Minte sau nu , chestia e ca si pentru Lancer 2008 e cam mult 250 euro si manopera de 280 ron .
La cei trebuie 3 ore mecanicului sa stranga 3 suruburi de proiector? Japca frate , japca .
E de tot rasul ....

Avatar utilizator
Marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:08 pm

Mesaj de Marius » Lun Ian 05, 2009 12:54 am

omul avea dreptate.si nu doar la Craiova se intampla chestia asta

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori