Folie pe geamuri

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Joi Mai 07, 2009 7:25 pm

QUOTE (shadow2blade @ May 7 2009, 06:18 PM) Si pe mn ma bate gandul sa-mi pun folie. Ma gnadeam la un 30% peste tot Firme care sa puna bine si ieftin prin Bucuresti ?
eu mi-am pus ieri pe geamuri spate si luneta, cea mai inchisa pe care o aveau.
pret 400 RON cu TVA, pe factura, autorizatie RAR, folia este Llumar.

cel care mi-a pus-o zicea ca scade mult temperatura in interior vara, cu cateva grade...

undeva in berceni, daca iti e aproape iti dau si detalii.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Mai 07, 2009 7:34 pm

foarte interesant, adica mi se pare ieftin...garantie\autorizatie ?

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Mai 08, 2009 10:30 am

este o spalatorie auto in berceni, pe strada Luica colt cu C-tin Brancoveanu... cu vii pe Brancoveanu de la metrou, in capatul Blvd. Brancoveanu, la semafor, faci dreapta pe breteluta, apoi dupa cca 30 metri faci stanga intr-o incinta, o sa vezi spalatoria in fata, initial a fost dinaia gen OMV, cu perii...
spala si foarte bine si pun si folii, poti sa treci sa intrebi sau daca vrei iti dau PM cu nr. de telefon pentru programare...

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Vin Mai 08, 2009 11:52 am

www.folieautorizata.ro. Sunt de treaba baietii si lucreaza bine, toata operatiunea a durat aprox. 2 ore si a cuprins folie geamuri fata, spate, luneta, garantie 5 ani, iar daca ti se sparge (furt sau accident) unul din geamurile cu folie aplicata de ei, bineinteles, tii se va monta gratuit alta folie, pretul cand am aplicat eu (ma rog, firma) a fost de 550 lei. Marca foliei este LLumar.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Joi Mai 21, 2009 7:52 pm

Salut! Am si eu o intrebare legata de foliile auto llumar: e normal sa se zgarie foarte repede de la simpla actionare a geamurilor electrice de la outlander? Am dat putin si cu cheia intr-un loc inaccesibil si s-a luat negreala aia imediat. E normal sau e folia proasta? Sunt chederele de la outlander mai tari? La vechea masina, tot cu folie llumar nu am vazut o singura zgarietura in 3 ani.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mai 21, 2009 8:47 pm

Va trebui sa acorzi mai multa atentie curatirii chederelor; ai grija sa nu se acumuleze murdarie intre chedere si geam; va zgaria folia.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Mai 21, 2009 9:02 pm

Dc Outlander are acelaesi chedere de la Lancer...trebuie MULTA atentie

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Mai 22, 2009 2:19 am

Folia Llumar e foarte buna, doar ca avem chederul din interior dintr-un cauciuc tare si care nu e acoperit cu nimic textil ca la alte masini. Eu am de gand sa cumpar ASTA si apoi sa schimb toate foliile de pe geamurile laterale. Si fara sa vrei tot se zgarie, e imposibil sa nu ajunga acolo un fir de praf.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Vin Mai 22, 2009 8:32 am

da, dar e nasol ca trebuie demontate panourile usilor,nu ?

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Vin Mai 22, 2009 9:19 am

QUOTE (shadow2blade @ May 22 2009, 08:32 AM) da, dar e nasol ca trebuie demontate panourile usilor,nu ?

Mie mi le-a demontat atunci cand a pus folia pe spate, pe fata a pus-o fara demontare. Nu a fost nimic nasol, totul a decurs ok, si nu, nu am greieri in locurile respective.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori