Care Este Cel Mai Slab Dealer Mitsubishi ?

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Dec 11, 2008 6:14 pm

Am fost tratat mizerabil de intreg colectivul M CAR DISTRIBUTION, exclud de aici consultatul de vanzari care a fost mai mult decat ok in masura puterilor lui.
De 3 saptamani am fost amanat de mai multe ori cu promisiuni "clare", de genul:"pana vineri o aveti","la inceputul saptamanii viitoare o livram","pana in weekend puteti s-o ridicati"...cate-un mesaj de genul asta la 3 zile...timp de 3(trei) saptamani...poate sunt eu prea nerabdator...dar pt o masina de pe stoc, achitata integral mi se pare inacceptabil ! KIA din semnatura, achizitionata de la MIT Motors(care importa si Mitsubishi) a fost livrata in timp record,tinand cont ca a fost si comandata...Sa fie oare de vina dealerul,M CAR , sau asa se misca angrenajul de import Mitsubishi? Macar sa fie service-ul mai de calitate...ca altfel ma mut la MIT...cu toate ca dupa ce-am tras cred ca ma duc sigur la MIT pt service si alte accesorizari.

Voi ati tras chestii d'astea ? Sau sunt eu singurul patit ? Ma plang pentru ca am alest Mitsubishi cu inima din prima clipa in care am vazut-o,auzit-o etc. Dar se pare ca birocratia nu ma lasa sa ma bucur de o masina oe care mi-o doresc...

Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Joi Dec 18, 2008 10:24 am

Nici eu n-am fost deloc multumit de Mcar, chiar daca mi-au livrat masina intr-o saptamana, cum mi-au spus, n-au dat nici un telefon (scump, domne' scump...) pana vineri dupa amiaza la ora 16.00 cand n-am mai rezistat si m-am dus eu sa ma interesez...masina era acolo, dar nu s-a deranjat nimeni sa ma anunte.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Dec 18, 2008 11:13 am

Am ajuns la concluzia ca nu am ales mitsu datorita dealerilor care oricum au svut o campanie de promovare foarte apropiata de 0(zero). In orice caz,problema cu dealerii rezulta in urma faptului k Lancer se vinde singur in Romania.Si daca lor tot le vin banii nu conteaza satisfactia clientului.In orice caz important este ca am laut masinile, in cele din urma...

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Joi Dec 18, 2008 8:13 pm

Of DOamne. In primul rind consultantul cu care ai facut actele trebuie sa te tine la curent cu toate prostiile. La mine a durat sub o saptamina. Daca dai telefon la MCar si spui ca esti X si vrei sa stii ceva, nu garantez ca mereu vei da peste cineva care stie despre ce e vorba sau stie unde sa se uite. Poate masina ta venise si ala de ti-a raspuns nu stia. Asa ca nu exclude consultantul de vinzari din ecuatie. El a luat comision pentru ca ti-a vindut tie o masina.

Serviceul e service si dealerul e dealer. Sint doua entitati diferite. La dealer ai dat banii o data si daca e sa ai probleme cu ei astea vor fi doar o data, pe cind la service risti sa fii mereu prezent

Daca nu iti convine ceva, reciteste contractul si mergi la OPC. Cere banii inapoi etc ... Solutii sint.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Ian 05, 2009 11:19 am

am sunat la M Car sa aflu in legatura cu harta romaniei pt navigatie. mi-au cerut cam 160 euro fara tva pt 10 % din ceea ce reprez harta pt Ro adica bucurestiu si inca cateva orase

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Feb 16, 2009 10:58 pm

Ce satisfactie am cand vad dealerii cum dau din colt in colt si din mail in mail cu super oferte , mai , mai sa vanda si ei o masina din stocul ramas aiurea peste noapte .
Exceptie nu fac nici cei de la Mitsubishi .
Asta vara iti inchideau telefonul in nas daca ai fi incercat vreo negociere care cel mult se rezuma la covorase de interior . Asta daca te-ai fi " injosit " si sa ai curajul sa negociezi cu ei , care domne' nu stau in amaratii tai de bani luati cu imprumut , intelegi ?
Parca erau vorbiti toti . Nu cumva sa primesti mai mult de un set de covorase si in cel mai bun caz o reducere pt vopseaua metalizata .
- Ce vrei tu ma ? Invite ? Aha... Va putem oferi un set de covorase .... (Zau ? Si poate eventual sa-mi da-ti ma si bricheta aia lipsa , de 10 euro , chitrosilor )

Nu mai aveam eu rabdare 6 luni , ca sa rad de ei . Vorba lu' prigoana : "; Americanii sunt in stare sa-ti aduca masina si impinsa , daca o cumperi de la ei "
Sa fi vazut atunci aroganta si indiferenta ce le-as fi aratat eu .

Daca aveti de gand sa va luati o masina noua , nu ezitati sa tratati cu tupeu negocierea . Banii aia de care au ei atata nevoie acum , sunt la voi .

Eram nevoit sa stau 6-7 luni pentru o configuratie pe care am vrut-o la vremea aceea . Bine ca am ales varianta actuala ( si cea mai ceruta ) , ca as fi asteptat foarte mult si contractul nu aveam cum sa-l schimb pentru o eventuala renegociere asa de criza . Din contra , as fi platit mult mai mult avand in vedere ca euro a crescut .

Inca ma mira ca-si mentin preturile de service si piese . Auzi , 69 mil un far ...
Astept sa vad falimentul unora .

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Feb 18, 2009 10:33 am

CE DEALER TATA? NU VEZI CA NU FAC NIMIC SA REZOLVE MASINA UNUI COLEG DE FORUM? ARE UN LANCER CLASIC SI STA CU EL DIN VORBA IN VORBA CU TOTI DE LA M CAR, BA DIN CLUJ, BA DIN BUCURESTI. DAR II DOARE IN CUR DE NOI, VA SPUN EU. FRAIERII SUNTEM NOI CA AM LUAT MASINI DE LA EI.

VREAU SA VAD CAND VOR VANDE DOUA MASINI PE LUNA CUM SE VOR PURTA CU CLIENTII.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mie Feb 18, 2009 2:54 pm

2dor,

Iti place sa vorbesti doar de dragul de a vorbi, fara a cunoaste o problema in toate aspectele lor...
Daca e asa simpla, ar trebui sa o rezolvi tu, nu sa te apuci sa "arunci cu pietre" doar ca sa aduni rating...

Pana una alta este problema mea si a lui Attilla..din moment ce am discutat in private...

De fapt ce urmaresti cu asta?

Merci..

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Feb 18, 2009 3:45 pm

Ce urmaresc? Iti spun sincer si chiar te rog sa ma crezi, VREAU SA VAD CA NU AM DREPTATE, ATAT si nimic altceva. Vreau sa fiu impresionat asa cum am fost pana acum de faptul ca se poate rezolva orice. Vreau sa vad ca m-am inselat.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Feb 18, 2009 3:48 pm

Treaba cu dealerii se manifesta si la alte marci. 80 la suta dintre dealerii din RO nu-si vad decat scopul de a vinde vinde vinde. Sa vina banii si gata. Pacat pentru ei ca nu prea mai au de unde veni.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori