Cum se pleaca corect la o liniuta ? :D

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Vin Apr 10, 2009 12:43 pm

tine apasat minim 3s pe butonul din stanga volanului, o sa-ti apara un martor in bord ASC OFF

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Vin Apr 10, 2009 12:47 pm

va multumesc baieti... in 30min voi incerca...

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Apr 10, 2009 1:56 pm

Scuze Zimbet,

Cum a iesit?

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Vin Apr 10, 2009 2:06 pm

dudule te rog din nou scuteste-ne de remarcile tale. cu turbina mare la lancer diesel si LAG-ul dauneaza turbinei. pana si porschele pt cei ce isi amintesc au avut mari probleme cu lag-ul turbo intr-un final reusind sa-l diminueze la modelul 997 turbo aproape definitiv, dar aici vorbim de supermasini care costa de 9 10 ori cat lancer-ul si care sunt concepute sa "decoleze" iar daca lag-ul ala de turbo dauna asa rau cred ca faceau oamenii ceva sa nu ti se strice masina si nu te lasau pe tine sa cumperi BOV aftermarket.....eu nu stiu ce "mecanici" de prin nu stiu ce service-uri iti tot baga tie chestiile astea in cap sau la ce intruniri participi si nu intelegi ce se povestete defapt......dar incearca sa intelegi ca ai LANCER 2.0 tdi 140cp nu LANCER EVOLUTION.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Apr 10, 2009 4:07 pm

La zid.. la zid... hai cu pietrele...

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Vin Apr 10, 2009 4:28 pm

am incercat... am avut un mic scartiit, deoarece nu am putut s-o tin la mai mult de 2500rpm... data viitoare o chinui mai tare...

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Vin Apr 10, 2009 4:38 pm

bunyqu daca te depaseste discutia cumpara-ti lego poate la ala te pricepi.. am intrebat detalii tehnice pe cei ce se pricep, deci poti tu poti sa taci.

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Vin Apr 10, 2009 5:13 pm

nop o sa cumpar un evo 1/18 sa ti-l fac cado' cand e ziua ta ca vad ca atat de mult tiai dorit incat incerci sa faci din 2.0tdi....2.0 mivec turbo.....si apreciez f mult calitatile tale de "racer"

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Vin Apr 10, 2009 6:18 pm

multumesc, dar prefer sa il castig la o liniuta (ca sa nu mai fim offtopic)

scuze celor deranjati de intrebarile mele.. cum am spus si mai sus, mi-ar placea sa stiu sa folosesc masina la capacitate maxima.. despre asta e topicul, nu?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Apr 10, 2009 8:32 pm

QUOTE mi-ar placea sa stiu sa folosesc masina la capacitate maxima
teorie stim toti....dar nu cred ca avem pe forum nici cat degetele de la o mana ca re au curaj sa duca masina la limita. e adevarat ca e cam dificil pe drumurile publice dar pana la urma cred ca nu masina e limitarea in chestia asta cu cursele (astea de forumisti ma refer...ca aia cu licente si roolbaruri in masini sunt alta mancare de peste)
asa ca eu zic sa incerci sa inveti sa o exploatezi corect. consum mic, fiabilitate si fun. cat despre dus la limita.......multi s-au dat soferi pana au mers cu mine. iar eu nu-s mare sofer. (asta apropo de curbe )

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori