2 Jante 2 Gume Bara Fata 1580 Euro !

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Mar 05, 2009 5:51 pm

Dsign, bine ai venit! Sa-mi zici si mie de unde ai luat TarOx-urile alea.
bunyqule, mie mi-au cerut pe o janta de Lancer Classic pe 16", vreo 650 de euro + TVA, deci te-ai scos! Guma era vreo 350 + TVA. Asa c-am retusat janta si din pretul unei gume mi-am luat 4 Toyo Proxes T1-R. Si, ca fapt divers, am CASCO, da' japitele de la Generali nu despagubesc roti.

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Joi Mar 05, 2009 7:42 pm

mama....astia chiar intrec orice masura.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Mar 06, 2009 12:49 pm

QUOTE (bogdan @ Mar 5 2009, 07:49 PM) dsing pentru mine coltul este super masina si am toyo pe ia si nu mai fi asa acidulat sa nu cumva sa te spargi si daca plm vrea sa de cu masina in gropa acolo dau si apoi ma duc la casco si la mcar si fac galagie pentru preturi pe care le plateste cei de la casco si le pun si pe forum sa mora toti acidulati.
Inainte sa-ti fi luat gume Toyo, trebuia sa-ti cumperi o tastatura un pic mai scumpa, care sa aibe si semne de punctuatie. Parerea mea.

Avatar utilizator
bogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 03, 2007 9:55 am

Mesaj de bogdan » Vin Mar 06, 2009 4:57 pm

QUOTE (Marty @ Mar 6 2009, 12:49 PM) Inainte sa-ti fi luat gume Toyo, trebuia sa-ti cumperi o tastatura un pic mai scumpa, care sa aibe si semne de punctuatie. Parerea mea.
scuze ,,,,,,,,,,,...............,,,,,,,,,....... mai trebuie??????

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Vin Mar 06, 2009 5:03 pm

alo.....romania? ne dam in petec cum ne place noua? nu va mai intepati aiurea in tramvai.........

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Mar 06, 2009 11:08 pm

QUOTE (bogdan @ Mar 6 2009, 04:57 PM) scuze ,,,,,,,,,,,...............,,,,,,,,,....... mai trebuie??????
Daca le-ai pune si unde trebuie, ar fi excelent.

Stick on topic!

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mar 30, 2009 1:55 am

nu v-ati obisnuit inca fratilor cu preturile din service ?!
acum trag tare in preturi pe piese si accesorii pentru ca nu prea mai vand masini si deh de unde sa scoate si ei un ban "cinstit"

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Lun Apr 06, 2009 9:13 pm

Si eu am sesizat preturile nesimtit de mari - asta e cuvantul, n-avem cum folosi altceva - pentru piesele OEM.

Ce mai tin eu minte:

Janta Enkei 18" - 697 eur fara TVA (pret mult peste niste jante performante de timeattack)

Placute frana de Evo X (n-am inteles nici marca si nici daca fata/spate sau doar fata, oricum enorm) - 400 eur fara TVA

MMCS fara module auxiliare (BT si GPS) - 2500 eur fara TVA (a fost oferta aia cu 2000 fara TVA cu de toate dar oricum e mult)

Ulei, fluide, etc. mult umflate fata de unde iau eu, unde oricum e umflat, sunt treburi la ordinea zilei (nu ma primesc cu ale mele...politica firmei cica, dar o sa le ofer ocazia unica de a-mi face o ****)...

Si cea mai tare:
Cruise control + comenzi audio - 4500 fara TVA ca cica trebuie schimbat cablajul (de fapt e acelasi cablaj dar daca nu-i duce mintea...)

Slab pregatiti si fuduli... Din pacate maine sau poimaine tre' sa trec pe la ei sa ma enervez... Dar de data asta chem un derector ceva si o sa fac putin scandal.

Deci nici macar in vreme de criza unii nu lasa coada jos desi au toate motivele s-o faca, ca tot zicea cineva.

Scuze, chiar incepe sa-mi fiarba sangele cand mi-aduc aminte de servisul autorizat Mitsuuu... Trebuia sa-mi iau Honda...

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Apr 06, 2009 9:25 pm

sau .. sa iti faci reviziile acolo )

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Lun Apr 06, 2009 10:01 pm

oricat cablaj ar fi....4500euro....sa fim seriosi. cruise control aftermarket cred ca e maxim 200euro

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori