2 Jante 2 Gume Bara Fata 1580 Euro !

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Iun 18, 2009 12:06 pm

QUOTE (fastcarjunkie @ Jun 18 2009, 11:56 AM) 1. Placute frana fata Evo X: 18,5 mil. lei (nu mai stiu daca TVA inclus sau nu)


Oare cat or fi un set de discuri?

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Joi Iun 18, 2009 12:10 pm

N-am dat inca, pretul e aproape dublu oricum. Ma mai interesez si pana la urma poate comand din State tot ce trebuie.

Va urma. Episodul urmator este nerecomandat celor cu afectiuni cardiace, ii voi intreba cat costa un kit de ambreiaj.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Iun 18, 2009 12:35 pm

iti pot spune eu cat costa...

1300 euro + TVA.

Placutele sunt, intr-adevar, 18,5 mil lei vechi cu tva inclus. Sunt Brembo.

Discurile erau parca 560 euro + TVA setul


PS: Preturile sunt ok, totusi. In Germania setul de placute frana fata pe original este 350 euro + TVA. In state sunt 350 $ + TVA. Plus transport si vama si alte alea, se transforma pretul in euro... Deci tot pe acolo pe undeva.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Mar Iun 23, 2009 1:15 pm

Asadar, cum ziceam, kitul de ambreiaj cu toate acareturile: 706 eur, TVA inclus, ma asteptam la mai rau.

Apple din cate stiu eu Mitsu nu-i producator american.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Iun 23, 2009 6:00 pm

eu stiam preturile de anul trecut si, intre timp au mai scazut.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Iun 23, 2009 11:05 pm

QUOTE (fastcarjunkie @ Apr 6 2009, 09:13 PM) Si cea mai tare:
Cruise control + comenzi audio - 4500 fara TVA ca cica trebuie schimbat cablajul (de fapt e acelasi cablaj dar daca nu-i duce mintea...)

Tare mi-e ca este acelasi cablaj (instalatie electrica) si la Evo X si la New Lancer, indiferent de variantele de echipare.

Zilele trecute am scos cutiuta aceea dreptunghiulara, mica, de langa schimbatorul de viteze si cand am dat-o afara.......surpriza. Acolo sunt 3 mufe care la Lancer nu sunt folosite, iat la Evo X , in locul acela nu este cutiuta cu pricina si sunt 3 butoane, parca.

Asa ca, ma gandesc ca si pe la bord sunt mufe care stau degeaba in functie de variantele de echipare, pentru ca, nu cred, ca faceau pentru fiecare varianta de echipare de la Evo X sau New Lancer cate un cablaj separat. Deh, alte costuri, alte distractii, mai ales ca este vorba despre 1 platforma tehnica.

Si ca fapt divers, cand m-am dus sa ii intreb pe desteptii din service daca pot sa montez camera de mers cu spatele pe MMCS, am primit un raspuns de m-a lasat cu gura cascata...."nu domne', nu se poate monta asa ceva pe MMCS, ca nu aveti unde sa bagati mufa"......ia eu le-am spus ca stiu un caz in care a fost montata camera pe MMCs, iar ei mi-au spus: ".........duceti-va la cine si-a montat, daca spuneti ca se poate........." Ceva de genul...."si *****, si cu banii luati"

Scuze de off topick-ul de la sfarsit, dar e strigator la cer..........

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Iun 24, 2009 7:45 am

acu io nu stiu cine ti-a zis asta dar stiu cu siguranta ca am montat la un client MMCS si camera pe o varianta de echipare care nu avea asa ceva.
si merge foarte bine.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Iun 24, 2009 8:08 am

N-avea chef de lucru.

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mie Iun 24, 2009 10:43 am

pe un amortizor fata mi-au cerut la reprezentanta 250 de euro.....si l-am luat de pe net de la ingaraj (mersi dirverx de sugestie) cu 350 de lei cu tot cu transport (sachs).
pe revizia de 2 ani sau 30.000 mi-au cerut 900 ron aprox....imi iau eu ulei si filtre si ies in max 300. am renuntat la garantie pe motivul asta....chiar daca vor zice unii ca am facut o prostie. dar nu pot fi de acord cu jecmaneala asta...pe motiv ca masina e in garantie, te rup la preturi.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Mie Iun 24, 2009 11:29 am

Interesant e ca n-am gasit unde sa comand placute Brembo pe net, doar Ferodo DS2500 la ~175usd setul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori