Aditiv curatare Mitsubishi

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Aug 28, 2007 10:56 pm

Sambata am facut plinul si i-am bagat aditivul de curatat injectoare, samd
special conceput pentru motoarele Mitsubishi pe benzina.

Dupa 40 km parcursi, fie ruland normal nu am simtit nici o imbunatatire in comportamentul masinii, nici nu ma asteptam asa de repede, in schimb weekendul trecut, nevoit fiind sa fac niste drumuri pe timp de noapte, strazile fiind libere si intalnind la intersectii diverse masini ai caror soferi erau pusi pe fapte mari...m-am bagat si eu in hora...vrand, nevrand in treptele inferioare am ajuns la 6000 de ture in destul de multe randuri pentru ca de, are si coltul orgoliul lui, chiar la un moment dat mirosea a ars...era de la tobele incinse....

Azi Coltul meu s-a comportat extraordinar, tragea de parca as fi avut filtrul sport pe ea, raspunde mult mai prompt la apasarea pedalei de acceleratie si nu am mai simtit sa aiba acea latenta, performantele dinamice sunt net imbunatatite semn ca aditivul a lucrat bine.

Vi-l recomand cu incredere, face minuni.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Dum Sep 16, 2007 8:12 pm

Spune-mi mai multe despre acel aditiv...
de unde l-ai luat?
Nu intra in conflict cu aditivii deja existenti in benzina din ziua de azi?
Cati km aveai cu mitsu-l?
Merci anticipat

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Sep 17, 2007 1:08 am

salut Andrei,

Aditivul l-am luat de la mcar dar din cate am inteles poate fi gasit la orice dealer Mitsubishi.

Nu stiu daca intra in conflict cu aditivii din benzina, nu m-am gandit, in general sunt impotriva administrarii de aditivi din comert, dar fiind produs de Mitsubishi m-am gandit ca poate fi ok pentru coltul meu, rezultatele au fost pozitive.

Aveam 12.000 km si din cate am citit pe cutie, se pune o cutie la un plin de rezervor, la intervale de 10.000 km-15.000 km.

Cu placere!

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Mar Oct 16, 2007 11:02 pm

Desi am zis ca nu mai cumpar nimic de la m-car, un aditiv tot o sa iau.

Avatar utilizator
alberth
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 27, 2008 7:28 am

Mesaj de alberth » Dum Ian 27, 2008 7:59 am

QUOTE (AndreiS)Desi am zis ca nu mai cumpar nimic de la m-car, un aditiv tot o sa iau.

Aditivul e bun, am Lancer cu 30000km si s-a simtit. Ce problema ai cu M-car?

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori