Oferta alarma Mitsubishi

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Sâm Mar 28, 2009 12:39 pm

Cu referire la numele topicului, adresez o intrebare posesorilor de mitsubishi in general:
Merita achizitia alarmei auto ce e prezentata pe site-ul "mitsubishi-motors.ro" sau aveti alte sugestii?
Va multumesc!

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Mar 28, 2009 2:14 pm

presimt ca nu e cine stie ce sistem la ei... ia-ti convoy... are o raza foarte mare de acoperire... + are multe functii pe care nici nu le-am incercat... arata si bine payger-ul....

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Sâm Mar 28, 2009 2:40 pm

imi poti da un link cu alarma asta Convoy ca nu am gasit nicaieri!

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Sâm Mar 28, 2009 5:20 pm

Cu scuzele de rigoare, multumesc administratorului pentru relocare!

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Dum Mar 29, 2009 9:44 am

eu mi-am luat-o din chisinau... stiu ca si thor si-a pus tot din asta si a dat mai putin... acus incerc s-o gasesc pe net...

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mar 30, 2009 1:40 am

eu am ales ca montez alarma de la ei cand mi-am achizionat masina si nu a fost ceea ce prezentau ei .. a fost o alarma simpla (nicidecum de provenienta Japoneza sau Mitsubishi) pe care puteam sa o achizitionez din orice centru comercial.
am fost foarte dezamagit de lucrul acesta.
sa nu fie si oferta asta o mare smechereala din partea celor de la service !!!

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 30, 2009 8:42 am

Exact. Trebuie sa functioneze ceva prost la creeras sa alegi alarma de la ei. Mergand pe bullshituri de genu "Alarme speciale pentru MItsu" "Alarme testate pentru Mitsu", "Alarme autorizate pentru Mitsu" o sa ajungi in acelasi loc. Precum SickneS. O maaaare dezamagire.

Poti sa cumperi din orice alt loc o super alarma cu pager and shit si s-ar putea sa iti mai ramana bani in buzunar. Alegerea este a ta. Dar sa te gandesti sa platesti taxa pe prostie mi se pare cam mult.

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Lun Mar 30, 2009 10:10 am

Tocmai de aceea am lansat aceasta intrebare: sa evit "taxa" pe care o invoci. Nu exista alt loc de informare vis a vis de un produs decat pe forumul utilizatorilor.
Ai demontat argumentele comerciale si-ti dau dreptate insa concret tot nu am o comparatie plauzibila.
Mai exista un topic cu privire la inchiderea centralizata si acolo am vazut ceva hibe legate de modul de instalare a unei alarme descris de "Marty" insa pentru acest produs care e prezentat de mitsubishi-romania ACUM inca nu sunt lamurit daca merita sau nu. Deci...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Mar 30, 2009 10:50 am

Eu am alarma de la ei ... nu am dezamagirea lui SickneS la ea. Oricum o alarma e o alarma totusi. Ma refer la cele majoritare , pana la urma toate fac acelasi lucru... am avut si am vazut pe masini diferite tipuri de alarme... de la simple la sofisticate... Am prieteni carora li s-a spart masina cu alarma Viper si altora cu alarma Magic Alarm (e pe bune ) ... Eu am optat pentru cea de la ei pentru simplul fapt ca nu avea modul separat si merge de pe cheia masinii ( cheia imi place sa fie singura ). Pentru ca o aveau pe stoc si aveam reducere 50 la suta la ea si la manopera m-au facut sa optez pentru ea.

P.S. trebuia sa-mi pun alarma ca era o conditie de la Casco... altfel nu-mi puneam deloc.

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Lun Mar 30, 2009 11:23 am

Vibe ! Multumesc pentru informatii! Iata o alta problema:
Ma adresez posesorilor de auto Mitsubishi luate in leasing, daca ati optat pentru alta alarma si pentru alt atelier pentru montajul ei afara din sfera Mitsubishi -Romania, ati intalnit dificultati privind mentinerea garantiei?

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori