Oferta alarma Mitsubishi

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mar 30, 2009 7:51 pm

permitem sa-ti raspund chiar daca nu am masina in leasing

cand mi s-a spus ca am alarma bonus initial am vrut sa refuz si sa-mi dea altceva bonus (eu stiu, un breloc ) pentru ca intentionam sa montez o alarma viper cu pager super smechera de la o firma specializata din Craiova, dar mi s-a spus ca nu se poate ca o sa pierd garantia, ca numai inginerii autorizati de mitsubishi-romania pot umbla la partea electrica a masinii cand este in garantie.

si de aici m-am "procopsit" su acel rahat de alarma.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Mar 30, 2009 8:25 pm

Ce aiurea si diferit vorbesc dealerii astia .
Eu l-am intrebat direct daca pierd garantia in caz ca-mi montez alarma la o firma autorizata .
Atat cat este autorizata , cica nu ar fi nicio problema .

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Mar 31, 2009 3:19 am

QUOTE (BUGHY @ Mar 30 2009, 08:25 PM) Ce aiurea si diferit vorbesc dealerii astia .
Eu l-am intrebat direct daca pierd garantia in caz ca-mi montez alarma la o firma autorizata .
Atat cat este autorizata , cica nu ar fi nicio problema .

nu stiu ce sa zic, sa nu ai surprize dupa aceea !
eu zi c sa intrebi persoana ce se ocupa de garantii sa fii sigur, ca omuletul care vrea sa-ti vinsa masina ti-ar spune ce vrei tu sa auzi !

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Mar Mar 31, 2009 9:22 am

De accea am ridicat aceste probleme:
Doresc sa-mi instalez alarma si senzori parcare insa nu tin sa fie neaparat mitsubishi mai ales ca asa cum am vazut pe alt topic, portbagajul odata deschis/inchis de la cheie nu dezarmeaza/armeaza inchiderea centralizata. Astfel pot nimeri pe mana unor amatori de la service-ul mitsubishi si ulterior sa regret pentru alegerea facuta. Contractu de leasing insa e plin de tot felul de expresii de genul:
"?n plus, Utilizatorul recunoaşte că Finanţatorul nu este ţinut de vreo convenţie pe care Utilizatorul ar ?ncheia-o cu Furnizorul cu privire la Obiectul Leasingului şi la livrarea/instalarea acestuia dec?t ?n cazul ?n care Finanţatorul aderă ?n mod expres ?n scris la o asemenea convenţie."
Asa cum observati este destul de evaziva expresia iar persoana ce raspunde la telefon pentru astfel de probleme este si mai evaziva. La final concluzia mea in urma unei conversatii pe aceasta tema a fost ca firma de leasing nu e dispusa sa-mi dea o hartie scrisa cum ca am voie sa montez dispozitivele sus mentionate , dispozitive care vezi Doamne ar aduce o "plus valoare" obiectului contractului si fiind executate in "alta parte" pot aduce o "minus valoare" ce poate afecta partial sau total garantia.
Exista posesori de auto mitsubishi care s-au confruntat cu astfel de probleme?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Apr 06, 2009 9:42 pm

Problema in cazul meu ( cu masina in leasing ) s-a pus in felul urmator:
BUN! imi iau alarma din alta parte cu doua conditii - sa fie o marca "agreata" de reprezentanta locala ( in cazul meu viper ) si CEL MAI IMPORTANT .. de oriunde as lua alarma sa o monteze ei . Asta a doua mi se pare de bun simt dintr-un singur motiv .. ca trebuie si oamenii sa traiasca pe criza ( ah .. si faza cu garantia )

cred ca potrivit pentru tine ar fi sa plasezi o intrebare in acest sens la reprezentanta orasului din care faci parte si ei te vor clarifica . Oricum .. in ploiesti .. o alarma viper fara pager si senzori de proximitate costa 1000 ron fara montaj la reprezentanta cand am vrut eu sa imi montez ( adica acum ... sa zic 8 luni )

Bafta multa!

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori