Un Gest Poate Schimba Multe (1 Iunie)

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Mai 20, 2009 12:15 am

Stiu ca mi-a venit ideea tarziu, insa poate reusim sa facem ceva impreuna.
Pentru ca se apropie 1 iunie si pentru ca unii dintre noi sunt mai defavorizati de soarta decat altii, sunt sigur ca putem face impreuna ceva si sa oferim unor copii orfani un altfel de 1 iunie.

Nu stiu cat si cum cheltuie unii dintre noi pe lucruri fara importanta (stiu ca eu cheltui aiurea pe tigari, de exemplu) insa cred ca daca fiecare dintre noi ar dona macar un sfert din acesti bani, am putea schimba ceva si sa vedem impreuna un zambet de copil.
Va voi propune in zilele urmatoare 3 locuri (incerc inca sa fac o selectie din 10 case de copii carora ajutorul nostru va fi folosit in scopuri bune) unde putinul nostru ar putea schimba niste lucruri, puteti la fel de bine sa propuneti voi o finalitate pentru aceasta actiune daca cunoasteti o casa de copii orfani carora sa le foloseasca ajutorul nostru.
Saptamana asta as vrea sa incercam sa gasim o solutie pentru strangerea acestor mici ajutoare, indiferent de ce gen ar fi, dupa ce stabilim exact care ar fi finalitatea.
Nu conteaza cat de mare sau mica va fi suma, poate fi 20-30 RON, poate fi mai mult, pot fi carti, jucarii sau hainute. In privinta donatiilor, orice ajutor este binevenit.
Astept sugestii daca gestul meu vi se pare nelalocul lui sau daca credeti ca aveti alta sugestie pentru aceasta actiune. Suntem o comunitate si cred ca putem demonstra asta impreuna.

Razvan

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mie Mai 20, 2009 12:35 am

Bravo Apple ! Sunt total de acord cu aceasta initiativa .
Uite spre exemplu sora mea se duce in fiecare luni la casa de copii Sf.Macrina pentru a` ajuta cu temele si in diverse activitati extra-scolare. Cred ca putem strange o anumita suma sa luam ceva rechizite , jucarioare si eventual niste hainute ca tot vine vara

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Mai 20, 2009 12:44 am

eu sunt Pro . Andrei , poate ne vedem maine seara sau joi sa-ti dau ceva pentru a ajuta la initiativa lui Razvan

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Mai 20, 2009 12:45 am

Centru condus de preotul Cazacu este unul dintre cele la care ma gandeam. Este si foarte bine condus si, pana acum, donatiile catre acel centru au avut si rezultat.

Avatar utilizator
teanu21
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 03, 2009 7:27 pm

Mesaj de teanu21 » Mie Mai 20, 2009 12:47 am

si eu sunt de acord cand ne vedem sa dam fiecare cate ceva

cred ca vineri la intalnire ar fi cel mai ok sa deschidem subiectul

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mie Mai 20, 2009 12:50 am

QUOTE (cristibna @ May 20 2009, 12:44 AM) eu sunt Pro . Andrei , poate ne vedem maine seara sau joi sa-ti dau ceva pentru a ajuta la initiativa lui Razvan
Ok Cristi ne vedem , ne auzim la un telefon pe seara

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Mai 20, 2009 12:55 am

Pentru ca oricum am initiat actiunea si nu vreau sa ma eschivez de la nimic pentru ea, cei care doresc sa faca donatii in obiecte sau haine, ma ofer sa le ridic incepand de miercurea viitoare, personal, de oriunde ar fi din Bucuresti, pentru a nu pune pe nimeni pe drumuri. De asemenea, le pot ridica si la cele doua intalniri care sunt in rastimpul avut la dispozitie pana pe 1 iunie.
As vrea, daca se poate, ca la final, din putinii bani care se strang (indiferent care e destinatia finala a ajutorului nostru) sa hotaram impreuna ce sa cumparam si ar fi excelent daca inca 1-2 persoane m-ar ajuta sa facem aceste cumparaturi. Pun la dispozitie masina pentru asta.
La fel si pentru ducerea donatiilor la centrul care va fi ales si daruirea catre copii.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Mai 20, 2009 12:57 am

Apple, da-mi un PM cu datele contului tau...

Avatar utilizator
teanu21
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 03, 2009 7:27 pm

Mesaj de teanu21 » Mie Mai 20, 2009 12:58 am

cu masina o pot rezolva si eu, am un renault trafic 3 locuri dubita de 3,5 t daca este de folos cu cea mai mare placere

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Mai 20, 2009 1:04 am

Cred ca cel mai bine il postez aici pe al sotiei (ca ea are timp de foiala in cursul zilei cand sunt bancile deschise mai mult decat mine si mi-a promis ca se ocupa ea de partea asta) si, astfel, daca cei din afara Bucurestiului vor sa contribuie si ei sa o poata face.

RO40BRDE445SV63481004450

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori