Furaciuni De La Mitsu Nostru

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Sep 17, 2012 10:16 pm

Sa astepi 30 de zile pt stropitorile de far nu e o vesnicie, dar daca ti-ar fi furat oglinzile oare cum ar fi fost sa conduci 30 de zile fara ele, sau doamne fereste mai grav iti furau vreo roata sau chiar pe toate atunci ce mai faceai...? NIci nu vreausa ma gandesc viata e asa nedreapta unii muncesc din greu sa isi ia o masina sau un lucru si niste scursuri ale societatii vin si fura.

Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Lun Sep 17, 2012 10:48 pm

Aoleu, nu ma speriati, ca merg sa dorm in masina.
Cei de la service s-au mirat ca se mai fura asa ceva, cica la moda sunt antele, stergatoarele sau oglinzile.
Nu stiu daca ajuta, dar cred ca voi merge sa imi inscriptionez oglinzile. Ar fi bine sa imi mai iau inca un set de antifurturi pentru roti, am deja un set, daca mi-ar fura rotile cred ca as avea probleme nervoase mari. Imi aduc aminte si ma bantuie inca imaginile cu masinile lasate pe sticle de lapte sau direct pe asfalt. Brrrrr!!!

Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Joi Sep 20, 2012 10:40 pm

Am vesti noi! Am trecut pe la Casco, unde am deschis dosar, dar nu as fi putut obtine acceptul de plata fara dovada de la politie. Asa ca m-am oprit la politie, unde am scris mai mult decat la teza de romana. Apoi si politistul a scris la fel de mult, apoi poze la auto.
Se pare ca maine voi obtine dovada de la politie, care imi va deschide poarta catre primirea acceptului de plata de la casco.
Totusi, foarte complicat sa deschizi dosare penale si sa se tina cazul deschis 10 ani (dupa spusele politistilor), pana la prescrierea acestuia. Ar trebui intr-adevar sa existe o procedura mult mai usoara pentru o antena, niste stergatoare sau chiar pentru duzele astea de la faruri.
Trebuie multa rabdare!

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Vin Sep 21, 2012 11:01 am

Duzele alea sunt furate de cineva care si-a lovit masina. Incepi si cauta prin zona ta,un outlander lovit ...anunta la politie daca il gasesti si nu are duzele, iar dupa o perioada (pana le vopseste omu) apar pe masina, anuntata iarasi politia, 100% nu va sterge vechea vopsea de pe ele si se va multumi sa le vopseasca peste...si asa l-ai prins.

Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Vin Sep 21, 2012 9:07 pm

Este o ipoteza de lucru, dar le stiu pe toate din zona apropiata si toate sunt prezente in bune conditii la locul lor. Pe de alta parte, celelalte 3 pe care le stiu eu foarte aproape sunt tot negre, 1 nu are asa ceva, raman celelalte 2.
As face-o, daca maine are nevoie de cauciucuri sau mai stiu eu ce? Dar exista si pericolul sa scape basma curata si sa se razbune pe masina mea.
Oricum, voi face o inspectie prin cartier.

Multumesc pentru idee.

Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Lun Sep 24, 2012 9:06 pm

Am mai facut inca un pas, am obtinut si acceptul de plata pentru duzele furate, dupa ce am furnizat si dovada de la politie.
Am trecut pe la service, vor face comanda de piese si ma vor suna dupa ce vin piesele, pentru a duce masina la "operatie".

Multumesc tuturor pentru sustinere si idei!

Avatar utilizator
fanto
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 28, 2012 5:24 pm

Mesaj de fanto » Dum Oct 14, 2012 2:31 am

1 bucata capacel suport portbagaj-75 ron original livrare 5 zile
1 bucata capacel plastic central janta - 40 ron original, livrare 5 zile
1 bucata capacel plastic central janta Alutec - ?? ron

Dopurile de janta de la aceeasi roata(dreapta fata), probabil colectionar.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Oct 14, 2012 3:49 pm

Parchezi in (aproximativ) acelasi loc?

Daca da, cred ca ar trebui sa incerci o camera video de supraveghere...

Avatar utilizator
fanto
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 28, 2012 5:24 pm

Mesaj de fanto » Dum Oct 14, 2012 11:43 pm

primul nu stiu unde mia disparut, dar al doilea dop era in centrul orasului in fata unei banci cu camera de supraveghere pe la 11 dimineatza.

Avatar utilizator
Pili
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:15 pm

Mesaj de Pili » Vin Iun 14, 2013 9:17 am

In urma cu aproximativ o ora, am gasit masina cu toate cele 4 capace de roti lipsa, fiind parcata la scara blocului, sub stalpul de iluminat, parcarea fiind inconjurata de blocuri. Din fericire au ramas in urma doar colierele taiate, nu si alte pagube.
Sigur sunt luate pentru alt Mitsubishi deoarece e parcarea plina de capace vw si alte marci, care banuiesc ca s-ar vinde mai usor. Ideea e ca nu imi pot aminti daca jantele de tabla aveau sau nu vreun ornament central.
[attachment=19567:20130614_081715.jpg]
Fişiere ataşate
20130614_081715.jpg
20130614_081715.jpg (2.04 MiB) Vizualizat de 6536 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori