Schimbare Placuta Inmatriculare

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Iun 29, 2009 1:08 pm

salut, am o intrebare, as vrea sa-mi schimb forma placutei de inmatriculare pe fata si s-o mut intr-o parte ca sa pot pune sticker negru pe bara aia din fata, sa-i largesc gura...intrebarea este: se poate face asta, sa merg la politie si sa cer o alta forma sau daca are cineva o placa de dimensiuni normale si care sa poata atasa o poza . multam!

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Lun Iun 29, 2009 2:11 pm

Nu ai cum sa schimbi forma placutelor si nici marimea.

Poti sa pui suport pentru numar cumparand unul de evo si facand niste mici ajustari sau poti lipi numarul cu banda dublu adeziva cum am facut eu pentru ca nu imi place suportul ala care e cam butucanos.

Iti atasez si o poza sa vezi cum arata.





Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Iun 30, 2009 6:19 am

aceeasi metoda ca Speedy am aplicat-o si eu ... poze in curand la jurnal de bord !

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Iun 30, 2009 9:14 am

ca la tine vreau sa-mi fac, arata f bine dar banda adeziva rezista pe ploaie, vant si soare sau trebuie sa dau cu Taft ?! haha

p.s - spune-mi te rog ce banda adeziva ai folosit, o marca ceva nu de alta dar daca nu te plangi ca ti-a cazut, inseamna ca ai folosit ceva bun

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mar Iun 30, 2009 4:14 pm

QUOTE (balishag @ Jun 30 2009, 09:14 AM) ce banda adeziva ai folosit, o marca ceva, inseamna ca ai folosit ceva bun

Recomand banda dublu-adeziva 3M.
n-am folosit special pt aceasta operatiune, insa pt altele am fost multumit.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Iun 30, 2009 4:55 pm

Mai gasesti banda dublu adeziva Bison. Eu am luat de la Carefura de la un stand Bison.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mie Iul 01, 2009 7:26 am

Bison am si eu ... super multumit .. nu a cazut pana acum, a stat in soare, apa a intrat la spalatorie ... deci e buna !

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Iul 01, 2009 9:49 am

am notat, ma bucur ca nu a cazut si multumesc pt ajutor :-)

Avatar utilizator
mitsuct
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 22, 2009 12:38 pm

Mesaj de mitsuct » Dum Sep 06, 2009 11:05 am

Vrea si mandea sa mute placuta de pe bara fata . Am o singura intrebare in schimb . La momentul livrarii masinii dealer-ul de Ct s-a gandit sa-si faca un pic de reclama pe bara mea fata adica a montat un suport de numere cu numele si datele lui CU HOLTZSURUBURI DIRECT IN BARA . Super treaba . Ce as putea sa fac eu acum sa astup gaurile practicate de acesti baieti destepti in bara . M-am gandit la folia neagra dar imi este teama ca se vor vedea si prin folie fiind vorba de niste gauri cat groapa Marianelor .

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Dum Sep 06, 2009 11:22 am

Chiar atat de adanci nu pot fi..
solutia de compromis o reprezinta chitul, slefuirea si vopsirea la un service...

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori