Politia Va Confisca Masinile Soferilor Care Depasesc Viteza Legala

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Oct 13, 2009 12:43 am

Super tare... Bestial... Nemaipomenit.... Imi vine sa emigrez pe luna sa ma plimb cu cartul electric pe senile... cu 10 kmh.

Eu daca merg cu masina firmei la care sunt un simplu angajat, si ma prinde radarul in satul "Sculeni" cu 105 kmh, ia masina firmei? Sau masina mea proprietate personala care-i acasa? Dar daca nici masina personala n-am pe numele meu? O ia pe a lui taicamiu? Intreb pentru ca-s curios si eu... ce vina are firma la care lucrez ca eu sunt dobitoc? Sau ia masina firmei si apoi firma ma obliga pe mine sa platesc contravaloarea ei de 20.000 de euro ? ) In cati ani din salariul meu de 200 E pe luna?
Toate legile astea sunt facute ca sa avem noi cu ce ne amuza sau sunt pe bune ? Ca daca ar vrea sa fie pe bune... mie unu chiar m-i se apleaca rau de tara asta...

Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Mar Oct 13, 2009 7:54 pm

Ceva de genul...sa-ti intre in cont sa iti ia banii...este in America! Sau sa faci puscarie daca nu iti dai amenzile...tot in America! Romania....mai degraba este stat membru al USA decat al UE. Si offtopic...asta vara la aeroportul M.Kogalniceanu din constanta a trebuit sa ma mut intr-un coltz cu masina in parcare ca venea un mare smecher american....general ceva cred ca era...;jur ca daca venea presedintele tarii noastre nu ne muta pe toti....de parca nu eram la noi in tara.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mie Oct 14, 2009 7:21 pm

and3iu, daca venea baselu, te punea sa iesi de tot din parcare sa-ti cauti in alta parte loc de stat, ca deh, avem conducatori buni
Normele astea's de tot rahatul si Klez a punctat f bine un caz dar mai sunt multe altele aberante.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori