Asistenta rutiera

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Lun Noi 05, 2007 6:31 pm

Salut,
Spuneti-mi si mie, Asistenta rutiera (MAP) este gratuita pentru masinile in garantie sau se plateste ceva?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Lun Noi 05, 2007 7:50 pm

E moca.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Lun Noi 05, 2007 7:55 pm

Multumesc pentru raspuns.

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Lun Noi 05, 2007 8:31 pm

e moca in garantie. dupa, plata te mananca. 8)

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Noi 05, 2007 10:34 pm

E moca si in afara tzarii! :shock: E transmisibil la schimbarea proprietarului daca masina e inca in garantie.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Noi 06, 2007 10:59 am

In momentul livrarii masinii, o sa primesti si ghidul de service al acesteia, in care vei gasi si cateva pagini cu explicatii despre ce acopera mai exact MAP. Ideea e ca acest serviciu este gratuit numai daca problemele sunt cauzate de functionarea incorecta a masinii, ceea e cam greu sa se intample. Poti sa apelezi la MAP in orice situatie, insa vei plati pentru orice nu tine de functionarea masinii.

Avatar utilizator
cristinasfg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2007 3:55 pm

Mesaj de cristinasfg » Sâm Noi 24, 2007 1:45 pm

Eu am avut un accident in vara anului 2006 in Slobozia. Avand in vedere ca aveam indoita bascula rotii de pe fata (sper ca m-am exprimat corect!!!) politia mi-a interzis sa ma deplasez pana acasa cu masina (in brasov). Deci trebuia neaparat sa o pun pe trailler.Prin urmare am sunat la IMAP insa problema era ca ei puteau sa mi-o transporte pana la Bucuresti fara sa trebuieasca sa platesc nimic. Dar din pacate pe mine nu ma avantaja deloc aceasta situatie. Iar ca imi duca masina acasa, la bv, trebuia sa platesc undeva la 400 Euro. Pana la urma am avut noroc si m-au lasat politistii sa o duc acasa pe 'picioarele' ei. Oricum a fost un drum ingrozitor.
Deci, daca eram bucuresteanca imi duceau masina acasa moca!!!

Avatar utilizator
Dan Petcu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 01, 2007 12:32 pm

Mesaj de Dan Petcu » Dum Noi 25, 2007 10:34 am

Eu am apelat la MAP si mi-au luat masina de la Tg Jiu si au dus-o pana la Pitesti cel mai apropiat service.
Dar erau dispusu sa o duca la timisoara dak vroiam, pe rampa, dar numai dupa reparatie.
Politica lor este k trebuie reparata in cel mai apropiat service si apoi livrata in localitatea de domiciliu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori