Vopsire Vs Colantare

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Noi 09, 2009 12:17 pm

@Hyp, iti sugerez sa deschizi un topic la Masina Mea, alta decat Mitsubishi unde sa primesti toate laudele, pentru ca masinuta merita. In acest topic hai sa ramanem la subiect.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Lun Noi 09, 2009 2:25 pm

A spus ca va deschide numai sa faca o mica sedinta foto zilele astea.

On-topic acum, am gasit un lancer clasic foliat negru-mat:
[attachment=6311:mat2.jpg][attachment=6310:mat1.jpg][attachment=6312:mat3.jpg]

Sincer mi se pare asa si-asa, asta din mai multe motive: fata mi se pare putin incarcata cu buza respectiva, cam multe liniutze pe-acolo, jantele nu consider ca se potrivesc foarte bine iar stopurile fumurii nici nu mai zic, cand toata masina e negru-mat, stopurile le lasi rosii sau clare sau oricum altcumva decat asa.
Insa ca si linii ale caroseriei, merge bine negru-mat pe lancerul clasic, pe cel nou chiar si mai bine, vazusem niste poze cu un evo X negru-mat, o minunatzie
Fişiere ataşate
mat3.jpg
mat3.jpg (68.48 KiB) Vizualizat de 5781 ori
mat2.jpg
mat2.jpg (50.34 KiB) Vizualizat de 5765 ori
mat1.jpg
mat1.jpg (62.86 KiB) Vizualizat de 5795 ori

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Lun Noi 09, 2009 3:47 pm

de acord cu ce zici tu gabitzule:). mie imi place partea cu farurile.....si mersi de poze. e primul lancer clasic ce il vad in culoarea asta. il stii pe proprietar sau ai gasit pe net poza?
la mine planul e urmatorul.....sa ma hotarasc pe una din variante, apoi folii negre pe geamuri, sa imi schimb scaunele cu unele sport (am gasit la colina cu 300-350 de euro perechea....stie careva ceva mai ieftin? ).....si apoi mai vad.
motor mai mare nu vreau momentan, pentru ca 90% din timp il petrec in oras....si nu am nevoie. daca il duci in ture si pe asta micu, e destul in oras, cand vrei sa te joci:)

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Lun Noi 09, 2009 4:25 pm

nici eu nu sunt pe ideea stopuri negre..la masina neagra...la alb merge...dar nu la negru..
vb cuiva care ma mai agatza cu aceasta expresie...parca ar fi utilaj [pentru ca am jante tot negre]
e vorba de gusturi..dar daca foliezi masina negru mat...trebuie sa mai ai cu niste piese un contrast...o emblema...un scris...un far...un stop clar.....etriere rosii [sau alta culoare preferata]...
parerea mea
@cix: mersi..o sa fac si topicul dupa sedinta foto cu toate modificarile aduse. Am postat pozele pentru ca mi-au tot fost cerute

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Noi 09, 2009 5:02 pm

vorbind strict de negru mat....arata f bine. in privinta restului detaliilor nu ma bag ca-s chestii subiective.(cum e janta, cum e stopu)

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Lun Noi 09, 2009 7:37 pm

Domnilor, sincer parca nu prea imi place, sa fiti siguri ca la asta visam si eu, adica un Mitsubishi Lancer clasic cu, colant negru mat, dar parca nu-i sta prea bine. Multumim Gabitzu, pentru poze si ca ai avut rabdare sa cauti pe net.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Noi 09, 2009 8:10 pm

Da. Intradevar. La Mazda ii sta bine de tot, Lancer Classic parca nu.

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Lun Noi 09, 2009 10:00 pm

Extraordinar arata. Probabil si modelul e unul care arata bine cu folie, chiar arata superb. Am mai vazut un s-class tot cu folie negru mat dar nu arata la fel de bine

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Noi 10, 2009 9:52 am

QUOTE (sebasita @ Nov 9 2009, 03:47 PM) mersi de poze. il stii pe proprietar sau ai gasit pe net poza?
Pozele le-am gasit pe forumul lancer al celor din Singapore


QUOTE (Bucy @ Nov 9 2009, 07:37 PM) Multumim Gabitzu, pentru poze si ca ai avut rabdare sa cauti pe net.

Cu placere, si eu eram curios sa vad cum i-ar sta lancerului negru mat ca am avut si inca am ideea de a-i face o noua imbracaminte

Avatar utilizator
_azazel_
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 24, 2009 3:44 pm

Mesaj de _azazel_ » Mie Noi 25, 2009 9:02 pm

si, deci, pana la urma, unde pot sa ii colantez nevesti-mii masina? un numar, o adresa, ceva? Multumesc anticipat!

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori