Vopsire Vs Colantare

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Joi Noi 26, 2009 1:38 am

in iasi iti recomand eu pe cineva
in bucuresti:
www.carbonsystems.ro

Avatar utilizator
_azazel_
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 24, 2009 3:44 pm

Mesaj de _azazel_ » Joi Noi 26, 2009 10:35 am

Merci hyp! O sa ii sun sa vedem cum fac.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Noi 26, 2009 8:06 pm

Am gasit un "service" care executa vopsirea integrala in negru mat cu 2000 ron . Cum vi se pare ?

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Vin Noi 27, 2009 2:49 am

unde...cat de pro sunt...ce aparatura au..cunostiinte..portofoliu?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Noi 27, 2009 8:16 am

are dreptate Hyp. pot si eu sa-ti vospesc masina cu 1000 roni.......ce culoare vrei tu....dar nu o sa-ti placa cum iese.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Vin Noi 27, 2009 9:51 am

pe mine m-a ajuns colantarea 1300 de ron...iti dai seama ca 2000 pentru vopsire e speechless...de asta as dori mai multe detalii...pentru ca asa in nea gheo si vasile mecanici la service-ul din colt ..specializati la "captuisit" busituri de dacie nu am incredere

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Vin Noi 27, 2009 9:49 pm

"Oferta colantare totala - folie mata sau lucioasa - 900,00 RON pentru berlina/hatchback, 1100,00 RON pentru SUV/Jeep.
Va rugam sa ne sunati in prealabil pentru informatii despre culorile disponibile in stoc si pentru o eventuala programare.
*Oferta este valabila pana la 15 decembrie 2009." - asta scrie pe site-ul celor de la carbonsystems....eu zic ca este convenabil ca bani

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Noi 28, 2009 6:58 pm

Eu vorbesc de VOPSIRE totala la banii astia .
Pe tip l-am vazut prin trafic cu un Peugeot 407 vopsit negru mat si cu cateva elemente portocalii .
Nu am stat prea mult de vorba , dar am aflat pret si numar telefon . Am inteles ca are un atelier .
Daca vreti ma interesez , si va dau mai multe detalii . Eu deocamadata nu umblu la vopsea .

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Vin Mar 12, 2010 12:52 pm

mai care aveti masini mai noi, eu zic ca n-are rost sa va colantati masina.
nu sunt ferm convins ca adezivul ala nu strica vopseaua in timp si s-ar putea dupa un timp sa va treaca piticii pe creier si sa o vreti cum a fost.
In plus am vazut cateva masini colantate si sincer... va asumati niste riscuri la executia lucrarii. Se mai vede o muchie, mai o taietura stramba.
Daca ar iesii totul ca la carte da, dar asa... are rost sa ne cautam belele?
Vopsirea e net superioara ca procedeu, insa si asta ar trebui facuta ca la carte, dezechipata masina... bagata incuptor.. ehehehhe.........

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Mar Mar 16, 2010 1:33 pm

depinde si cine iti face folierea...carbon systems in bucuresti am inteles ca sunt pro...tipul din iasi la fel...
dai un ban...dar nu o deosebesti de e vopsita sau nu.
daca dai 600-700 ron ca la taxi...da...psoibil sa vezi aiurea
in ce priveste calitatea...si ce ramane dupa ce o scoti..dupa 1 an a trebuit sa o scot la o portiera[nu la portiera complet la accident..ci urmatoarea care era un pic infundata 20cm ]...pentru reparat ...nu au fost deloc probleme [i-am intrebat pe baieti in service..daca au injurat..adeziv pe vopsea ramas etc si a zis ca nu au fost probleme..tine si de folie cred]
in plus...hai sa o luam si altfel...multi care au casco..dupa vreo 2-3 ani se joaca un pic cu cheia pe masina lor fata verso pentru o revopsire completa...daca esti nemultumit poti apela si la varianta asta

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori