Nu Sunt Ferm Convins !

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Wasd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 02, 2010 2:19 pm

Mesaj de Wasd » Mar Mar 02, 2010 2:41 pm

Salut baieti , ! Ma numesc Iani`am 20 de ani, si mi-am facut acest cont pe forumul Mitsubishi din dorinta de a achizitiona un L200 impreuna cu tatal meu in urmatoarele cateva luni! Am citit diferite topicuri , cum ar fi "Motor inghetat " "." Combustibilul folosit " dar nu sunt ferm convins daca ma pot "intelege" cu aceasta masina . De ce spun asta? Din cate am inteles majoritatea aveti probleme cu filtrele de ulei , consumul ,motorina (" merge in suturi"). Am condus recent un Freelander II si am fost cat de cat multumit Mie unu imi place la nebunie cum arata acest L200, dar tatal meu nu il cumpara pentru estetica ci pentru o performanta raport pret , deoarece se va muta la casa la circa 15 20 Km de Constanta, si doreste sa il foloseasca pentru scoaterea din zapada a masinii personale ( mai ales cum a fost iarna asta la Constanta a fost foarte greu cu deplasarea pe alocuri), pentru drumuri lungi la tara(doar Vara ,Primavara , Toamna) prin toata tara ( Munte, Campie,Deal ,Podis,Delta,drum astfaltat,neastfaltat,pietruit,cubic ) si bineinteles pentru bagaje, cort ,Nu cred ca o sa care ,saci si asa mai departe , ci doar pentru siguranta la drum lung si niveul de depozitare s bineintelesi iarna prin Constanta si prin imprejur de oras Si asi dorii f mult sa fiti sinceri cu mine ( deoarece tatal meu m-a lasat pe mine sa aleg , ca sa zic asa ) Si asi dorii sa stiu daca ma pot baza pea ea sau ar trebuii sa ma reorientez! Va doresc o zi cat mai placuta




Cu respect , Iani.

Avatar utilizator
Wasd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 02, 2010 2:19 pm

Mesaj de Wasd » Mar Mar 02, 2010 3:59 pm

Sper ca am postat unde trebuie nelamurirea mea( daca da va rog sa ma atentionati si imi pare nespus de rau ) si sper ca nu -am deranjat pe nimeni ! Acuma nu va imaginati ca o sa imi doresc sa merg cu masina printre stanci , roci si so eupuizez ! Nu , dar in schimb o sa vreau sa fac tara in lung si lat , si stiti si voi prea BINE DRUMURILE DIN TARISOARA ASTA , si nu asi vrea sa imi fie " frica " cand iau o groapa sau ceva sa , stau cu teama ca a patit ceva masina sau " am fortata" ci , imi doresc sa fie ceva firesc pentru ea nu ceva gresit, daca astea sunt drumurile noastre ,incerc sa cumpar masina tocmai ca sa le pot face fata ( gropilor ) cu brio si bine inteles o escada la munte in poiana , prin Moldova la manastiri, maramures ,borsa ,Alba, Cluj, Timisoara , Transfagarasan si bineinteles iarna prin oras si pe alaturi , sa tractez un prieten, sa scot pe cineva din zapada , la cumparaturi , oare nu face fata la cea ce cer eu ? Eu zic ca nu o supun unor teste " Hard Truck " ci , ceva combinat intre diferite moduri de carosabil , vreme ,sezon .







Sper ca nu am dera

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Mar Mar 02, 2010 4:09 pm

salut. daca vrei sa dai in gropile noastre iar masina sa nu se strice, eu te as sfatui sa iti iei un tanc.

in alta ordine de idei, orice masina, dupa cateva gropi sanatoase va incepe sa troncane.
nu stiu exact ce poate face L-ul, dar dupa aprerea mea sunt niste masini extraordinare !!
Mai multe pareri, poti gasi in aria L 200.
P.S: Arunca un ochi pe regulament te rog. Dureaza 10 minute sa il citesti. Merci.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori