Programul De Asistenta Map

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
andrei_B
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 24, 2009 12:38 pm

Mesaj de andrei_B » Lun Mar 08, 2010 8:26 pm

salut,

imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie ....


dar vreau sa stiu, daca se pierde programul asistenta MAP, in cazul in care nu se face a 2-a revizie la Mcar (implicit pierd garantia , dar pierd si programul asta?) ?


garantia masinii este de 36 de luni.


nu am avut inca nevoie de el, din ce stiu ajuta f mult in anumite situatii....asta teoretic:)!


multumesc
andrei

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Mar 08, 2010 11:30 pm

din cate stiu eu map-ul este gratuit pe perioada garantiei, logic este ca daca din diverse motive pierzi garantia pierzi si gratuitatea.
in acest caz poti apela la map contra cost, sau daca ai casco unele firme au ca facilitate asistenta rutiera gratuita, cu remorcare, masina la schimb, cazare etc.

Avatar utilizator
lucicop
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 14, 2008 8:05 am

Mesaj de lucicop » Joi Iun 24, 2010 4:39 pm

Apropo de utilitatea MAP, o sa spun experienta mea in urma unui accident. Am sunat la numarul de pe card, au fost foarte politicosi si prompti, mi-au trimis o platforma (duminica seara). A venit platforma, nu a putut ridica masina pentru ca erau ambele roti de pe dreapta avariate, am sunat din nou la MAP. Si-au cerut scuze, au cautat alta platforma mai mare, care de data asta a ridicat masina, a dus-o la garaj, si luni dimineata a dus-o la service-ul indicat de mine. Toate astea fara nici un cost pentru mine. Deci as putea spune ca este foarte util in anumite cazuri, cand nu mai ai chef de platit platforme, chiar daca iti recuperezi banii ulterior.

Avatar utilizator
Uliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 1:03 pm

Mesaj de Uliu » Dum Oct 10, 2010 7:08 pm

Perfect de acord cu lucicop: MAP este o optiune exceptionala in caz de avarie. Am testat vineri seara pe valea Oltului... din pacate. Din fericire masina este acum in parcarea service-ului din Pitesti. Ieri seara m-au sunat sa ma intrebe daca sunt multumit de serviciile oferite.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Dum Oct 10, 2010 10:02 pm

@andrei_b: Daca ai facut revizia tot la un dealer Mitsu, dar nu la Mcar, nu ai pierdut garantia.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori