Leasing Ge Money-diferente De Curs Valutar

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Vlad021
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 25, 2009 12:15 pm

Mesaj de Vlad021 » Joi Mai 20, 2010 3:04 pm

Salut,

Am incheiat un contract de leasing in 2006 cu Motoractive si pe tot parcursul am intalnit diferente de curs valutar. Ma refer aici la faptul ca spre ex: in luna mai in data de 06Mai2010 factura mea a fost emisa la un curs de 4.2395 iar cand am intrebat si banca refinantatoare(Raiffeisen Bank) de cursul din 6mai mi s-a spus de 4,14..degeaba am incercat sa explic asta celor de la GeMoney, in viziunea lor eu trebuie sa platesc si sa-mi tin gura inchisa si atat!le-am dat mai departe si e-mailul primit de la banca privind cursul din ziua respectiva..si tot degeaba! A mai intalnit cineva problema asta?
In oct 2010 voi termina contractul si am inteles ca va trebui sa platesc si taxele de prima inmatriculare deoarece am luat masina inainte de 01.Ian,2007 si am numere de leasing cu cifre. Stie cineva daca pot lua banii inapoi cumva la fel cum se face in cazul masinilor second hand luate din eu?
Multumesc anticipat pt orice ajutor.

Vlad

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mai 20, 2010 3:22 pm

Indicat e ca, inainte sa deschizi un topic, sa dai un search ca poate s-a mai discutat. Vezi AICI. Topicul acesta se inchide.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori