siguranta mitsubishi garantata 4life

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
fiulsoare
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 08, 2007 9:56 pm

Mesaj de fiulsoare » Lun Dec 10, 2007 3:49 pm

inca un motiv in plus care ma va face sama decid asupra cumpararii unei masini acest videoclip de pe youtube incredibil autorul a supravietuit mitsubishu rulezzz








Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Lun Dec 10, 2007 4:40 pm

Nu e Mitsubishi neaparat un lider in domeniul sigurantei, insa sta foarte bine si la acest capitol, printre multe altele. Deci poti sa iti iei una linistit, ca vei fi protejat foarte bine.

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Dec 28, 2007 12:54 am

http://www.gsp.ro/Unirea-Urziceni/A-vaz ... 304/175368

nu personajul conteaza,ci masina si impresia care ti-o ofera dupa ce i s-a intamplat

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Dec 28, 2007 8:14 am

Mda, atentie ca Lancer-ul din primul filmulet are 2 stele la testul Euro Ncap.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mar Ian 29, 2008 2:59 pm

Noul lancer e cotat la 5 stele. Dupa comportamentul fratilor lui mai mari Pajero si Outlander cotati la 4 stele de porducator, stele confirmate de EuroNCAP, am convingerea ca va confirma si acesta.

Pentru cei care nu stiu - diferenta dintre 4 stele si 5 stele este data de protectia pietonilor; din punctul de vedere al pasagerilor nu prea exista diferente.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mar Ian 29, 2008 5:23 pm

DeBogdan, de curiozitate, vechiul Lancer (clasic) la cate stele era cotat de producator ca la EuroNcap nu a fost testat. Eu mi-am facut o parere studiind toate testele facute de americani, australieni si chiar cele facute la mama lui acasa, dar as fi curios sa mai aud si alte pareri.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mar Ian 29, 2008 5:45 pm

Lancerul vechi nu a fost testat in Europa din punct de vedere al rezistentei la impact, deci nu va exista o clasificare EuroNCAP. pentru referinta poti gasi clasificarea din SUA, unde stiu ca obtinuse 5 stele.

Si din cate stiu eu sunt pe bune...cunosc cateva persoane care au avut accidente destul de urate la viteze mari cu Lancer-ele, si inca am placerea sa discut cu acestea.

...

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori