Anvelope Iarna

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Dum Oct 10, 2010 12:52 am

Incep acest topic cu scuzele de rigoare daca informatiile de care am nevoie si pt care am deschis acest topic au mai fost discutate si in trecut.
Asa cum se vede, iarna se pare ca vine mai repede anul acesta si imi pun intrebarea ''Ce cauciucuri sa pun pe Outlander?''
Nu stiu ce sa fac sa pun unele SH,motivul fiind acela ca nu cred ca voi pleca cel putin in aceasta iarna din tara si nu stiu nici daca din bucuresti sau sa merg pe unele noi?
Daca aleg unele noi care ar fi cele mai bune in raport si cu un pret cat mai mic?
Pe iarna se merita sa pun jante R16 el avand din aliaj pe R17?
Eu am pe masina de servici (Skoda ocatavia tour) Nokian.
Pot spune ca intram de drag acolo unde era zapada mai mare si mai mare . Nu am ramas niciodata inzepezit cu masina toata iarna . Datorita servicului plecam in fiecare zi cu masina. Iarna trecuta pot spune ca pt mine a fost excelenta, gaseam mereu loc de parcare
Astept sugestii!

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Dum Oct 10, 2010 1:12 am

QUOTE Incep acest topic cu scuzele de rigoare daca informatiile de care am nevoie si pt care am deschis acest topic au mai fost discutate si in trecut.

Au mai fost discutate aceste informatii in topicul deschis in sectiunea Jante si anvelope, aici

Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Dum Oct 10, 2010 1:33 am

Am citit si despre masini cu tractiune 4x4 nu prea se discuta. Parerile sunt despre cauciucurile R16.
Totusi am vazut ca nokian e bine vazut si isi pastraze impresia buna pe care mi-a last-o si mie iarna trecuta. Problema e daca si pt masini un pic mai mari cu tractiune 4x4 randamentul este acelasi.
Cred ca voi ajunge si pe la un service de anvelope sa vand ce mi se recomanda.
Am adus in discutie si anvelopele SH pt ca nu as dori sa nu dau mai mult de 300-400 ron pe anvelopa.
In acesti bani ce sa aleg, o marca mai buna dar SH sau o marca mai putin cunoscuta dar noi!!!

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Dum Oct 10, 2010 2:52 am

Punctual la problema ta: anul trecut am luat tot pt Outlander (2008. nu stiu ce ai tu), cauciucuri noi dunlop wintersport M2 fabricate in august 2009 cu 400RON/bucata 215/70/r16. Sunt super! Preturi mici gasesti pe anvelopejantepromotii, dar si pe la altii din bucuresti.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori