Campania Nu Omv - Petrom !

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andrei-evo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 1:16 pm

Mesaj de Andrei-evo » Mie Sep 21, 2011 1:30 pm

petrom si omv , la evo ,mai mlt de la petrom , pt ca omv este extrem de aditivata .

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Noi 15, 2011 3:53 pm

Se pare ca intrarea pe piata a azerilor de la Socar le-a taiat pofta de majorare a preturilor distribuitorilor deja existenti, chiar au dat putin inapoi. Cel putin in partea asta a tarii. Sper sa o tina tot asa.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mar Noi 15, 2011 4:07 pm

Trimite-i si pe la noi !

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Noi 15, 2011 4:10 pm

Au in plan extinderea la nivel national.

Avatar utilizator
gabivdo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 30, 2008 10:34 am

Mesaj de gabivdo » Mar Noi 15, 2011 4:35 pm

Ar fi fain sa intre astia pe piata cu niste preturi mult mai mici sa sparga gura targului...dar, cum e pe la noi sunt sigur ca se vor intelege cu totii la pret, asa incat nu ma astept la micsorari majore ale tarifului pe litru. Ba mai mult, experientele trecute ne invata ca daca astazi se ieftineste benzina cu 5 bani, peste o sapt se scumpeste cu 10 bani...

Avatar utilizator
avy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 7:38 pm

Mesaj de avy » Mar Noi 15, 2011 4:58 pm

Am ascultat astazi o stire in care se preciza ca profitul pe primele 9 luni anul curent al OMV a fost mai mare decat profitul pe 2010 ! Basescu ar fi spus ca pretul combustibililor a fost mentinut ridicat nejustificat ,dar purtatorul de cuvant al OMV ne-a facut prosti pe fata- "preturile au fost ridicate pentru ca exista cerere "
In concluzie noi suntem niste fraieri ca acceptam, ar trebui sa incepem un program de boicotare prin a nu mai cumpara nimeni de la ei, sa vedem cat ii tine !!!

Avatar utilizator
mihainma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 04, 2012 9:09 am

Mesaj de mihainma » Mie Mar 28, 2012 11:06 pm

Este multumita toata lumea de pretul carburantului? Nu incercam sa facem nimica, astia isi bat joc de noi.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 29, 2012 12:48 am

Noi ne gandim sa iesim cu ambele masini in Moldova de 2 ori pe luna, facem plinurile de benzina si de bomboane ( )si iesim la pretul final de aici.

Nu stiu daca e vreo ceva de facut, singura solutie ar fi ca nimeni, dar absolut nimeni sa nu mai alimenteze de la noi. Sau cel putin de la unul din marii jucatori de pe piata. Insa din pacate asta nu se va intampla niciodata, dar absolut niciodata la noi, iar cei care se joaca cu preturile sunt foarte constienti de asta.

Nu pot sa nu imi amintesc de perioada in care se faceau proteste. Toata tara urla si pe internet si pe alte canale media sa nu mai alimenteze nimeni de la Petrom, ieseau cateva mii de tineri (la nivel national) sa boicoteze benzinariile Petrom. Si pentru ce? Pentru ca alte cateva sute de mii de fomisti sa stea in aceeasi perioada tot la Petrom la coada pentru ca era o diferenta de cativa banuti la litru. E trist, insa asta este adevarul si ne meritam soarta ca natie.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Joi Mar 29, 2012 10:35 am

Eu am alimentat de la OMV/Petrom o singura data in ultimii 2 ani si atunci de avarie (cantitate mica). Ar putea si altii, dar nah!

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Mar 29, 2012 11:07 am

in conditiile in care OMV are pret preferential la extractia zacamantului de pe vremea lu nentu' Nastase, ne putem da peste cap cat vrem noi ca ei tot pe profit o sa fie, iar preturile tot sus raman.

abia din 2014 poate se schimba ceva cand normal ar fi ca OMV sa aiba acelasi tratament din partea statului ca restul companiilor.

eu alimentez oricum de la Rompetrol. se simte mult mai bine masina

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori