*probleme achizitie si livrare*

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Mihaela
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 02, 2007 8:06 pm

Mesaj de Mihaela » Sâm Ian 12, 2008 9:58 pm

Buna ziua,

Astazi am intrat in posesia unui autoturism Mitsubishi Colt CZ3 1,1 SAM BSU.

As dori sa ii intreb pe cei care au achizitioant in aceasta perioada decembrie 2007- ianuarie 2008 un Mitsubishi, daca au primit in momentul livrarii masinii si documente precum: factura fiscala, carte de identitate, carnet de service, ghidul masinii tradus in limba romana. Precizez ca eu am achizitionat masina de la dealerul din Constanta.
Nemultumirile ar fi urmatoarele:
1. masina trebuia sa fie livrata in termen de 10 zile de la plata integrala si daca mai intarzia 5 zile facea o luna ...
2. puteam intelege ca se intarzie cu livrarea, dar cred ca era "de bun simt" sa fiu anuntata telefonic de acest lucru. In tot acest timp nu am primit nici cea mai mica informatie...
3. in momentul in care am solicitat un drive test, mi s-a spus ca masina de teste este avariata si nu se pot face teste....
4. cea mai mare surpriza a fost cea legata de roata de rezerva.... desi masina are toate dotarile posibile: aer conditionat, airbag sofer si pasager, ABS si EBD, etc drept dotari standard, nu are ceva elementar si anume... ROATA DE REZERVA
5. in fine, am facut comanda pentru roata de rezerva, insa ma lovesc de o alta problema... nu exista asa ceva in Constanta, trebuie adusa din Bucuresti... iar pentru acest lucru, sper sa nu mai fie nevoie de inca 25 de zile....


Va rog sa imi spuneti parerea voastra despre cele enumerate mai sus... si daca masina ar trebui sa aiba roata de rezerva sau este optionala....

Doresc sa precizez ca nemultumirile mele sunt legate de cei care reprezinta aceasta marca in Constanta, nu de masina, care este o bijuterie :)

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Ian 12, 2008 10:14 pm

..................

Avatar utilizator
Mihaela
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 02, 2007 8:06 pm

Mesaj de Mihaela » Sâm Ian 12, 2008 10:19 pm

Multumesc pentru raspuns.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Dum Ian 13, 2008 12:44 pm

Intr-adevar nu e nimic in neregula in ceea ce priveste roata de rezerva.

In schimb, factura fiscala ar trebui sa fie emisa in aceeasi zi in care se face plata integrala a masinii, sau cel tarziu in ziua livrarii. Cartea de identitate nu se da odata cu masina, de obicei mai dureaza cam o saptamana. Si pe mine m-au cam "convins" cei din C-ta de profesionalismul lor, asa ca am preferat sa iau masina de la dealerul din Buc. Nici acolo lucrurile nu au mers ca pe roate, dar macar au fost putin mai amabili.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori