Vandalism??

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Joi Ian 17, 2008 2:24 pm

De c?teva zile ?ncoace ?mi tot trage cineva de ?terg?toarele ma?inii ?n parcarea din spatele blocului. M? bate g?ndul s? apelez la Poli?ie dar nu ?tiu ce s? le spun...
P?n? acum nu s-a ?nt?mplat nimic dar m? g?ndesc c? poate o s? cedeze ?terg?toarele p?n? la urm? sau, mai r?u, se poate trece la altfel de fapte mai serioase.
Ce p?rere ave?i??

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Ian 17, 2008 2:26 pm

Nu stiu daca ai cum sa faci ceva cu politia. Doar traim in Romania, mai degraba pandesti si vezi cine e autorul.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Ian 17, 2008 2:27 pm

................

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Joi Ian 17, 2008 4:00 pm

asa e.ori apelezi la bun simt si discuti cu omu ori ii faci si tu la fel.depinde de obrazul fiecaruia.politia nu poate face nimic atat timp cat nu-l prinzi la fata locului ridicandu-ti stergatoarele.si asa,daca nu dovedesti ca ti le-a rupt,tot degeaba.sa nu crezi ca suntem in filmele americane sa vina sa ia amprente,etc.

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Joi Ian 17, 2008 4:15 pm

Eu nu ?n?eleg de ce se recurge la astfel de gesturi ?n loc s? pun? frumos un bile?el ?n care s? explice care e problema. ?n plus locul de parcare nu este marcat ca fiind ?nchiriat.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Ian 17, 2008 4:19 pm

Se fac lucruri din astea din cauza oamenilor handicapati din tara asta. Nu ne place, hai sa plecam sa ii lasam singuri aici, doar ei cu ei.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Ian 17, 2008 6:38 pm

.....................

Avatar utilizator
mitzsu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 29, 2007 10:49 am

Mesaj de mitzsu » Vin Ian 18, 2008 8:21 am

In mod cert ocupi locul vre-unuia...dupa manifest pare inca calm, dar cum tampenia la neamul nostru se declanseaza brusc si instant, parerea mea ar fi sa-i gasesti alt loc de parcare...sa nu inceapa sa se "joace" cu vre-o cheie pe masina...ar fi pacat de Dumnezeu...
In spatiul de parcare al blocului in care locuiesc, acu' vre-o saptamana, doi ciutani de 14 - 15 ani umblau cu un spray de vopsea sa faca grafitti auto :twisted: ... Am ocolit tot blocul, ca sa nu isi dea seama din ce masina am coborat, si abia apoi am putut sa le ard un sut in cur, dupa ce "comisesera" deja o Skodita...si nici macar nu sunt din zona, eu cel putin nu i-am recunoscut...
O lume minunata...!!!

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Vin Ian 18, 2008 8:55 am

A? muta ma?ina dac? a? avea unde. Problema este c? parcarea este arhi-plin? ?i nu am ce face iar locul de parcare este sub geamul garsonierei, motiv pt care am hot?r?t s? achizi?ionez un cablu prelungitor USB de 10m (de fapt 8 cabluri de 1.5m ) ?i ?mi fixez web-cam-ul pe geam s? v?d ma?ina ?i ?l voi ?nregistra pe individ ?n momentul ?n care se aga?? de ?terg?toare. La 3 tentative, m? duc frumos cu dovada la Poli?ie pt a se lua m?surile care se cuvin ?mpotriva actului de vandalizare.
Ca s? nu fiu chiar a?a m?gar ca cel care se aga?? de ma?ina mea, voi pune un bilet ?n care voi preciza c? ma?ina este supravegheat? video.
Promit s? v? ?in la curent...

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Vin Ian 18, 2008 9:24 am

QUOTE (zeus_anoxia)motiv pt care am hot?r?t s? achizi?ionez un cablu prelungitor USB de 10m (de fapt 8 cabluri de 1.5m ) ?i ?mi fixez web-cam-ul pe geam s? v?d ma?ina ?i ?l voi ?nregistra pe individ ?n momentul ?n care se aga?? de ?terg?toare.
Promit s? v? ?in la curent...

Pentru ca USB-ul are unele limitari, ti-ar trebui ceva de genul asta:
Prelungitor activ USB
Cablu prelungitor, care permite extinderea cablurilor USB pana la lungimea de 25 m (5 prelungitoare active USB, legate in serie) date tehnice:lungime - 5m, rata de transfer date - 1,5 - 12 Mbps, mufe - USB tipA T -> USB tipA M
Orientativ, un astfel de cablu ajunge pe la 20$ (inclusv TVA).

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori