Vandalism??

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Ian 19, 2008 12:34 am

QUOTE (zeus_anoxia)A? muta ma?ina dac? a? avea unde. Problema este c? parcarea este arhi-plin? ?i nu am ce face iar locul de parcare este sub geamul garsonierei, motiv pt care am hot?r?t s? achizi?ionez un cablu prelungitor USB de 10m (de fapt 8 cabluri de 1.5m ) ?i ?mi fixez web-cam-ul pe geam s? v?d ma?ina ?i ?l voi ?nregistra pe individ ?n momentul ?n care se aga?? de ?terg?toare. La 3 tentative, m? duc frumos cu dovada la Poli?ie pt a se lua m?surile care se cuvin ?mpotriva actului de vandalizare.
Ca s? nu fiu chiar a?a m?gar ca cel care se aga?? de ma?ina mea, voi pune un bilet ?n care voi preciza c? ma?ina este supravegheat? video.
Promit s? v? ?in la curent...

Salut! mi se pare cea mai buna ideea . Ce farmec mai are daca pui biletel prin care anunti ca este sub supraveghere video? . Tine-ne la curent ! P.S . eu sunt un norocos, am garaj din '97 insa ma gandesc cu groaza ca o sa il ridice...

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Ian 19, 2008 12:38 am

QUOTE (mitzsu)In mod cert ocupi locul vre-unuia...dupa manifest pare inca calm, dar cum tampenia la neamul nostru se declanseaza brusc si instant, parerea mea ar fi sa-i gasesti alt loc de parcare...sa nu inceapa sa se "joace" cu vre-o cheie pe masina...ar fi pacat de Dumnezeu...
In spatiul de parcare al blocului in care locuiesc, acu' vre-o saptamana, doi ciutani de 14 - 15 ani umblau cu un spray de vopsea sa faca grafitti auto :twisted: ... Am ocolit tot blocul, ca sa nu isi dea seama din ce masina am coborat, si abia apoi am putut sa le ard un sut in cur, dupa ce "comisesera" deja o Skodita...si nici macar nu sunt din zona, eu cel putin nu i-am recunoscut...
O lume minunata...!!!

Trebuia sa ii retii acolo si sa chemi politia ... garantat proprietarul masinii ar fi depus plangere si s-ar fi ales cu dosar penal pt. distrugere. Asta dupa bataie

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Mar Ian 22, 2008 11:04 am

Degeaba il pandesti. Daca omul doar iti ridica stergatoarele si nu face nimic mai mult e clar ca ii ocupi locul de parcare...loc care nu e al lui cu "acte" dar probabil ca tu esti mai nou si el are vechime...iar in legatura cu USB-ul nu ai nici o sansa de la 6 metri incolo (cate 2 de 3 m) nu mai ai semnal si nu iti va recunoaste web-ul...cel putin la imprimante am incercat eu si nu merge.

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Mar Ian 22, 2008 11:34 am

Sunt camere ip care merg la distante mult mai mari dar sunt si mai scumpe.si poti sa vezi imagini si cand esti la servici

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Mar Ian 22, 2008 11:45 am

Dar pe WiFi nu merge sa pui camera?

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mie Ian 30, 2008 1:06 pm

mdea... nu recunoa?te camera cu at?tea cabluri prelungitoare iar camere ip sau WiFi au ni?te pre?uri de r?m?i masc?. P?n? una-alta am schimbat Leganza cu ma?ina familiei (Ford Mondeo) care are numere de leasing de Bucure?ti, am parcat-o ?n EXACT acela?i loc ?i nu s-a mai atins de ea de o s?pt?m?n?... Probabil ?i din cauza c? la asta nu poate ridica ?terg?toarele, acestea fiind ascunse sub capot

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori