Mits Inchide Fabricile Din Europa

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Lun Feb 06, 2012 11:17 am

sper ca nu am postat unde nu trebuie. o stire interesanta. cred ca preturile se vor schimba la Colt si Outlander.
din evz:


Constructorul auto japonez Mitsubishi Motors va opri producția de autovehicule din Europa ?n acest an.



Compania devine al doilea constructor auto nipon care face acest lucru de la debutul crizei financiare globale, transmite Reuters, preluată de Agerpres.

Compania a precizat că p?nă ?n 2013 va ?nceta producţia de autovehicule la uzina sa de la Born (Olanda), unde sunt asamblate modelul subcompact Colt şi modelul SUV Outlander. ?n schimb, Mitsubishi Motors va continua să aprovizoneze piaţa europeană cu autovehicule produse ?n Thailanda şi Japonia.
Uzina de la Born aparţin?nd societăţii Netherlands Car, sau NedCar, a demarat operaţiunile ?n 1991 ca un joint venture ?ntre Mitsubishi Motors şi constructorul auto suedez Volvo iar din luna iulie 2006 uzina aparţine ?n ?ntregime Mitsubishi.

?n primele trei trimestre ale exerciţiului fiscal curent (aprilie 2011-martie 2012) v?nzările Mitsubishi Motors au stagnat ?n Europa, unde piaţa auto suferă de pe urma dificultăţilor economice, ?n timp ce au crescut ?n restul regiunilor, ?n Asia de sud-est.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Lun Feb 06, 2012 2:03 pm

Criza bat-o vina!

Ei se gandesc corect si se reorienteaza spre zonele de vanzari. Probabil ca odata cu terminarea stocurilor de masini, preturile vor creste.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Feb 06, 2012 3:51 pm

Deci e posibil sa avem curand Colt 4x4 in Europa...

Avatar utilizator
miahaiandone123
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 24, 2012 5:11 pm

Mesaj de miahaiandone123 » Vin Feb 24, 2012 5:15 pm

Faptul ca astia aleg sa inchida fabrici nu fac decat sa inrautateasca situatia..

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Vin Feb 24, 2012 7:07 pm

Ei gandesc cu buzunarul...am auzit o vorba mare pe la serviciu: nimeni dintre cei care inchid sau/si concediaza nu o duce mai rau ca inainte de inchidere si/sau concediere (companii - desigur)

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori