Probleme Parbriz

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
lucil
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 8:03 pm

Mesaj de lucil » Mar Mar 13, 2012 8:27 pm

sal.masina cumparata decembrie 2009-parbriz crapat februarie 2010...schimbat decembrie 2011 deoarece trebuia sa fac itp...altfel nu!casco...fransiza 100 eur,reparatie total 1200ron la automotive-pilkington pe c-tin istrati(viilor) bucuresti.dus masina la 8 luat la 17.totul k!

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Joi Mar 15, 2012 9:27 pm

a sosit primavaraa...au inceput sa infloreasca floricelele pe parbrizul meu din cauza pietricelelor iesite de sub troienee:|
ce parbriz recomandati? original/aftermarket?

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Mar 15, 2012 10:31 pm

Daca nu ai casco eu recomand aftermarket cu parasolar, daca ai casco nu conteaza ce pui. Eu ziccanu e nici o diferenta intre cel original si aftermarket inafara de inscriptia de pe el. Mitsubishi nu face parbrize, le ia de la un producator cu care are contract si ii pune si emblema mitsu pe el.

Avatar utilizator
godaro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 15, 2010 10:26 pm

Mesaj de godaro » Joi Mar 22, 2012 10:12 am

QUOTE (cojack @ Mar 15 2012, 09:27 PM) ce parbriz recomandati? original/aftermarket?

daca vrei sa platesti dublu ... du-te si monteaza "original"

din proprie experienta ... montatorii de parbrize au preturi mai bune si sunt strict specializati pe astfel de operatiuni comparativ cu reprezentantele

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Joi Mar 22, 2012 1:08 pm

banii nu prea conteaza ..calitatea ma intereseaza;;))...adica cele de pe lancer din cate am vazut eu sunt tare firave si nu as vrea sa dau acuma un pumn de bani ca peste jumatate de an sa ma trezesc iar cu floricele pe parbriz:d in conditiile in care nu gonesc pe sosele floricelele astea au parut cam la 60-70 ora;;))

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Mar 22, 2012 3:01 pm

Daca ai casco pune de care vrei can u platesti tu, daca il schimbi pe banii tai poti sa te orientezi si spre ceva aftermarket ca e mult mai ieftin si calitatea e cam aceeasi.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Mar 22, 2012 3:43 pm

cojack tu nu gonesti pe sosea cum dealtfel nu fac nici eu dar gonesc alti soferi pentru care masina reprezinta doar o tabla(asta ca sa para ei mai interesanti) sau care conduc masini care nu sunt ale lor si ii doare undeva ca sar pietre care pot produce daune celorlalti participanti la trafic.

Mi s-a intamplat de foarte multe ori mai ales vara cand era proaspat pusa griblura pe drum si eu mergeam cu maxim 20-30km/h sa treaca soferi pe langa mine cu viteza de peste 100km/h. La fel mi s-a intmaplat si iarna cand era dat pe jos cu material antiderapant.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Vin Mar 23, 2012 5:01 am

Imi amintesc ca pe vremuri se putea pune o folie pe parbriz ultra transparenta, care se schimba din 2 in doi ani, (inainte de itp , glumesc) si care te proteja UNEORI de micile "neajunsuri"...mai stie cineva, ceva de chestia asta.

In Bucuresti aveau la Al Padrino inainte sa inchida in Universitate (au trecut multi ani)... eu nici nu prea stiu legislatia actuala rar pe subiectul asta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori