Top Fiabilitate

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Iun 22, 2012 12:13 pm

QUOTE In primul rand, cum este intocmit topul? Asta nu inteleg. Este facut de cineva, de vre o revista de specialitate?
am scris de cine e facut topul, respectiv de TUV. care zic eu este peste "o revista de specialitate".
din cate tin minte, topul este facut, prin analiza numarului de masini vandute si cate din ele se intorc in service cu probleme la un anumit interval de timp. la ei se pot analiza mult mai bine aceste lucruri, intrucat nu prea exista service de colt de strada care sa lucreze la negru, cam toate lucrarile sunt documentate si cu acces facil la informatii.
acum, daca preferati vreo revista sau subiectivismul unuia si al altuia....cum vreti.

Avatar utilizator
korn84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 26, 2011 9:09 pm

Mesaj de korn84 » Vin Iun 22, 2012 12:55 pm

Sunt de acord cu COObra.cei care fac I.T.P-ul ştiu care maşini au probleme şi care nu.

Avatar utilizator
AvionarU
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 21, 2010 12:47 am

Mesaj de AvionarU » Mar Iun 26, 2012 1:58 am

QUOTE (korn84 @ Jun 22 2012, 12:55 PM) Sunt de acord cu COObra.cei care fac I.T.P-ul ştiu care maşini au probleme şi care nu.

mai putin cei de la ITP-ul nostru, unde nu poti pune nicio baza pe inregistrarile lor oficiale...pentru ca...stiti voi

Parerea mea la un mod foarte general e ca modelele aparute din 2005 (sa zicem) incoace au "termen de valabilitate" de aprox. 6-8 ani. Adica ceea ce intelege romanul prin "viabilitate" (= sa ma tine 2 generatii cel putin, si dupa aia sa o duc la tara sa mai merg cu ea prin sat...) tinde sa dispara de la absolut toate marcile normale.

Masinile devin consumabile.

PS: driverx nu e cumva un user care aproape de fiecare data cand posteaza, e numai contra-ceva si pt el marca e de rahat? just trolling

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Iun 26, 2012 7:32 am

Marca nu e de rahat. E doar o marca. Daca reactionez o fac pentru ca unii ridica in slavi marca asta la rang de masina speciala. Iar cand am avut reale probleme cu masina, lumea reactiona de parca eu aveam probleme, ca masina speciala NU ARE CUM sa aiba probleme. De aici si impresia de trolling

Avatar utilizator
catalin76
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 31, 2013 11:42 am

Mesaj de catalin76 » Dum Apr 21, 2013 9:59 pm

QUOTE (korn84 @ Jun 21 2012, 07:57 PM) Ok.atunci crezi ca şoferii se taxi nemţi nu ştiu ce maşini să aleagă?iar Mitsubishi dacă era să ?l pun mai sus dec?t trebuia atunci era pe locul ?nt?i,?nsă este pe al patrulea.Mitsubishi este un concern şi nu o fabrică de făcut capace de bere.ei au produs multe lucruri printre care şi binecunoscutele avioane Zero.ei produc aproximativ toate componentele produselor pe care le v?nd şi de aceea calitatea este ridicată.nu este o firma unde se asambleaza componente ci unde se fabrică şi asamblează.dacă au nevoie de un produs pe care nu ?l au atunci cumpăra patentul şi ?l produc nu ?l achiziţionează de la alţi producători.
era vorba motoarele de la zero

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori