Top Fiabilitate

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Joi Iun 21, 2012 10:40 pm

Ala care o conduce pe ultima se numeste "EROU"

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Iun 21, 2012 10:46 pm

Deci...top al fiabilitatii ...
Sa-mi trag palme daca am vazut topul ala ....aici am vazut mai mult un versus intre mai multe marci ...sau ma rog ''doo''.
Pentru versus aveti arie , dar NICIODATA nu poti compara Mitsubishi cu Mercedes. .

Cred ca ce doreste initiatorul acestui topic este crearea unui top personal al fiabilitatii ( din experienta , din auzite , etc. ) .

Va tine sa pastrati subiectul ? Sper ca da , altfel trecem la avertismente si topic inchis .

Avatar utilizator
korn84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 26, 2011 9:09 pm

Mesaj de korn84 » Joi Iun 21, 2012 10:55 pm

Păi dacă nu face nimeni normal că nu o să vezi.eu am specificat de ce consider că Mercedesul şi Mitsubishi sunt maşini Ok.nu cred că era o comparaţie.arătăm mai mult de ce ?şi au locul unde ?l au. şi poţi spune că este top personal ptr că doar eu am făcut un top?

Sau spune tu pe ce criterii se poate face toptul dacă nu din experienta şi din auzite?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Iun 21, 2012 11:08 pm

de la niste unii care se pricep mai bine:
top 2011
vehicule cu vechime de 2-3 ani
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... 11-2-3/298
vehicule cu vechime de 4-5 ani
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... 11-4-5/299
vehicule cu vehime de 6-7 ani
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... 11-6-7/300
vehicule cu vechimea de 8-9 ani
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... 11-8-9/301
vehicule cu vechimea de 10-11 ani
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... -10-11/297

pe nenea astia de facura topul ii cheama TUV. cred ca ati auzit de ei
nu pot sa nu remarc prezenta sacaitoare a coltului, peste multe alte modele cu pretentii (gen mercedes S, bmw seria 5, etc)

Avatar utilizator
korn84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 26, 2011 9:09 pm

Mesaj de korn84 » Vin Iun 22, 2012 12:07 am

Foarte interesant si informativ...
Exista asa ceva si de la R.A.R?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Iun 22, 2012 7:09 am

QUOTE (66RRR @ Jun 21 2012, 09:04 PM) Acum am inteles rolul topicului tau...

Corect. Cand am vazut asta am zis...."E claaaar"

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Iun 22, 2012 7:16 am

COObra .... ceee-aaai facut?

Acuma o sa apara aici posesorii de masina speciala spunand ca e blasfemie, top de rahat, ca Lancer nici nu figureaza pe lista, ca o Laguna, un C2 ar fi peste masina speciala...

Intr-o nota mai serioasa, Colt se pare ca isi mentine (oarecum) pozitia. Dar nu pot sa nu remarc salturile pe care le face de la o perioada la alta. As spune ca pana si asta e un indicator asupra nivelului de subiectivism. Oricum, pana la urma chiar e greu sa stabilesti care e cea mai fiabila masina.

Avatar utilizator
korn84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 26, 2011 9:09 pm

Mesaj de korn84 » Vin Iun 22, 2012 9:59 am

Driverx aici se vorbea despre mai multe mărci nu numai despre Mitsubishi.ai văzut că s-a vorbit despre Mercedes şi ti-ai pus ochelari de cal?cum se poate să spun ceva rău de ei?denigrez numele...
Că să nu mai zic cine spunea că doar pe un site Mitsubishi poate ajunge pe locul asta la fiabilitate.este muuuuult prea sus.totuşi cred că tu erai ăla.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Iun 22, 2012 9:59 am

Salutare.

Vreau sa spun si eu ceva. Cititi ca este interesant.

In primul rand, cum este intocmit topul? Asta nu inteleg. Este facut de cineva, de vre o revista de specialitate? Sau dupa" am avut masinile astea si cred ca asta este ordinea..... de fiabilitate".

In al doilea rand, monopul nemtesc incepe sa scada. Daca pana acum catva ani, masinile germane erau cele mai bune, stralucitoare, exceptionale, noile tehnologii si frumusetea exterioara a masinilor japoneze incep sa atraga tot mai multi adepti in randul romanilor. Din pacate, noi ca romani ne confruntam tot cu vechea meteahna, am bani, vreau masina , ce mi iau? Fie SKODA FIE NEMTEASCA. In proporite de 70-80% din romani asa gandesc. Insa, nemtestile nu mai sunt ce erau odata. Intradevar, masinile pana in 2000, indiferent de marca erau facute .... sa reziste sa reziste sa reziste.... . Dupa 2000 toti marii producatori, vor sa realizele masini, care dupa 5 ani omul sa si vanda masina sa si ia alta. Nu cum era inainte ,vindeai masina dupa 10 11 ani, acum ciclul de vanzare este mult mai scazut. In alta ordine de idei si Comisia Europeana a dat un ordin producatorilor de masini sa faca exemplare cat mai putin poluante..

Nu bag mana in foc pt urmatoarea afrimatie. Un prieten de al meu care este fan WV, mi a spus ca in Germania, acolo unde se face PASSAT si GOLF exista doua linii de realizare a masinii. O linie de asamblare pt nemti si alta pt noi, romanii. Asa ca, mitul nemtilor se duce ........


Placutele de frana si alte chestii pt Mercedes SLK, se fac in Romania.


Nu se poate face comparatie intre masini. SUBARU SI MITSUBISHI, CARE SUNT MAMA SI TATA DAKAR ULUI, WRC, IRC. ETC..... nu se pot compara cu MERCEDES, AUDI, BMW.... Da, din competitiile motor sport, Mitsubishi a preluat tot ceea ce este mai bun, a adaugat, a pus o forma frumoasa si a iesit noul Lancer. EU AM AVUT 2.0 DID , NU EXAGEREZ CAND SPUN CA ERA O RACHETA.... viteza, depasiri.. In spate, se sta cel mai bine, cel mai mare spatiu, portbagaj mai mult decat suficient///// Acum am LANCER 1.8 DID facut in 2012, daca nu eram multumit de masina nu mai luam tot japoneza si ma duceam spre nemti, asa cum,, unchiul meu a facut o........

Despre Mitsubishi si MITSU numai de bine......

PS. Prietena mea are COLT, asa ca toata familia striga MITSUBISHIIIIIIIIIIII

Avatar utilizator
korn84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 26, 2011 9:09 pm

Mesaj de korn84 » Vin Iun 22, 2012 10:05 am

Radu-lancer:dacă citeam şi credeam revistele de specialitate atunci nu mai exista acest post.am ?nceput acest top ca lumea să spună ce crede nu ce citeşte.o revistă de specialitate nu ?şi pune reporterii să testeze maşinile ?n condiţiile din Rom?nia.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori