Dezvoltare Mitsu.ro

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
Vasea
EVO V
Mesaje: 496
Membru din: Joi Ian 02, 2014 1:32 pm
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de Vasea » Joi Iul 31, 2014 10:45 am

Placerea e de partea mea

Am creat topic separat la mine:

http://daimyo.ro/index.php?topic=277.0

Multumesc !

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Joi Noi 20, 2014 3:07 pm

In atentia moderatorilor acestei pagini, va supun atentia pentru cateva minute. V-am scris si pe facebook, in mare de acolo plecand si motivul principal pentru care va scriu aceste randuri.

Se exagereaza oameni buni cu postarile pe facebook, multe dintre ele sunt vechi si readuse an de an in prim-plan la modul usor deranjant. Uitati-va pe postarile de pe facebook cu privire la articolele legate de cum sa speli masina, cum sa o dezgheti, cum sa conduci pe timp de iarna, priviti si postarile de aici, de pe forum legate de starea drumurilor, temperatura aerului, etc. Interesul pentru aceste postari scade dramatic, iar readucerea lor in discutie (prin 3-5 articole diferite despre cum se conduce pe timp de iarna) nu fac altceva decat sa treaca necitite.

V-ati uitat (moderatorii paginilor de facebook si de forum) cate raspunsuri ati primit la aceste articole, cate like-uri ati primit la postarile voastre de pe facebook? Pai va spun eu in cateva cuvinte:

1. pe forum, cu exceptia lui Radu lancer (ATENTIE, nu e atac la persoana), nu mai posteaza nimeni reply-uri la cel putin 5-6 topic-uri (gen informatii despre masini, etc.)

2. pe facebook e un haos cat casa de mare. Poze/articole/filmulete din 2 in 2 ore, cele mai multe like-uri primind pozele cu EVO in care apare si cate o tipa in costum de baie (in rest daca sunt 2-3 like-uri, in conditiile in care pe facebook sunt peste 1.800 de membri).


Interesul general cred ca e acela de a creste numarul afiliatilor prin calitate, nu prin cantitatea informatiilor. Daca pe forum unii intra la o saptamana/o luna e cu totul altceva, insa pe facebook reusiti cu succes sa surclasati eMag-ul la postari (si aia au mii de produse de promovat). Verificati si voi intervalul orar in care lumea da like-uri pe facebook la postarile voastre, verificati care sunt articolele/filmuletele care prezinta interes si faceti o triere astfel incat sa postati in orele favorabile si de preferat un continut care sa transmita ceva.

Multumesc pentru atentia acordata,

Dan

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Joi Noi 20, 2014 4:03 pm

Ca sa fiu si mai explicit, in loc sa postati pe facebook stirea de aici de pe forum legata de campania de rechemare Mitsubishi Outlander si Lancer, Outlander CW0W si Lancer CY0A/CX0A/CZ0A, un subiect cu potential si de mare interes pentru multa lume (unii care poate n-au cont pe forum, insa va urmaresc pe facebook), voi postati poze de dimineata si pana seara...

Ideea e ca de pe facebook se pot aduce membri noi pe forum, daca vad postari/discutii interesante.

Avatar utilizator
SEBASTIAN_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 01, 2014 8:13 pm

Mesaj de SEBASTIAN_RC » Joi Noi 20, 2014 7:44 pm

In 10-15 minute am sa va promovez pagina web si pagina de fcebook trimitind catre 43000 de utilizatori linkurile acestor adrese.

Daca canalul youtube este fu ctional sau are sa fie cred ca putem face un moic reportaj, eu raspunzand la intrebarile voastre legate de Mitsubishi si tuning in masura in care stiu sa fac asta.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Noi 21, 2014 12:44 pm

Salut.

Am luat act de cele afirmate si o sa ne conformam.

Multumesc,

Radu

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Vin Noi 21, 2014 1:28 pm

Salut,

Cred ca informatia care urmeaza ar putea fi de folos pentru toti membri forumului. Astept parerile voastre.
De cand mi-am luat masina am avut curiozitatea sa vad cine produce uleiul original Mitsubishi, cel pe care scrie Diamond Performance 5w-40 si practic tot ce inseamna ulei original Mitsubishi. Dupa cautari pe internet (reprezentanta imi spunea ca este produs de Mobil - nu avea cum pentru ca pe bidon scrie Made in Germany) am ajuns la concluzia ca este produs de un producator german care produce uleiul doar in Germania pentru ca acolo exista o singura fabrica. Producatorul se numeste Ravenol http://www.ravenol.de.

Dupa foarte multe cautari si multe forumuri citite am aflat ca este cu mult peste uleiurile de la marcile cunoscute. In RO exista 2 forumuri pe care s-a dezbatut aceasta problema: vw si honda.

Am intrat in legatura cu cel care importa uleiul in Ro si el este dispus sa deschidem pe forumul mitsu un thread in care sa vorbim despre acest tip de ulei.
De ce? In reprezentanta 1L de ulei original costa aprox 55lei. Eu am luat 5L cu 130lei Ravenol VSI 5w-40. Cred ca este in interesul tuturor sa stim ce comparam si sa nu dam banii aiurea.


Daca credeti ca acest lucru ii poate ajuta pe utilizatorii forumului si adminii sunt de acord cu aceasta initiativa pot vb cu importatorul acestei marci de ulei sa discute cu noi pe forumul mitsu.

Nu am niciun interes economic, nu-l cunosc personal pe om ci doar am vb o singura data la telefon timp de 34 de minute.

Avatar utilizator
Vasea
EVO V
Mesaje: 496
Membru din: Joi Ian 02, 2014 1:32 pm
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de Vasea » Joi Mar 24, 2016 6:10 am

Noul grup facebook - Romanian Mitsubishi Enthusiasts:

https://www.facebook.com/groups/197184620658310/

Va asteptam cu drag !

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori