Care E Procedura Sa Primesc Masina La Schimb Cat Timp E A Mea In Service?

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Dec 14, 2012 7:01 pm

Salut!
Dupa cum bine stiti am masina avariata ...marti o voi baga in service la reparat dar din nefericire am nevoie de o alta masina.
Am citit pe site`ul celor de la mitshubishi ca daca bag masina`n service la ei pot primi una daca indeplinesc niste conditii(le indeplinesc)!
A mai optat cineva pt o masina la schimb de la ei? se lasa ceva garantie? sau ceva de genul:d... ma poate lamuri cineva?;))
multumesc anticipat cojack!

Avatar utilizator
gabivdo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 30, 2008 10:34 am

Mesaj de gabivdo » Vin Dec 14, 2012 7:53 pm

Salut,

Procedura e simpla: se semneaza un contract intre parti si se face o verificare a masinii de schimb inainte de predare. Nu costa absolut nimic.
Eu am avut anul trecut nevoie de masina de schimb si nu au fost probleme, desi am inapoiat-o cu parbrizul fisurat si un bec ars.

Spor.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Dec 14, 2012 8:05 pm

multumesc!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Dec 14, 2012 8:27 pm

Din ce stiu eu se ofera doar daca se executa reparatii de tinichigerie. Deci la tine ar trebui sa se aplice fara probleme.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Dec 14, 2012 10:29 pm

Salut.

Anul trecut am lasat la ei la Mitsubishi Expozitiei masina pentru a schimba bara spate.

Mi a dat masina la schimb pt ca am facut reparatia la ei. Se semneaza un contract de comodat intre ambele parti , masina o poti avea timp de o saptamana , atat nu mai mult, deci sunt obligati ca in acest timp sa ti o repare. Masina este gratis nu platesti nimik la ei iar odata ce ai semnat contractul cu ei poti pleca cu masina. Cei de la reprezentanta iti dau toate actele necesare pentru ati face treaba cu ea.

O sa ti dea o masina care scrie" O AM GRATIS CAT TIMP A MEA ESTE IN SERVICE"si un nr pus pe masina.La Expozititi George sau Andrei sunt cei care deschid dosare de daune si ca intre prieteni comunicati... Ajungeti voi la un numitor comun.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Dec 15, 2012 8:54 am

multumesc de sfaturi! eu am nevoie de masina fix cat sta a mea in service dupa promisiunile celor din service masina mea va sta de marti pana joi (doar se indreapta aripa si se reposeste bara + aripa=> nu ar trebui sa stea chiar asa de mult timp in service:D)

Avatar utilizator
Manu4Cris
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:38 pm

Mesaj de Manu4Cris » Sâm Dec 15, 2012 5:01 pm

Salut,

Primesti o masina la schimb doar daca se executa reparatii de tinichigerie.
Serviciul este ok . Am beneficiat de el de 2 ori pana acum.O data am tinut masina 2 saptamani .
Daca doresti masina la schimb ar fi bina sa discuti cu ei pentru ca se poate intampla sa nu existe masina disponibila in momentul respectiv.Astfel programezi intrarea inservice atunci cand au masina.

Bafta !

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Dec 15, 2012 6:56 pm

eu vreau neaparat sa o repar sapt asta ... o sa cer de la un prieten daca nu reusesc de la ei ...

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Sâm Dec 15, 2012 8:36 pm

Daca ai de vopsit pe vremea asta iti recoamnd s-o lasi la ei in hala cel putin 4 zile dupa vopsire. Chiar daca elementele sunt uscate la cuptor (la bara ma indoiesc ca merge uscarea rapida) nu e bine sa vada temperaturi sub zero cateva zile.

Succes

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Sâm Dec 15, 2012 10:59 pm

si cat o ai pe a lor la schimb ai mare grija,masinile au casco dar cu fransiza,pe care o platesti tu daca pateste ceva cat e la tine. la masinile de pe metalurgiei fransiza era 150 euro pe eveniment, asta vara!

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori