Salonul Auto Moto 2013 Piaţa Constituţiei Bucuresti

Generalitati vis-a-vis de automobilele Mitsubishi
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Apr 02, 2013 4:47 pm

Reprezentanţii celor 20 mărci auto (Abarth, Alfa Romeo, Chevrolet, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Lancia, Mazda, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Range Rover, Suzuki, Volvo) şi 7 mărci de motociclete şi scutere (Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Huqsvarna, Kawasaki, Triumph) vor intra ?n competiţie pentru atragerea clienţilor, prin oferte pregătite special pentru vizitatorii Salonului Auto Moto Bucureşti.

Premiere, noutăţi şi oferte surpriză vor fi prezente ?n toate standurile expoziţiei, at?t ?n zonele de expunere a dealerilor auto şi moto, c?t şi ?n zonele de servicii, tuning şi accesorii.

Astfel, printre vedetele prezentate de partenerii Opel , ?n premieră la Salonul Auto Moto, se numără Opel Mokka, SUV-ul subcompact al mărcii şi singurul al unui producător german ?n acest segment, ca şi Opel ADAM, singurul model mini lifestyle proiectat, dezvoltat şi construit ?n Germania. C?teva dintre variaţiile practic nelimitate ale modelului Opel ADAM pot fi văzute ?ncep?nd cu 3 aprilie la Salonul Auto. Opel ADAM trece dincolo de ierarhia clasică a dotărilor, fiind disponibile mai multe niveluri de personalizare, ?ncep?nd cu 3 "universuri". Acestea indică stări de spirit diferite - ADAM JAM (funky), ADAM GLAM (chic) şi ADAM ŞLAM (sportiv).

Citroen aduce o premieră naţională prin modelul DS3 Cabrio, ?n timp ce modelele Chevrolet Camaro Cabrio şi Mazda 6 sunt prezentate ?n premieră la SAM.

Motoboom va prezenta anul acesta, ?n premieră naţională, ultimele modele de motociclete de la : Aprilia (RSV4 APRC Factory ABS), Kawasaki (Z1000 SE , Z800 ABS, ZX636 Ninja ABS, ZX300R Ninja) Triumph (Trophy SE ABS, Explorer XC ABS, Street Triple 675 R ABS, Rocket RIII Roadster).

Motor Side se prezintă la Salonul Auto Moto cu atv-uri şi side-by-side-uri de la Polaris şi ArcticCat şi expune, ?n premieră la SAM, noul model 2013 Polaris Scrambler XP 850 H.O. (850 cmc / 77CP, servodirecţie, amortizoare FOX etc).

Acestea sunt doar c?teva dintre surprizele pe care vizitatorii le pot afla ?n standurile expozanţilor. Şi nu numai at?t, organizatorii Salonului Auto Moto Bucuresti au pregătit, ?n mod special pentru această ediţie, multe concursuri cu premii, spectacole live care vor aduce pe scenă peste 50 de artişti rom?ni, precum şi sesiuni foto sau autografe cu invitaţi speciali din lumea automobilismului şi showbiz.

Astfel, ?n noaptea de vineri spre s?mbătă, pe Bulevardul Libertăţii, ?şi vor ocupa locurile rezervate maşinile deosebite din toată ţara, din categoriile sport, luxury, old timer, tunate, etc, pentru a participa la concurs pentru titlul de ?Best Car of show?, desemnat pe baza votului vizitatorilor Salonului Auto Moto Bucuresti. ?n mod similar, posesorii de motociclete deosebite vor intra ?n concurs cu motoarele lor, pentru titlul suprem ?Best Moto of show?, ?n baza votului vizitatorilor.

Şi frumoasele hostese vor concura pentru a intra ?n graţiile vizitatorilor şi a c?ştiga dreptul de a urca pe podium pentru titlul de ?Miss hostess Salonul Auto Moto?.

Noaptea albă a comunităţilor auto şi moto, s?mbătă spre duminică, cu foc de tabără şi muzică folk, fără amplificatoare audio, va reuni pe toţi pasionaţii de maşini şi motoare, at?t vizitatori c?t şi expozanţi. Iar ?n zilele de s?mbătă şi duminică, pe Bulevardul Libertăţii vor avea loc demonstraţii de cascadorie moto.

Printre invitaţii speciali de la Salonul Auto Moto se vor număra şi campionii naţionali de raliuri Bogdan Marisca, Sebastian Itu şi Daniel Ungur. Piloţii Napoca Rally Academy vor oferi autografe fanilor şi se vor ?ntrece cu aceştia pe simulatorul de Formula 1.

Deschiderea oficială a Salonului Auto Moto Bucuresti va prilejui şi lansarea sezonului 2013 a Competiţiei Dunlop Romanian Superbike. Cupa Dunlop Romanian Superbike este singura competiţie rom?nească de motociclism viteză ce se desfăşoară exclusiv pe circuite profesioniste, precum Serres, HungaroRing, SlovakiaRing, PannoniaRing sau Brno, iar din 2013 şi pe circuite rom?neşti profesioniste. La eveniment va fi prezent Ionut Mistode, campionul de la clasa Superbike.

De asemenea, ?n zilele de 6 şi 7 aprilie pe bulevardul din faţa Palatului Parlamentului se va organiza un circuit de karting, cu intrarea gratuită pentru vizitatorii Salonului Auto Moto Bucuresti.

Bulevardul Unirii va deveni o parcare pentru maşinile vizitatorilor.

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.rtv.net/salonul-auto-moto-20 ... z2PJVPAOuw

Avatar utilizator
Radu39
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 03, 2013 8:35 pm

Mesaj de Radu39 » Sâm Apr 06, 2013 9:01 am

Slabut salonul, am fost ieri cu un prieten, poti intra cu sms primit, daca te duci cu un prieten, amicul a platit asadar, atmosfera parca nu e ce trebuia sa fie, mult fum, pitipoance vulgare si necitite(probabil ca sint amatori , din nefericire), organizare slaba, wc murdarel si incropit la nimereala.Mitsubishi nu era ieri, presupun ca nu o sa fie nici azi, logic.

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Sâm Apr 06, 2013 10:42 am

La masini de tuning este un EVO X alb .

Avatar utilizator
Radu39
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 03, 2013 8:35 pm

Mesaj de Radu39 » Lun Apr 15, 2013 9:21 pm

Mitsubishi evo tunat de baietasii de cartier ? Ala vechi sau ultimul model ? Ala vechi arata rau, asta nou arata stelar.O masina tunata nu mai este o masina sigura, deseori, dar multi intai vor masina modificata si apoi se gandesc la consecinte.Jantele se schimba primele, apoi xenoane, poate garda la sol ridicata si asa circul incepe....eu nu mi-as lasa never masina modificata de o firma necunoscuta doar fiindca mi-a recomandat-o un prieten.Revenind la evo, este o masina extraordinara care este dotata cu niste scaune de cosmar, RECARO, cele mai inconfortabile scaunde din lume, nu numai eu zic asta ci ci toata lumea cu care am vorbit plus revieweri din State.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Apr 15, 2013 11:42 pm

@Radu39: ai uitat sa precizezi faptul ca postul tau reprezinta un pamflet si trebuie tratat ca atare.

Avatar utilizator
Radu39
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 03, 2013 8:35 pm

Mesaj de Radu39 » Joi Apr 18, 2013 10:55 am

corect.este pamflet, adica trebuie inteles si ascultat, nu stiu daca a mai ramas cineva in orasul asta care sa mai fie un sofer practic si logic, sa respecte legea de exemplu, ma refer la cei mai mititei, de sub 30 de ani...cred ca vorbesc singur, acum driftingul la mall Baneasa e la moda.

PAMFL?T, pamflete, s. n. Specie literară (?n versuri sau ?n proză) cu caracter satiric, ?n care scriitorul ?nfierează anumite tare morale, concepții politice, aspecte negative ale realității sociale, trăsături de caracter ale unei persoane etc.

Mersi ca m-ai facut scriitor , Andrei.Maestre !

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Apr 18, 2013 10:57 am

Cine vrea sa inteleaga ce-am avut de zis, va intelege - cine nu, va tinde sa transforme topicul in troll.

Si cum face subiectul unui eveniment care s-a incheiat, merita inchis.

Scrie răspuns

Înapoi la “Generalitati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori