Zgomot Probabil De La Turbina Si Nu Functioneaza Butonul De Info

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Adrian04
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 03, 2016 1:38 pm

Mesaj de Adrian04 » Mie Oct 12, 2016 2:58 pm

Si eu am acelasi suierat si de la turbina nu este pentru ca am dat-o jos si am fost cu ea la constatare si mi-au spus ca turbina este buna, deci probabil vreun furtun spart, inca nu i-am dat de capat, dar voi reveni cu raspuns cand voi gasi acel furtun

Avatar utilizator
ar_xx_gos
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 18, 2016 12:39 pm

Mesaj de ar_xx_gos » Mar Oct 18, 2016 4:04 pm

QUOTE (Adrian04 @ Oct 12 2016, 02:58 PM) Si eu am acelasi suierat si de la turbina nu este pentru ca am dat-o jos si am fost cu ea la constatare si mi-au spus ca turbina este buna, deci probabil vreun furtun spart, inca nu i-am dat de capat, dar voi reveni cu raspuns cand voi gasi acel furtun

Am avut si eu recent problema suieratului proportional cu acceleratia la turbina. Desi m-am pregatit de ce era mai rau (ungere defectuasa de la pompa de ulei a motorului de 2.0 de la WV cauzaeaza probleme grave la turbo) spre surprinderea si bucuria mea era vorba doar de garnitura de la galeriile de evacuare de la turbo care din cauza unor suruburi care s-au destrans in timp a inceput sa scape aer si sa defectat ... cost garnitrura 50 lei aprox manopera 400 .. dar bucuria ca am dat turbo jos la 150000 km sa constat ca e in stare perfecta a si ca nu trebuie sa il reconditionez sau mai grav sa achizitionez altul ... DE NEPRETUIT

asadar .. de luat in considerare garniturile metalice de la evacuare

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori