Noul Outlander 2016

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
George1982
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 27, 2014 11:02 pm

Mesaj de George1982 » Joi Iul 30, 2015 10:48 pm

Iar PSA au cele mai bune motoare diesel sub 2 litri. Mai au mult japonezii sa ii ajunga pe francezi la dieseluri mici. Nu uitati ca mult hulitele pe plaiuri mioritice dieseluri Renault au ajuns pe Mercedes. Pentru mine e un mare plus.

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Joi Iul 30, 2015 10:49 pm

Cum au facut motorul diesel de 1.8, un motor excelent puteau sa faca si 1.6-le. Ehh asta e, ne mai confundam cu altii acum.
Dar nah, probabil timpul ii presa, deja 1.6 aparuse la mai toti constructorii si ca sa tina trendul l-au luat pe asta de la PSA. Nu spun ca este un motor rau, stiu ca sunt excelente motoarele dar parca ceva japonez suna mult mai bine pe o masina japoneza.

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Vin Iul 31, 2015 5:15 pm

Nu aveau nici un motiv sa-si mai adauge încă o cilindree inferioara 1.8 este suficient ca cilindree sub 2.3.Poate pt colt.La 1.8 era suficient sa-l facă cât mai fiabil și ajungea ca alte mărci sa-l împrumute. Avea toate atuurile. Cilindree versus impozit,consum,cp,cuplu,mai ales silențios. Dar după cum am mai spus si-au cam pierdut direcția pe care vor s-o apuce.Pana de idei.Sa se uite în curtea Mazdei .Nu strica .

Avatar utilizator
valcua
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 15, 2011 10:49 am

Mesaj de valcua » Mie Aug 05, 2015 12:05 am

Cand Mitsubishi ,este unul dintre cele mai mari Trusturi bancare din lume, constructor de avioane (militare si civile) ,de nave maritime si constructor de masini , este f.greu ptr.cam toate marile branduri din lume si Japonia sa ii faca fata....Altfel insa, carcotasii ,vor gasi mereu hibe.. Totusi Mitsu ,ramane ,tot Mitsu....,iar mie nu imi este rusine cu el ,chiar in fata lui Mercedes,Audi sau BMW. Indiferent cum , trebuie sa isi "rtidice palaria"...

Avatar utilizator
valcua
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 15, 2011 10:49 am

Mesaj de valcua » Mie Aug 05, 2015 12:10 am

Trebuie sa mai adaog ceva, in spirit de echitate . Da, si mie imi place mai mult ,tot modelul de Outlander 2009.2l Poate ,pe acela ar fi trebuit sa-l mai "stilizeze"

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Dum Aug 09, 2015 9:58 pm

Nu e vorba de rușine pt a merge cu aceasta masina .Nu mă interesează ce "afaceri" mai au pe lângă cea automobilistica .La design au cam dat-o în bara ne place sau nu ne place sa recunoaștem .Spun din perspectiva fanului de mașini japoneze și deținător. Când ceva place se vinde .Vezi volumul de vânzări. Fostul model din 2007 a fost un real succes fata de modelul anterior.Niciodata o masina chiar dacă pe partea tehnica sta f bine dar nu are acel "vino încoace "nu se va vinde bine.Si ca sa știți mă doare în cot de BMW, Mercedes și alte nemțării. Și ca sa completez ,dacă mă atrăgea la fel ca și fostul outlander 2007 îl aveam și pe actualul.Sper la modelul viitor sa renunțe la liniile complicate și sa facă ceva "barbatesc" .

Avatar utilizator
ctzzz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 06, 2011 8:08 pm

Mesaj de ctzzz » Mar Aug 11, 2015 9:36 pm

QUOTE (outl @ Aug 9 2015, 08:58 PM) Sper la modelul viitor sa renunțe la liniile complicate și sa facă ceva "barbatesc" .

+1

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Mar Aug 11, 2015 10:19 pm

QUOTE (valcua @ Aug 5 2015, 12:05 AM) Cand Mitsubishi ,este unul dintre cele mai mari Trusturi bancare din lume, constructor de avioane (militare si civile) ,de nave maritime si constructor de masini , este f.greu ptr.cam toate marile branduri din lume si Japonia sa ii faca fata....Altfel insa, carcotasii ,vor gasi mereu hibe.. Totusi Mitsu ,ramane ,tot Mitsu....,iar mie nu imi este rusine cu el ,chiar in fata lui Mercedes,Audi sau BMW. Indiferent cum , trebuie sa isi "rtidice palaria"...

Corect! In niciun caz nu este vorba de rusine, acum daca mi-as schimba lancer-ul tot cu un mitsu l-as schimba si nu mi-ar fi rusine deloc ba dimpotriva! Au ceva aparte masinile astea, nu stiu ce dar au.

Am zis ca mi-ar fi placut ca si motorul ala sa fie facut de ei dar nu e o problema, putem trai cu asta

Avatar utilizator
lupulup
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 30, 2016 10:08 am

Mesaj de lupulup » Sâm Ian 30, 2016 10:55 am

Salut!

Sunt posesori de Outlander 2016, motorizare 2.0 MIVEC 150cp pe mitsu.ro?
As dori ceva pareri de cum se comporta masina cu aceasta motorizare. Mai ales in ceea ce priveste cat e de sprintena (sau nu) si un eventual consum.
In principiu as dori sa stiu daca ma pot baza pe ea in depasiri si sa nu am consum de peste 13l la 100 km in oras.
Precizez ca are cutie de viteze automata CVT.

Va multumesc!

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Mar Feb 02, 2016 1:27 pm

Din cate stiu 2016 e doar un facelift. Ar trebui sa fie identic cu modelul din 2013.
Din pacate nu sunt multi utilizatori, insa daca verifici pe jurnalul de bord/outlander/sfaturi achizitie, parca era un user cu 2.0 cvt- da-i pm.


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 28 vizitatori