Problema Aer Conditionat

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
PROMitsu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 11:32 am

Mesaj de PROMitsu » Lun Iul 13, 2015 2:31 pm

Salut,

Recent am avut urmatoarea problema cu aerul conditionat.

Dupa ce am mers cateva ore cu aerul conditionat cu ventilatorul pe auto si temperatura pe la 22 de grade brusc a inceput sa bage aer cald.
Am incercat sa schimb temperatura, sa trec ventilatorul pe manual etc. Nimic nu a mers.
Instalatia continua sa bage aer cald. Ceea ce nu este tocmai placut cand afara sunt 35-40 de grade...
Din fericire dupa vreo 20-30 de minute, fara sa fac nimic special, instalatia a inceput sa bage din nou aer rece.

Am postat in forumul de Outlander desi se poate ca modelul masinii sa nu aibe nici o importanta.
Poate stie cineva care ar putea sa fie problema.

Multumesc.


Avatar utilizator
raducul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 13, 2010 9:33 am

Mesaj de raducul » Mar Iul 14, 2015 10:51 am

Salut,

trebuie reincarcata instalatia. Asa face cand a pierdut cam jumatate din "freon".

Avatar utilizator
Dan71
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 23, 2015 9:46 pm

Mesaj de Dan71 » Vin Iul 24, 2015 9:43 pm

Salut!

Am si eu o problema cu aerul conditionat la un Outlander fabricatie 2014 Septembrie.

Ieri dupa ce i-am montat carligul de remorcare impreuna cu cablajul aferent, cand am luat masina din service,coincidenta sau nu, desi aerul conditionat pare sa functioneze nu mai raceste la aceeasi capacitate.

Astazi am dus din nou masina la ei dar nici macar nu s-au uitat la ea.Au spus ca probabil am eu probleme sunt mai calduros.

Diferenta totusi este evidenta din punctul meu de vedere.

Este posibil sa fie o problema de setari din moment ce probabil au deconectat bateria pentru a cabla carligul?

Masina fiind noua cred ca nu poate fi vorba de pierderea "freonului".

Daca stie cineva unde ar putea fi problema.....

Multumesc!





Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori