Locatii De Vazut In Grup, Propuneri - Sugestii

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Dum Sep 20, 2015 6:28 am

Salutare.

Hai sa punem "pe hartie" ceva locuri care ar merita vazute in grup (organizat sau nu) in timpul escapadei de toamna.

Am inteles ca se poate ajunge relativ usor cu masia la barajul Bolboci. Tot pe acelasi drum, se poate ajunge (ceva mai greu) la pestera Ialomitei. De la locul de cazare pana la Bolboci ar fi cam 35-40 min de mers cu masina si inca 40-50min pana la pestera.

Atentie, nu folosim distantele ca unitati de masura ci timpul. Drumul e partial asfaltat, e ingust si se merge incet. Trebuie calculat combustibilul in functie de timpul pertecut pe drum.

Alte locuri ceva mai nepopulate decat cota1400 mai stiti in zona?

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Dum Sep 20, 2015 10:50 am

La baraj la Bolboci se ajunge cel mai bine din drumul catre Pestera,o parte lacului asfalt o parte drum forestier.Al doilea drum este de undeva de linga Padina si se ajunge in coada lacului dar este offroad pur.Daca se vrea totusi acest drum recomand minim cauciucuri MT si troliu,daca ai parte si de ceva ploaie atunci ai andrenalina la maxim.La pestera Ialomitei drumul este tot unul forestier dar cine nu plinge dupa bucsaraie ..... pestera este superba dar si aici trebuie sa stai bine la capitolul conditie fizica ai ceva scari de urcat si coborit.Ar mai fi cabana Piatra Arsa unde se ajunge pe asfalt si de acolo la Babele drum tot forestier.Drumul spre Babele e cu cintec daca dai nas in nas cu rahatii aia de rangeri pentru ca iti trebuie o hirtie de la ei ca sa ai acces cu masina pina la cabana Babele.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Mar Sep 22, 2015 5:49 pm

Pana aici e bine, in afara de Volint si Cristi nu mai pleaca nimeni! Stam si bem sau ne luati cu voi in masini!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori